Гроші в парі

0
«Людям дуже складно розмовляти про гроші. Ще складніше, ніж говорити про секс» – повторювала нам професорка Кейті весь перший семестр.
Через конфлікти щодо грошей в США розлучаються найчастіше. Другою причиною розлучень є невірність.
Хоч гроші – це найперша тема конфліктів у парах, вони ж – найбільш популярна проблема, яку ми воліємо замовчувати в стосунках (результати дослідження Ramsey Solutions, 2017).
А зараз уявіть собі сім’ю, що живе у красивій та затишній квартирі, посеред якої спокійнісінько стоїть собі… слон. Він там вже деякий час, і йти нікуди не збирається.
Хоча слон займає більшу частину вітальні, люди вперто обходять його стороною та навпочіпки крадуться ввечері, аби не потривожити тварину.
Всі знають, що слон стоїть у вітальні, але не говорять про це між собою. Лише дуже сподіваються, що одного ранку диво трапиться і слон зникне.
Коли в цей дім приходять гості та дивуються: «Слухайте, та у вас тут слон!», мешканці квартири відповідають: «Ви що, з глузду з’їхали? Який слон в багатоповерхівці? Вам, певно, ввижається!» —  і спокійно обходять ногу тварини, щоб не перечепитися й не впасти разом з тістечками для гостей.
У нас є свої теми-«слони», які ми воліємо не зауважувати, обходимо та сподіваємося, що «воно якось буде».
Іноді ми тягнемо цих «слонів» до себе в стосунки, тобто уникаємо обговорення з коханою людиною нашої фінансової ситуації.
Тоді зграя цих потішних тварин займає чимало простору: не лише в квартирі, але й в наших головах та стосунках, не даючи ні хвилини спокою.
Jeffrey P. Dew провів цікаве дослідження про секрети щодо грошей в американських парах.
У 2018 році він запитав у людей, чи вони обманюють партнерку (партнера) або чоловіка (дружину) про свою фінансову ситуацію: заощадження, кредити, борги.
41% з опитаних сказали, що ТАК.
Цікавий зв’язок: 94 % людей, які зізналися, що мають чудовий шлюб, сказали, що обговорюють свої фінансові мрії з чоловіком або дружиною. 87% з них разом працюють над тривалими фінансовими цілями (результати дослідження Ramsey Solutions, 2017).
Слони самі не зникнуть з квартир. Якщо вони вже там з’явилися, то їх потрібно негайно евакуювати з нашого життя. Щоб слон пішов з вітальні, спершу про нього варто заговорити.

То що будемо робити з великим слоном?


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Приріз Марта

психологиня, навчається на психотерапевтку для пар та сімей в Сент-Луїсі, Міссурі