Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Як створити сайт для вашого бізнесу. Усе від А до Я

0

Багато людей питають у мене: а як створити сайт? Скільки це займе часу і грошей? Якщо чесно, на таке питання відповісти непросто, оскільки це дуже загальна проблема, і все залежить від того, чого саме ви хочете.

Приблизно рік тому я написав статтю про те, як за $250 створити й запустити сайт. Але я так її й не опублікував, тому що вона здавалася мені чи то неправдоподібною, чи то дуже заплутаною. Зараз після багатьох падінь і неправильних кроків, після великої кількості інвестованих і витрачених марно грошей я можу говорити про сайти на базовому рівні.

Отже, сьогодні я розповім усе, що знаю про сайти та їхнє створення з точки зору бізнесмена. До речі, для виконання всього, що описане нижче, ви можете найняти людей, які зроблять усе з вас, за допомогою Upwork чи інших ресурсів.

Перший крок – домен

Перше, що потрібно зробити – придбати ім’я сайту, тобто домен (Domain). Наприклад, iporada.com – це домен сайту Immigrant Porada. Купити домен неважко. Потрібно просто зайти на сайт і придбати його, як будь-яку іншу річ в Інтернеті.

Один із найпопулярніших сайтів для цього – godaddy.com. Я користуюся лише ним. Домен коштує приблизно 15$ на рік.

Навіть якщо ви не плануєте створювати сайт зараз, рекомендую вже купити для нього ім’я, адже його може взяти хтось інший. Так, я купив iporada.com за 2-3 роки до того, як почав з ним щось робити. Також у мене зараз є чимало доменів, які я планую використати пізніше.

Другий крок – платформа, хостинг, дизайн

У вас є ім’я сайту. Чудово. Тепер потрібно виконати три взаємопов’язані дії. Це платформа, хостинг і дизайн.

Платформа – це «задня частина» сайту, завдяки якій все функціонує й має правильний вигляд.

Хостинг – це місце, на якому збережена платформа й усі файли сайту (фото, малюнки, електронні книжки тощо). Уявіть кухонну шухляду, у якій лежать виделки, ложки й інше приладдя. Сама шухляда – це хостинг, контейнер з відділеннями для вилок і ложок різного розміру – це платформа, яка допомагає організувати вміст сайту.  

Дизайн – це те, що бачать люди, коли вони заходять на ваш сайт.

До речі, якщо на якомусь етапі вам стане щось не зрозуміло, ставте запитання в коментарях, і я з радістю дам на них відповідь.

Скільки це все коштує? Сама платформа безкоштовна. Хостинг коштує в межах $4 -$20 на місяць. Дизайн – від $50 до кількох тисяч. Усе залежить від того, якою мірою ви хочете бути до цього залучені.

Є такі компанії, як-от Wix i Squarepost, які надають вам усе одразу й за одну ціну. Тобто, ім’я сайту, хостинг, платформу і дизайн. Вони коштують приблизно $9-$20 на місяць. Якщо ви початківець і не дуже обізнані у створенні сайту, це, напевно, один із найкращих і найдешевших варіантів. Просто зайдіть у розділ templates й оберіть те, що вам до вподоби, а потім тільки змініть текст і фото на сайті. Тут усе дуже просто й зрозуміло. Такі сервіси мають назву drag and drop.

Яким буде ваш сайт?

Найбільша проблема людей, які створюють сайт – те, що вони не знають, чого вони хочуть. Вони думають, що знають, але коли потрібно вирішувати, вони стають розгубленими. Тож перед тим, як витрачати гроші на дизайн, потрібно визначитися, чого ви хочете. Я трішки допоможу вам, адже сам мав справу з такою ситуацією не один раз. тож дайте відповідь на такі базові запитання.

