Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

26-тижневий курс для українського іммігранта у США

0

Коли я приїхав у США, мене зустріли в аеропорту батьки. Ми приїхали в квартиру, яку вони орендували. На кухні було дуже багато їжі 🙂 (це мама на нас так чекала). У нас були свої ліжка, щоб спати. Нам не потрібно було перейматися тим, що буде завтра. Ми приїхали до батьків на все готове.

Але що робити людям, які їдуть у невідоме? Що робити тим, хто багато чого не знає про Америку? У цій статті я хочу розповісти про безкоштовний 26-тижневий курс, який треба пройти тим, хто бажає легше адаптуватися до американського життя.

Мій досвід адаптації 

dsc03494Тож, як я й писав вище, нам із сестрою далося все готове, ми ні про що не турбувалися. Але настав час, коли й самотужки довелося вчитися. Як зареєструватися у коледж, як подати заяву на ту чи ту програму, як оформити документи. Завжди згадую той момент, коли я стояв в офісі social security, щоб заповнити форму. Не знав, що й куди писати, дуже хвилювався, щоб усе зробити правильно. Коротко кажучи, не уявляв, як це відбувається, і мені було страшно.

Але все-таки, показуючи на пальцях, запитуючи та “мукаючи”, я заповнив форму й подав документи. Та коли я вийшов, мені стало дуже соромно за те, що я не знаю елементарного. Втім, чого тут соромитися? Треба пишатися, що без знання мови та країни я зробив таку річ. Ми себе недооцінюємо.

Є бажання – знайдуться і засоби

img_0037Усім вивченим я завжди ділився з людьми, які чогось не знали. У мене завжди було бажання допомагати іншим. Як виникла ця жага, пояснити не можу, але вона ніколи мене не полишала.

І коли тільки зароджувалася ідея створення української організації для іммігрантів, я подумав, що треба видати довідник, у якому була б описана вся головна інформація, що необхідна українцям,
які щойно приїхали. Втім, самі розумієте, мета – це мрія, без дії вона лише бажання. Тому тоді я нічого так і не зробив, хоча й почав дещо писати. Але мене зупинили інші проекти й ціна створення такої брошури.



Минули роки, адже навіть Immigrant Porada існує вже більше, ніж рік. За допомогою сучасних технологій Immigrant Porada розробила перший курс для адаптації в Америці. Він повністю безкоштовний для вас.

Як усе працює? 

Ви вказуєте своє ім’я та електронну пошту і щотижня отримуєте один лист з безцінною інформацією про те, як щось робити. Нижче я перерахую всі частини курсу, які ви отримаєте, і чого вам від них очікувати. А в кінці статті буде форма для реєстрації на курс. А для тих нетерплячих, хто не хоче читати до кінця, ось лінк на реєстрацію – натисніть тут.

