Що таке 1099 i W2 і яка між ними різниця?

0

В Америці є три форми оплати: готівка, персональний чек (податки не враховують) та офісний чек з вирахуванням податків. Такий офіційний вступ 🙂 Нижче я опишу ці способи і розкажу про комбінації, які полюбляють робити розумні бізнесмени.

Важливо знати про всі форми оплати, адже наприкінці року під час оформлення податкового звіту ви не розумітимете, що робити і як правильно його написати. Чимало людей про це запитують, тому в цій статті хотілось би пояснити, що до чого. Тож ми ще раз розповімо про форми зарплати.

  1.     Готівка
  2.     Персональний/бізнес чек
  3.     Платіжна квитанція

Готівка

Це одна з форм неоподаткованої заробітної плати. Тобто якщо ви не надасте її у своєму податковому звіті, то не заплатите податок. Чи легально це? Ні. За законом це заборонено. Але, якщо бути чесними, ніхто не ганятиметься за вами з намаганнями оподаткувати вашу готівкову зарплатню. Тож живіть вільно:)


Персональний/бізнес чек – 1099

Ця форма оплати означає, що начальник дає вам чек на реальну суму вашої зарплатні. Але якщо він провів усі банківські операції правильно, то з цих грошей все одно необхідно сплатити податки. Якщо ви працюєте на такій роботі, це означає, що ви працюєте на 1099.

Наприкінці року вам необхідно буде отримати форму 1099 у компанії, де ви працюєте, і додати її до звіту в податкову. До речі, податок на зароблені гроші ви муситимете сплачувати поквартально. Тобто потрібно буде підрахувати приблизну кількість грошей, які ви заробите, і суму податку, яку ви змушені будете заплатити, а потім поділити цю суму на 4 частини і тоді сплачувати.

Також ваш начальник може платити вам чеком як готівкою і нічого не проводити через компанію, тому що не знає, як потрібно це робити, або ж йому так вигідніше з якоюсь невідомою метою. Читайте також на Iporada детальнішу статтю Що таке 1099? 


Платіжна квитанція – w2

Це одна з найстандартніших форм оплати. Вона передбачає платню одразу з урахуванням податків. Наприклад, якщо ви заробили $500, ви зможете отримати лише $420. Тобто вирахували $80 податку. Теоретично, люди з такою формою оплати праці не повинні виплачувати податки потім.


Типова афера

Чому я вам це розказую так детально? Вам потрібно знати, як вам оплачують вашу роботу, особливо, коли ви йдете на нову роботу. Люди, які недавно приїхали або навіть вже деякий час проживають тут, мало знають про це. І деякі начальники чи компанії користуються цим.

Наприклад, декілька років тому моя знайома почала працювати в адвокатській компанії і жінка, на яку вона працювала, платила їй персональним чеком, але вираховувала автоматично всі кошти, казала, що сама буде платити податок. Але насправді це все розвод. Чому? Бо вона не може вираховувати ті гроші сама. Це компанія, і моя знайома працювала на неї як підрядник, тобто на 1099, тому вона мала платити їй повну зарплату без вирахування, а в кінці року дати їй 1099. І моя знайома повинна була сама заплатити податок в кінці року.

Афера була в тому, що ця жінка, яка казала що вираховує гроші на податок, насправді забирала ці гроші для себе. Тому це дуже важливо, якщо ви йдете на інтерв’ю і вам щось подібне говорять, будь ласка, не зголошуйтесь на цю роботу, тому що це типова афера.


Чому це важливо

Також вам важливо знати, як саме вам будуть платити, тому що вам треба вирахувати свою зарплату. Якщо вам говорять, що ви будете працювати за $20 за годину, але ви будете працювати на 1099, це вам буде виходити дорожче зі сплатою податків в кінці року. Тоді ваша зарплата буде менше, якщо би ви, наприклад, працювали за готівку чи W2.

Багато людей концентруються на тому, щоби заробляти якомога більше, тому намагаються працювати за готівку або готівковий чек. Але згодом можуть виникнути проблеми, перш за все, коли ви хочете взяти кредит, наприклад, на житло, але не можуть через те, що не показують достатньо доходу.

Коли ви берете кредит на нерухомість, банки дивляться на ваші доходи і income tax в податковому звіті. Якщо там не вказано, що заробляєте $50,000-70,000, то вони просто так не повірять вам на слово. Готівка ніколи не рахується через те, що її не можна перевірити.

Інша проблема в тому, що люди працюють за готівку роками, а потім починають розуміти, що хочуть пенсію, але воли не можуть її отримувати, тому що вони завжди показували, що вони бідні, що вони не заробляли багато грошей і вони хочуть мати велику пенсію.  Але це так не працює. Або ви платите податки і врешті-решт маєте пенсію або не платите податки і ви, теоретично, мало що маєте.

Вибір за вами, на що вам краще працювати. Моя порада, з моєї практики W2 – це найкращий варіант, оскільки у вас відразу вираховують податки на пенсію. Якщо ви хочете, можете мати на стороні якусь іншу роботу. Але ви завжди вказуєте, скільки ви заробляєте, на ваших податкових звітах завжди є дохід і ви можете взяти кредити, у вас є пенсія і взагалі ви залишитеся щасливими.

Коли ви працюєте на 1099, це трішки важче: по-перше, з оформленням всіх документів у кінці року, а по-друге, ви трошки більше платите податків.

Ну і готівка – це теоретично найкраще, але тільки на короткий період часу, якщо ви дивитеся на своє життя в цілому, то готівка – це не найкращий тип доходу, особливо в Америці.

Ось так кілька слів про форми оплати за роботу в Америці. Якщо будуть якісь питання, звертайтеся.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

 

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com