Безкоштовне вивчення англійської: плюси та мінуси

0

Багато людей хочуть вивчити англійську з мінімальними витратами. Ніхто не має бажання платити гроші. У цьому є свої переваги й недоліки. У цій статті я розповім про них.

Насамперед, чому ми не хочемо платити за вивчення англійської мови? А навіщо це робити, якщо є мільйон Інтернет-ресурсів? Різноманітні сайти, аудіопрограми, подкасти, канали на YouTube тощо. Навіть у нас на сайті є 19 ресурсів, як допоможуть вам вивчити англійську безкоштовно. Натисніть тут.

Але скільки ресурсів ви використовуєте, і як часто ви це робите? Який у вас прогрес? Не сперечаюся, є одиниці людей, які захоплюються цим і поглинають усе, що тільки можуть. У мене ламана англійська (як би соромно мені не було це визнати), і я не користуюся жодним із ресурсів.

Поділюся з вами історією, яку зазвичай не розповідаю. А хто хоче говорити про свої помилки? Так от, коли я починав перший бізнес, я не захотів купити навчальний курс за $500, за допомогою якого зумів би правильно цим бізнесом займатися. Я ж обрав «простіший» шлях – дивитися відео на YouTube, читати блоги, ставити запитання на форумах. І начебто уявлення складалося. Але після року в бізнесі я інвестував приблизно $35000, а прибуток виявився незначний.

Врешті-решт, я сказав собі, що, можливо, і після року варто придбати цей курс. Тож я через рік все-таки купив той курс за $500. Виявляється, я міг інвестувати лише $5000 замість $35000 й отримати той самий результат. Але людська жадібність і впертість мене переконала спершу не робити цього, от я й поплатився.

Для чого я все це розповідаю? На YouTube і загалом в Інтернеті є безліч ресурсів про те, як вивчити англійську. Але деякі люди досі ходять на курси і платять шалені гроші. Чому так?

Проблема з безкоштовними ресурсами в тому, що їх безліч, і ви не знаєте, звідки почати, який другий і третій кроки. І від великого вибору людський мозок вимикається й каже: «Ти тяжко працював/працювала, ти заслуговуєш на відпочинок», і, як наслідок, результату нема. Або ви можете бути один день дуже вмотивовані, подивитися 2 відео на YouTube, а завтра не робити зовсім нічого, так само, як і післязавтра та через місяць.

До речі, є люди, які продають просто план, які за якими відео дивитися. Тобто вони ніяк не пов’язані з тими відео в Інтернеті, вони просто склали план і продають його з вказівками, що за чим дивитися. І відверто вам скажу, що краще такий план купити, ніж дивитися самим і не знати, звідки почати і де закінчити, де ви знаходитеся у певний момент.

Так само коли ви купуєте курс або йдете на навчальні курси чи в школу, там є програма, є план, послідовність кроків, а також практика й екзамени, на яких ви перевіряєте свої знання.

Від себе скажу, що безкоштовні ресурси корисні, коли ви, наприклад, берете якийсь курс і не розумієте певну тему або хочете дізнатися більше. Тоді ви шукаєте статті або відео саме про це. Або для закріплення інформації можете паралельно слухати подкасти чи відео-канали.

Наприклад, я в одну навчальну програму інвестував $1750 та переліт у Чикаго і проживання там 3 дні. Це був 3-денний курс, після якого я ще дивився багато безкоштовних відео, читав книжки і до сих пір вчуся. Але той курс дав мені базу, щоб не робити помилок, які б мені коштували десятки тисяч доларів. Як я вже сказав, безкоштовного є багато, і це чудово, тож варто використовувати такі можливості як допоміжний матеріал.

Наприкінці навчання на курсах є іспит, і він покаже, як ви засвоїли інформацію. Це ваша винагорода, яка допомагає рухатися вперед і прагнути більшого. Якщо, наприклад, у вас поганий результат на екзамені, ви можете ще раз прослухати той чи той курс. Звісно, якщо це онлайн-курс.

Безкоштовний ресурсів безліч. Але без плану тяжко визначити ваш прогрес. Наприклад, онлайн-курс чи звичайний курс має 40 уроків. Ви прослухали 5. Скільки залишилося? 35. А якщо ви прослухали 5 безкоштовних відео, скільки залишилося? Я не знаю. Мільйони інших відео.

Звісно, я раджу вам створити якусь систему, якщо ви хочете навчатися безкоштовно. Наприклад, 1 відео на день. Або обрати 20-30-50 відео-заголовків і запланувати, коли і як ви маєте їх подивитися. Наприклад, за 1-2 місяці. А потім знайти якийсь безкоштовний тест і пройти його.

Колись мені казали: «Андрію, на Immigrant Porada безліч корисної інформації, але якщо людині щось потрібно, вона не буде читати всі ті статті, щоб знайти відповідь. Тобі треба мати послугу консультації”.

Тож я так само думав про англійську мову і ми довго шукали, який курс вам порекомендувати і нарешті знайшли Espresso English. Це сайт, на якому курси англійської допомогти понад 80 тисячам учнів підтягнути або вивчити англійську. Я записав відео про те, як саме виглядає цей курс, ви можете переглянути його тут.

Тож який би ви шлях не вибрали, завжди пам’ятайте, що у вас завжди має бути план, як досягнути бажаної мети.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Отримай безкоштовно список

19 РЕСУРСІВ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Ми гарантуємо, що не будемо надсилати спам чи рекламу. Powered by ConvertKit
Share.

Про автора

Andriy Boychuk

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com