  1. Вступ – у двох словах розповім про себе і надам корисну інформацію, яку ви повинні знати одразу, з першого дня в Америці. Тому це і є перший розділ курсу. Ви повинні розуміти всі незнайомі моменти.
  2. Оренда –  ви, напевно, вже відчули, як нелегко знайти житло в оренду, або переконалися, що для цього потрібні не лише гроші, а й знання, які допоможуть вам уникнути типових помилок. Це саме та частина курсу, у якій ви дізнаєтеся все про орендування житла в США.
  3. Як знайти роботу – це надзвичайно актуальна частина курсу. І не важливо, приїхали ви щойно чи живете тут багато років.
  4. Social security або Tax ID – Social security – це один з найголовніших документів, який потрібен в Америці. Якщо ви його вже маєте, чудово. А якщо ні – ця частина курсу саме для вас. Також я розповідаю про те, як отримати Tax ID, навіть якщо ви нелегал.
  5. Англійська мова – це також завжди актуальна тема. В Америці можливо досягти успіху без мови, але з нею, самі розумієте, це буде легше. Тут ми розповімо про курс, який рекомендуємо прослухати.
  6. Мобільні телефони – якого оператора обрати? Не все залежить тільки від цін. Є багато нюансів, які допоможуть вам отримати знижки або не стати жертвою махінацій.
  7. Банківський рахунок – де і як можна створити банківський рахунок, незалежно від легального статусу.
  8. Кредитні картки – багато людей псують собі кредитну історію протягом перших кількох місяців. І в цьому ніхто не винен. Вони просто не мають достатньо інформації або отримали неправильну. У цій частині ми вам розповімо про те, як одержати дуже високу кредитну оцінку, а також про те, які кредитні картки треба обирати в США.
  9. Безкоштовна їжа – ті, хто щойно приїхали і не можуть знайти роботу, на якій платять хороші гроші, або ледве зводять кінці з кінцями, знають, що є спеціальні місця, де ви можете взяти їжу безкоштовно. І не просто їжу, а багато якісної їжі. У цій частині курсу ми розповімо, як їх знайти.
  10. 50 робіт, на які можна вже зараз подати заявку в США – деколи потрібно шукати роботу тижнями, а деколи це можна зробити через Інтернет, не виходячи з дому. Ми надаємо інформацію про роботодавців, до яких ви можете надсилати резюме вже зараз.
  11. ID або driver lisence – усе про права та посвідчення особи. Де їх отримати і як правильно це зробити.
  12. Facebook – маленька перерва. Відпочивати також потрібно. Тут ми розповімо про нашу спільноту на Facebook і про те, як нею користуватися.
  13. Де можна дешево купити меблі в США? – Особисто я приїхав до батьків на все готове у США. Але коли одружився й переїхав, нам потрібно було купити меблі в дім. У цій частині курсу я розповім, де знайти дешеві чи взагалі безкоштовні, але й якісні меблі.
  14. Поділися з іншими – знову маленька перерва. Не можна тільки вчитися й дізнаватися. Цей курс безкоштовний, тож у цій його частині и порадимо вам розповісти про нього іншим. Ні, ви не зобов’язані це робити. Ми лише просимо, а ви дійте, як вважаєте правильним. У курсі все буде описано.
  15. Де найкраще купувати речі в Америці? – влітку 2016 року я поїхав в Україну. Скажу чесно, після 12 років життя в Америці, я відчув себе іммігрантом у своїй країні. Я ставив багато запитань. Тож розумію ваші відчуття, коли ви щойно приїхали. У цій частині курсу розповімо про те, де купувати ті чи ті речі.
  16. Розкажіть трішки про себе – про мене ви знаєте багато зі статей Immigrant Porada. Але мені також цікаво почути про вас і зрозуміти, як вас краще обслуговувати.
  17. Нерухомість – ви тут менше, ніж рік. Яка нерухомість? Якщо хочете придбати її, потрібно почати планувати раніше. У цій частині курсу ви вивчите, як підготуватися до майбутньої купівлі житла.
  18. Квитки в Україну – з сучасними технологіями все можна купити через Інтернет. Але де купувати? Про це та багато інших деталей ви вивчите у цій частині курсу.
  19. Заповнення форм – деколи заповнення форм може займати години часу і коштувати сотні доларів, особливо форма на подачу на громадянство, яка у мене особисто зайняла 2 години, щоб її заповнити. У цій частині курсу ви дізнаєтесь більше про те, як саме заповнити ту чи іншу форму.
  20. Як отримати знижки онлайн – це вам сподобається. У цій частині курсу ви дізнаєтеся, як отримати знажки або cashback на те, що ви все одно купляєте кожного разу в Інтернету.
  21. Ліки в США – знаєте, що таке Advil? Це чарівні пігулки, які лікують від усього. Звісно, я жартую. Але ці таблетки справді багато в чому допомагають. Таких в Україні немає, тож тяжко навести паралелі. Тут система купівлі ліків трішки інша, тож у цій частині курсу ви вивчите все про медикаменти у США.
  22. Робота в Інтернеті – ця частина курсу сподобається тим, хто хоче працювати з дому. Наприклад, вагітним жінкам, мамам, які доглядають за немовлятами тощо. Тут ви дізнаєтеся про платформи роботи онлайн і про всі нюанси, пов’язані з цим.
  23. 7 кроків, щоб підготуватися на подачу документів у податкову (IRS) в США – якщо у вас не було бізнесу в Україні, то навряд чи мали справу з податковою. Але в Америці все не так. Тут кожна людина має складати податковий звіт щороку. Ви дізнаєтеся, як підготуватися до цього дня і що за чим робити.
  24. Все про пенсію в США – пенсія також відрізняється від української, і це дуже актуальна тема в США для людей пенсійного віку і для нового покоління, адже багато молодих людей планують свою пенсію вже у 20-30 років, а, може, й раніше.
  25. Найбільша проблема для новоприбулого: опитування. Ми хочемо ефективніше й корисніше допомагати вам і відформатувати наш курс. Але нам потрібна деяка інформація від вас. У цій частині ми попросимо вас витратити максимум 5 хвилин і розповісти про найбільшу проблему, з якою ви зіштовхнулися в США.
  26. Прохання про відгук – і на завершення курсу ми попросимо залишити відвертий відгук про нього, який допоможе іншим людям зрозуміти, чи потрібен їм він. І, звісно, це інформація, яка допоможе переробити структуру курсу.

Навіщо ми це робимо і яка нам із цього користь? Ми робимо це, бо справді хочемо достукатися до більшої кількості українців у США, щоб надати безцінну інформацію, яка зазвичай коштує шалені гроші, і захистити від помилок. Це збереже вам не одну сотню доларів та безліч годин на виправлення помлок. Але паралельно ми збираємо ваші е-мейли. Ні, ми не будемо надсилати спам. Ви завжди отримуватимете від нас тільки поради. Також у будь-який момент ви можете відписатися.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com