  • Питання 1. Скільки буде сторінок на вашому сайті? 1, 3, 5, 10 чи більше?
  • Питання 2. Як кожна сторінка буде називатися та якою буде її функція? Головна, Блог, Контакти, Магазин, Галерея тощо.
  • Питання 3. Який вигляд повинна мати структура кожної сторінки? Наприклад, сторінки блогу зазвичай схожі на сторінки сайту www.iporada.com. Ліворуч – текст статей, праворуч – реклама й новини, а зверху – меню.
  • Питання 4. Які фото, зображення, діаграми чи таблиці мають бути на кожній сторінці? Чи є у вас це все? Якщо ні, починайте збирати і планувати їхнє розташування на сайті.
  • Питання 5. А як ваш сайт повинен виглядати? Якими будуть кольори, текст і графіка? Найпростіше буде, і я вам це рекомендую, купити шаблон сайту. Це обійдеться вам від $30-70. Так, ви захочете багато чого змінити, але це ваш програміст зробить уже на бажання.

*** Порада. Особисто я роблю так кожного разу. Беру аркуші паперу. Один аркуш – це одна сторінка на сайті. І малюю прямокутники і квадрати. Кожна фігура є чимось на сайті. Дивіться приклад нижче.

Чи потрібна мені буде допомога?

Чим краще ви все продумаєте, тим менше роботи у вас буде, коли створюватимете сайт, особливо якщо найматимете когось. Це дуже зекономить вам гроші, адже у вас буде план та ідея. Дизайнеру і програмісту треба буде лише додати все на сайт.

Де шукати програміста? На сайті Upwork. Виставте оголошення і опишіть загалом, що вам потрібно. Можете, до речі, описати англійською мовою чи й українською – наших програмістів на сайті багато.

Шукаю людину, яка встановить шаблон веб-сайту на WordPress, а також зможе зробити всі модифікації на моє бажання. Детально описану роботу надішлю після того, як ви зв’яжетеся зі мною”.

Ви можете переробити оголошення – це просто мій приклад для вас. Скільки це буде коштувати? Починаючи з $3 за годину. Але працівники, які розуміють, що роблять, коштують від $5 і вище. Встановлення шаблону займе приблизно 1-2 години. А зміни на ваше бажання залежать від вас, але на це не треба витрачати більше, ніж 10-20 годин.

Якщо ви хочете мати власний блог або просто платформу з більшими можливостями, ніж Wix чи Squarepost, тоді рекомендую вам WordPress. Це коштуватиме трішки дорожче, але така платформа значно гнучкіша, і її набагато легше розвивати й збільшувати.

Сама платформа безкоштовна. Найдешевша ціна за хостинг, наприклад, від Bluehost, починається з $3.95. Я користуюся цим сервісом. На WordPress є стандартні шаблони, і завдяки їм можна зробити сайт за хвилини.

Якщо ви хочете щось особливе, треба купувати дизайн або наймати дизайнера. Зізнаюся чесно, я наймав спеціалістів і склеював зі шматочків першу версію Immigrant porada. Я заплатив за це приблизно $500, але залишився незадоволеним.

Є деякі сайти, наприклад, Themeforest, де можна знайти сайт, який вам до вподоби, і купити саме такий дизайн за $50-100, а потім потрібно буде лише змінити інформацію, і сайт готовий. Можу сказати з власного досвіду, що це значно кращий варіант, ніж створювати новий дизайн. Коли ви обираєте платформу, вам потрібно знати мінімальну інформацію про WordPress і про те, як він працює, або найняти на upwork людину, яка все для вас налаштує.

Віруси

Так, вони є і тут. Платформи на кшталт Wix i Tradesquare тим і зручні, що сама компанія відповідає за те, щоб не було жодних вірусів, і теоретично захищає вас від хакерів. На WordPress ви не захищені. Для цього потрібно купувати окремий сервіс, який коштує $50 на місяць або просто хостинг на Bluehost, який уже має цей сервіс за $20. Поки що колись атакували тільки один мій хостинг, і через це я втратив багато інформації.

До речі, якщо ви купите домен, на вашу електронну пошту почнуть писати дизайнери, які пропонуватиму створити сайт. Я ніколи не звертався до них, і вам рекомендую остерігатися таких листів. Краще знайдіть когось самі й найміть його.

У цій справі я не професіонал, і просто розповідаю про свій досвід. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, будь ласка, пишіть у коментарях нижче.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com