Як створити сайт для вашого бізнесу. Усе від А до Я

0

Багато людей питають у мене: а як створити сайт? Скільки це займе часу і грошей? Якщо чесно, на таке питання відповісти непросто, оскільки це дуже загальна проблема, і все залежить від того, чого саме ви хочете.

Приблизно рік тому я написав статтю про те, як за $250 створити й запустити сайт. Але я так її й не опублікував, тому що вона здавалася мені чи то неправдоподібною, чи то дуже заплутаною. Зараз після багатьох падінь і неправильних кроків, після великої кількості інвестованих і витрачених марно грошей я можу говорити про сайти на базовому рівні.

Отже, сьогодні я розповім усе, що знаю про сайти та їхнє створення з точки зору бізнесмена. До речі, для виконання всього, що описане нижче, ви можете найняти людей, які зроблять усе з вас, за допомогою Upwork чи інших ресурсів.

Перший крок – домен

Перше, що потрібно зробити – придбати ім’я сайту, тобто домен (Domain). Наприклад, iporada.com – це домен сайту Immigrant Porada. Купити домен неважко. Потрібно просто зайти на сайт і придбати його, як будь-яку іншу річ в Інтернеті.

Один із найпопулярніших сайтів для цього – godaddy.com. Я користуюся лише ним. Домен коштує приблизно 15$ на рік.

Навіть якщо ви не плануєте створювати сайт зараз, рекомендую вже купити для нього ім’я, адже його може взяти хтось інший. Так, я купив iporada.com за 2-3 роки до того, як почав з ним щось робити. Також у мене зараз є чимало доменів, які я планую використати пізніше.

Другий крок – платформа, хостинг, дизайн

У вас є ім’я сайту. Чудово. Тепер потрібно виконати три взаємопов’язані дії. Це платформа, хостинг і дизайн.

Платформа – це «задня частина» сайту, завдяки якій все функціонує й має правильний вигляд.

Хостинг – це місце, на якому збережена платформа й усі файли сайту (фото, малюнки, електронні книжки тощо). Уявіть кухонну шухляду, у якій лежать виделки, ложки й інше приладдя. Сама шухляда – це хостинг, контейнер з відділеннями для вилок і ложок різного розміру – це платформа, яка допомагає організувати вміст сайту.  

Дизайн – це те, що бачать люди, коли вони заходять на ваш сайт.

До речі, якщо на якомусь етапі вам стане щось не зрозуміло, ставте запитання в коментарях, і я з радістю дам на них відповідь.

Скільки це все коштує? Сама платформа безкоштовна. Хостинг коштує в межах $4 -$20 на місяць. Дизайн – від $50 до кількох тисяч. Усе залежить від того, якою мірою ви хочете бути до цього залучені.

Є такі компанії, як-от Wix i Squarepost, які надають вам усе одразу й за одну ціну. Тобто, ім’я сайту, хостинг, платформу і дизайн. Вони коштують приблизно $9-$20 на місяць. Якщо ви початківець і не дуже обізнані у створенні сайту, це, напевно, один із найкращих і найдешевших варіантів. Просто зайдіть у розділ templates й оберіть те, що вам до вподоби, а потім тільки змініть текст і фото на сайті. Тут усе дуже просто й зрозуміло. Такі сервіси мають назву drag and drop.

Яким буде ваш сайт?

Найбільша проблема людей, які створюють сайт – те, що вони не знають, чого вони хочуть. Вони думають, що знають, але коли потрібно вирішувати, вони стають розгубленими. Тож перед тим, як витрачати гроші на дизайн, потрібно визначитися, чого ви хочете. Я трішки допоможу вам, адже сам мав справу з такою ситуацією не один раз. тож дайте відповідь на такі базові запитання.

  • Питання 1. Скільки буде сторінок на вашому сайті? 1, 3, 5, 10 чи більше?
  • Питання 2. Як кожна сторінка буде називатися та якою буде її функція? Головна, Блог, Контакти, Магазин, Галерея тощо.
  • Питання 3. Який вигляд повинна мати структура кожної сторінки? Наприклад, сторінки блогу зазвичай схожі на сторінки сайту www.iporada.com. Ліворуч – текст статей, праворуч – реклама й новини, а зверху – меню.
  • Питання 4. Які фото, зображення, діаграми чи таблиці мають бути на кожній сторінці? Чи є у вас це все? Якщо ні, починайте збирати і планувати їхнє розташування на сайті.
  • Питання 5. А як ваш сайт повинен виглядати? Якими будуть кольори, текст і графіка? Найпростіше буде, і я вам це рекомендую, купити шаблон сайту. Це обійдеться вам від $30-70. Так, ви захочете багато чого змінити, але це ваш програміст зробить уже на бажання.

