Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Безкоштовне вивчення англійської: плюси та мінуси

0

Багато людей хочуть вивчити англійську з мінімальними витратами. Ніхто не має бажання платити гроші. У цьому є свої переваги й недоліки. У цій статті я розповім про них.

Насамперед, чому ми не хочемо платити за вивчення англійської мови? А навіщо це робити, якщо є мільйон Інтернет-ресурсів? Різноманітні сайти, аудіопрограми, подкасти, канали на YouTube тощо. Навіть у нас на сайті є 19 ресурсів, як допоможуть вам вивчити англійську безкоштовно. Натисніть тут.

Але скільки ресурсів ви використовуєте, і як часто ви це робите? Який у вас прогрес? Не сперечаюся, є одиниці людей, які захоплюються цим і поглинають усе, що тільки можуть. У мене ламана англійська (як би соромно мені не було це визнати), і я не користуюся жодним із ресурсів.

Поділюся з вами історією, яку зазвичай не розповідаю. А хто хоче говорити про свої помилки? Так от, коли я починав перший бізнес, я не захотів купити навчальний курс за $500, за допомогою якого зумів би правильно цим бізнесом займатися. Я ж обрав «простіший» шлях – дивитися відео на YouTube, читати блоги, ставити запитання на форумах. І начебто уявлення складалося. Але після року в бізнесі я інвестував приблизно $35000, а прибуток виявився незначний.

Врешті-решт, я сказав собі, що, можливо, і після року варто придбати цей курс. Тож я через рік все-таки купив той курс за $500. Виявляється, я міг інвестувати лише $5000 замість $35000 й отримати той самий результат. Але людська жадібність і впертість мене переконала спершу не робити цього, от я й поплатився.

Для чого я все це розповідаю? На YouTube і загалом в Інтернеті є безліч ресурсів про те, як вивчити англійську. Але деякі люди досі ходять на курси і платять шалені гроші. Чому так?

Проблема з безкоштовними ресурсами в тому, що їх безліч, і ви не знаєте, звідки почати, який другий і третій кроки. І від великого вибору людський мозок вимикається й каже: «Ти тяжко працював/працювала, ти заслуговуєш на відпочинок», і, як наслідок, результату нема. Або ви можете бути один день дуже вмотивовані, подивитися 2 відео на YouTube, а завтра не робити зовсім нічого, так само, як і післязавтра та через місяць.



До речі, є люди, які продають просто план, які за якими відео дивитися. Тобто вони ніяк не пов’язані з тими відео в Інтернеті, вони просто склали план і продають його з вказівками, що за чим дивитися. І відверто вам скажу, що краще такий план купити, ніж дивитися самим і не знати, звідки почати і де закінчити, де ви знаходитеся у певний момент.

Так само коли ви купуєте курс або йдете на навчальні курси чи в школу, там є програма, є план, послідовність кроків, а також практика й екзамени, на яких ви перевіряєте свої знання.

Від себе скажу, що безкоштовні ресурси корисні, коли ви, наприклад, берете якийсь курс і не розумієте певну тему або хочете дізнатися більше. Тоді ви шукаєте статті або відео саме про це. Або для закріплення інформації можете паралельно слухати подкасти чи відео-канали.

Наприклад, я в одну навчальну програму інвестував $1750 та переліт у Чикаго і проживання там 3 дні. Це був 3-денний курс, після якого я ще дивився багато безкоштовних відео, читав книжки і до сих пір вчуся. Але той курс дав мені базу, щоб не робити помилок, які б мені коштували десятки тисяч доларів. Як я вже сказав, безкоштовного є багато, і це чудово, тож варто використовувати такі можливості як допоміжний матеріал.

Наприкінці навчання на курсах є іспит, і він покаже, як ви засвоїли інформацію. Це ваша винагорода, яка допомагає рухатися вперед і прагнути більшого. Якщо, наприклад, у вас поганий результат на екзамені, ви можете ще раз прослухати той чи той курс. Звісно, якщо це онлайн-курс.

Безкоштовний ресурсів безліч. Але без плану тяжко визначити ваш прогрес. Наприклад, онлайн-курс чи звичайний курс має 40 уроків. Ви прослухали 5. Скільки залишилося? 35. А якщо ви прослухали 5 безкоштовних відео, скільки залишилося? Я не знаю. Мільйони інших відео.

Звісно, я раджу вам створити якусь систему, якщо ви хочете навчатися безкоштовно. Наприклад, 1 відео на день. Або обрати 20-30-50 відео-заголовків і запланувати, коли і як ви маєте їх подивитися. Наприклад, за 1-2 місяці. А потім знайти якийсь безкоштовний тест і пройти його.

Колись мені казали: «Андрію, на Immigrant Porada безліч корисної інформації, але якщо людині щось потрібно, вона не буде читати всі ті статті, щоб знайти відповідь. Тобі треба мати послугу консультації”.

Тож я так само думав про англійську мову і ми довго шукали, який курс вам порекомендувати і нарешті знайшли Espresso English. Це сайт, на якому курси англійської допомогти понад 80 тисячам учнів підтягнути або вивчити англійську. Я записав відео про те, як саме виглядає цей курс, ви можете переглянути його тут.

Тож який би ви шлях не вибрали, завжди пам’ятайте, що у вас завжди має бути план, як досягнути бажаної мети.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com