Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Profit first – книга, яка змінила бізнес

0

Чи траплялося з вами таке, що ви працюєте над бізнесом вдень і вночі? Приділяєте йому більше уваги, ніж собі й близьким. Цей бізнес можна назвати вашою дитиною, про яку ви завжди дбаєте. Але скільки б часу не минуло, прибутку він не приносить.

Ви працюєте безкоштовно, а весь дохід інвестуєте назад у бізнес, тому що вірите – якщо вкладете якомога більше сил і грошей, отримаєте більше. Але якимось магічним шляхом ваша маленька справа перетворюється на монстрика, який дуже ласий до грошей, і скільки б ви йому не дали, він з’їсть усе.

Якщо з вами такого не траплялося або у вас немає бізнесу, то ви вмієте розумно керувати й розподіляти фінанси. Вітаю, ви молодці.

Але в моєму випадку описаний вище вступ був саме таким. Я працював над бізнесом майже 3 роки, вклав неймовірні сили, працював у вихідні 14-16 годин. І, як результат, створив монстра, який поїдає гроші. Проте я думав, що в усьому винна модель бізнесу й те, чим я займаюся. Так я вважав доти, поки не прочитав чудову повчальну книжку «Profit first» про те, як керувати грошима у бізнесі.

Я зрозумів, що проблема не в бізнесі. Проблема в мені й у тому, як працює мій бізнес. Тож, хочу розповісти вам про те, що я зрозумів з цієї книжки. Вона дуже допомогла мені, і крок за кроком мій бізнес почав зростати. Жага до поїдання грошей у монстрика втамувалася. Усі проблема була в тому, що я не знав, як керувати грошима у бізнесі, бо ніде цьому не вчився. Я робив те, що вважав за потрібне, а насправді це було просто безглуздо.

Ось 3 ідеї, які мені допомогли:

1. Я ніколи не платив собі за те, що тяжко працював над бізнесом. Тож, перше, що я взяв до уваги – першому треба платити собі. Це щось схоже на персональні фінанси. Читайте статтю про це.

2. Двічі на місяць треба впорядковувати бухгалтерію: який у вас прибуток і скільки потрібно заплатити. Це найкраще робити 10 й 25 числа щомісяця. Тобто сідаєте 10 числа за комп’ютер і дивитися скільки ви заробили з 25 числа, а потім всі гроші розподіляєте за наступним пунктом.

3. Усі гроші, що надходять у бізнес, 10 й 25 числа мають бути поділені за рахунками. Якщо ви знайомі з envelope budget system, то приблизно розумієте, що це. У вас є окремий рахунок на кожну категорію витрат і доходів. Які рахунки потрібно мати? Про це напишемо нижче.

Тож, з чого все починається? Як це потрібно робити? Автор витратив цілу книжку на те, щоб це описати, але спробую зменшити все до 1000 слів. Тож, якщо хочете дізнатися більше, читайте книжку або пишіть в коментарях, і я намагатимуся відповісти на ваші запитання.



Але якщо у вас є бізнес або ви плануєте почати його, я вам дуже рекомендую прочитати цю книгу. Тож ось як ділити гроші:

  • Ваша зарплата – 50% – знаю, звучить дуже багато, але це те, що ви заслужили. І розумію, що відразу вийти на 50% може бути нереально, але це ваша ціль. Коли я починав робити за такою системою, наша з партнером зарплата була 1%, тому що у нас були борги і ми їх сплачували перш за все.
  • Податок – 15% – наприкінці року вам треба буде заплатити податок і переважно в усіх з цим проблема, оскільки у них в кінці немає грошей, щоб за все заплатити. Тож потрібно відкладати 15% двічі на місяць (10 і 25 числа) з всіх прибутків, щоб потім у вас завжди були гроші на податок.
  • Вигода – 5% – це резерв для вашого бізнесу. Наприклад, щось сталося чи якісь незаплановані витрати, вам зажди треба мати якісь гроші на чорний день. Але також ви не хочете тримати велику суму в бізнесі, тому що мало що може статися. Тож кожні 3 місяці платіть собі з цього рахунку 50% як бонус за вашу важку працю.
  • Витрати – 30% – це те, що ви витрачаєте на бізнес або, точніше, на те, щоб робити бізнес. Такі речі, як мобільні телефони, канцтовари, бензин тощо. Чесно кажучи, цей відсоток у вас може бути більший спочатку, тож дуже не хвилюйтесь, але працюйте над зменшенням його до 30%.

Як бачите, все дуже систематизовано і просто. Але до цього самому важко додуматись, тож дякую автору книги Mike Michalowicz  за витрачений час і написання цієї книги, щоб поділитися з нами.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com