*** Порада. Особисто я роблю так кожного разу. Беру аркуші паперу. Один аркуш – це одна сторінка на сайті. І малюю прямокутники і квадрати. Кожна фігура є чимось на сайті. Дивіться приклад нижче.

Чи потрібна мені буде допомога?

Чим краще ви все продумаєте, тим менше роботи у вас буде, коли створюватимете сайт, особливо якщо найматимете когось. Це дуже зекономить вам гроші, адже у вас буде план та ідея. Дизайнеру і програмісту треба буде лише додати все на сайт.

Де шукати програміста? На сайті Upwork. Виставте оголошення і опишіть загалом, що вам потрібно. Можете, до речі, описати англійською мовою чи й українською – наших програмістів на сайті багато.

Шукаю людину, яка встановить шаблон веб-сайту на WordPress, а також зможе зробити всі модифікації на моє бажання. Детально описану роботу надішлю після того, як ви зв’яжетеся зі мною”.

Ви можете переробити оголошення – це просто мій приклад для вас. Скільки це буде коштувати? Починаючи з $3 за годину. Але працівники, які розуміють, що роблять, коштують від $5 і вище. Встановлення шаблону займе приблизно 1-2 години. А зміни на ваше бажання залежать від вас, але на це не треба витрачати більше, ніж 10-20 годин.

Якщо ви хочете мати власний блог або просто платформу з більшими можливостями, ніж Wix чи Squarepost, тоді рекомендую вам WordPress. Це коштуватиме трішки дорожче, але така платформа значно гнучкіша, і її набагато легше розвивати й збільшувати.

Сама платформа безкоштовна. Найдешевша ціна за хостинг, наприклад, від Bluehost, починається з $3.95. Я користуюся цим сервісом. На WordPress є стандартні шаблони, і завдяки їм можна зробити сайт за хвилини.

Якщо ви хочете щось особливе, треба купувати дизайн або наймати дизайнера. Зізнаюся чесно, я наймав спеціалістів і склеював зі шматочків першу версію Immigrant porada. Я заплатив за це приблизно $500, але залишився незадоволеним.

Є деякі сайти, наприклад, Themeforest, де можна знайти сайт, який вам до вподоби, і купити саме такий дизайн за $50-100, а потім потрібно буде лише змінити інформацію, і сайт готовий. Можу сказати з власного досвіду, що це значно кращий варіант, ніж створювати новий дизайн. Коли ви обираєте платформу, вам потрібно знати мінімальну інформацію про WordPress і про те, як він працює, або найняти на upwork людину, яка все для вас налаштує.

Віруси

Так, вони є і тут. Платформи на кшталт Wix i Tradesquare тим і зручні, що сама компанія відповідає за те, щоб не було жодних вірусів, і теоретично захищає вас від хакерів. На WordPress ви не захищені. Для цього потрібно купувати окремий сервіс, який коштує $50 на місяць або просто хостинг на Bluehost, який уже має цей сервіс за $20. Поки що колись атакували тільки один мій хостинг, і через це я втратив багато інформації.

До речі, якщо ви купите домен, на вашу електронну пошту почнуть писати дизайнери, які пропонуватиму створити сайт. Я ніколи не звертався до них, і вам рекомендую остерігатися таких листів. Краще знайдіть когось самі й найміть його.

У цій справі я не професіонал, і просто розповідаю про свій досвід. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, будь ласка, пишіть у коментарях нижче.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

5 речей, які потрібно зробити у вашому бізнесі вже зараз

  1. Бізнес-сторінка на ...
  2. ... Pixel
  3. Google ...
  4. Google ...
  5. ... List
Ми гарантуємо, що не будемо надсилати спам чи рекламу. Powered by ConvertKit
Share.

Про автора

Andriy Boychuk

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com