Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Списки справ на робочому місці

0

У кожній роботі є завдання, які ви виконуєте щодня, відповідно, постійно повторюєте. Якщо щось ви виконуєте кожного дня, то за кілька днів ви це запам’ятовуєте і робите на автоматі. Але є завдання, які ми робимо раз в місяць, три місяці чи ще рідше. Як тоді вам запам’ятати все, що потрібно зробити?

Коли я працював інженером і перевіряв будовані об’єкти, то мав одну дилему. Наприклад, мені треба було перевірити десять середніх кімнат. Зайшов у першу – все добре, в другу – записав щось, що не так. Зайшов у п’яту кімнату, і побачив, що там багато неточностей, почав їх записувати, і подумав, чи ці речі я перевірив у перших чотирьох кімнатах чи ні. І постало питання: як вийти з цієї ситуації? Вертатися в першу чи ні? Чи все я відразу перевірив, чи воно мені спало на думку лише тут?




У 2015 році я читав книгу Девіда Алена, де він розповідав про такі рутинні справи, які часто повторюються. Це такі речі, над якими нам не потрібно задумуватися, проте часто ми саме над ними сушимо голову.

Вирішення проблеми – написати так званий “check-list” – список справ. Це так просто, проте більшість працівників цього списку не робить. Чому? Є дві причини: або не знають про це або не хочуть робити додатковий крок.

Сам список створити дуже просто. Потрібно просто крок за кроком описати ваш процес. У моєму випадку, потрібно було мати список речей, які я мав перевірити у кожній кімнаті і все.

Переваги списку справ:

  1. Економія часу
  2. Вироблення звички та запам’ятовування
  3. Спосіб уникнення помилок

Єдиний мінус, це те, що іноді створити список спочатку важко. Тому з часом його варто удосконалювати та доповнювати.

Тому подумайте, які списки ви можете створити, щоб спростити свою роботу. Перевірте їх на практиці та поділіться досвідом із колегами по роботі, можливо, це допоможе ефективніше працювати вашій компанії загалом.

Списки справ можна легко використовувати і в особистому житті.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com