Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

На що дивляться банки, щоб дати вам кредит?

0

Після інтерв’ю з Оксаною Дац, представником Insignia Bank, мені стало значно зрозуміліше, на що саме зважають банки, коли до них звертаються щодо отримання кредиту на нерухомість, тож хочу поділитися цією інформацією.


Також я намагатимуся розгорнути кожен пункт у трьох категоріях, щоб краще пояснити, як зробити все правильно і яких помилок не припускатися. Якщо ви ще не бачили відеоінтерв’ю, рекомендую подивитися зараз або після прочитання цієї статті. Так вам все стане значно зрозуміліше.

Тож на що саме звертають увагу банки, коли дають вам згоду чи відмову в кредиті? Виявляється, є 3 головні та загальні чинники.


Перший чинник: кредитна оцінка й історія

  1. На сайті Immigrant porada вже було написано кілька статей про кредитну історію, де вказано, якою важливою вона є у вашому житті в Америці. Тому ще раз наголошу: кредит на житло дуже важко взяти з поганою кредитною історієюНасамперед, почніть усе правильно. Якщо ви тільки приїхали й не маєте кредитної картки, то прочитайте уважно цю статтю, і якщо будуть запитання, будь ласка, звертайтеся.
  2. Друге – це дотримання всіх правил підтримки і покращення кредитної історії. Тож прочитайте цю статтю Як полагодити свою кредитну історію. Навіть якщо ви вже зіпсували історію, ніколи не пізно її покращити. Але якщо ви не почнете вже сьогодні, вона сама собою не зміниться на краще, і кредит буде взяти майже неможливо.
  3. Але стоп-стоп-стоп. Андрію, ти кажеш робити те чи те, але звідки мені знати, яка моя кредитна історія й оцінка? Хороше запитання, дякую, що нагадали, бо я припустив, що ви вже знаєте, як це робити. Раз на рік ви можете брати безкоштовний рапорт з бюро, а саму оцінку перевіряти хоч щодня. Ось прочитайте статтю, щоб дізнатися, як це робити.

Як би ви не хотіли взяти кредит в банку на житло, на жаль, ви не зможете це зробити без першого чинника. Він надзвичайно важливий.


Другий чинник: історія ваших платежів

  1. Плата за телефон. Багато людей, коли приїжджають до Америки, обирають найдешевшого з можливих провайдерів. Зараз це Simple Mobile. Це хороший сервіс, якщо ви живете в Нью-Йорку чи іншому великому місті. На околицях він гірший, але мова не про це. Поганий цей провайдер тільки тим, що ви платите за нього готівкою або карткою, це щось на кшталт того, як працюють оператори в Україні: поповнив рахунок і користуєшся. Немає жодних заяв чи чогось іншого. Тож насамперед, рекомендую мати дешевого телефонного провайдера, наприклад, Tmobile, але такого, щоб були заяви. Пізніше їх можна буде показати в банку як доказ хорошої історії платежів.
  2. Плата за комунальні послуги. Якщо ви приїхали й живете зі співмешканцями, рекомендую, щоби вас додали до рахунку, адже це буває дуже великою проблемою, особливо коли співмешканці не хочуть цього робити. Є різні відмовки. Але ви просто наполягайте на тому, що теж платите за це газ чи світло. Другий варіант – якщо вони все ж не хочуть вас вписати в рахунок, платіть їм чеком, як сказала Оксана, і записуйте, наприклад, Conedison (електрична компанія), також запишіть суму, яку ви повинні заплатити. Так само щодо газу, водопостачання й Інтернету. Ви повинні виробляти собі історію платежів.
  3. Плата за житло. Якщо ви живете самі, то платіть орендодавцю чеком. Бажано навіть налаштувати автоматичні платежі зі свого рахунку. У жодному разі не платіть готівкою, навіть якщо він дає вам квитанцію, адже вона нічого не підтверджує для банку.
  4. Страхування на машину чи інші повторювані витрати, які у вас є, можете надати як підтвердження, що ви сумлінно все сплачуєте.

Ця частина дуже важлива для здобуття кредиту. Але якщо чесно, мені здається, що вона найлегша, тому рекомендую починати зараз і виправляти все, якщо у вас щось не так. Чомусь у мене було з цим найбільше проблем, адже коли я брав кредит, на моє ім’я зовсім нічого не було записано.


Третій чинник: ваші прибутки

  1. Ваші прибутки. Рахують тільки ті, що зареєстровані офіційно, тобто ті, за які ви платите податки. Якщо ви, наприклад, працюєте офіціантом за $4 за годину й отримуєте $100-150 чайових на день, то ваш дохід на день не $24 (8 годин робочого дня) + $100, а $24. Тож вам потрібно визначитися, чого ви хочете: купити житло чи просто більше заробляти й приховувати від держави прибуток, щоб не платити податків. Знаю-знаю, це дуже важкий вибір для когось із вас. Але треба зрозуміти, що деколи варто пожертвувати чимось, аби здобути щось краще.
  2. Чим більше ви заробляєте, тим більше шансів купити нерухомість. Але не забувайте, що все залежить від суми кредиту. Якщо ви хочете взяти в кредит $300 000 із зарплатнею $15 на годину, то це важко. Але якщо ви хочете взяти $80 000 з $10 за годину, це значно реальніше. Тому намагайтеся заробляти більше, перш ніж купувати дім. Але зараз, чесно кажучи, українці заробляють мінімум $9-15 доларів за годину. Тож якщо ви сім’я і вас двоє, це вже $18-30 прибутку. Такий дохід вважають високим, і з ним ви вільно можете взяти приблизно $230 000 – $250 000 кредиту чи навіть більше. Все залежить від перших двох чинників.

Який з цих чинників найважливіший? Усі важливі однаково. Але якщо ви слабші в одній категорії, то в іншій маєте бути сильнішими, щоб сума всіх категорій дорівнювала 100%. Інакше, на жаль, ніяк.

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com