Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

3 поради для співбесіди, які працюють

0

Скільки разів ви ходили на співбесіду? А скільки разів було так, що вас не хотіли відпускати з тієї співбесіди, а були готові відразу брати на роботу?

Якщо часто, то супер, а якщо рідко, то нічого страшного, для цього ми і пишемо поради для вас, щоб навчити робити прості речі, які у вас не займуть додаткового часу, але нереально збільшать шанси того, що вас візьмуть на роботу. Візьміть до уваги ці поради для співбесіди і не вас будуть вибирати, а вибирати будете ви: чи підходить для вас ця компанія.


  1. Простий погляд та кивання головою

    Ви сидите або навпроти людини, яка проводить співбесіду, або вона праворуч чи ліворуч від вас. Також буває 2 людини, які проводять співбесіду. Тож ваше завдання – дивитися на людину, що говорить “простим поглядом” (тобто не як вовк з “Ну погоди” і не як еротична жінка з німецького кіно).

    Кивайте головою в різні моменти, тобто не від початку до кінця розмови, а іноді, в найкращі моменти. Ви собі не уявляєте, як це позитивно впливає на репутацію. Це показує, по-перше, що ви по-справжньому слухаєте. По-друге, що вам дійсно цікаво.

    Наведу кілька випадків зі свого життя, коли я почав це помічати. Перший раз, це коли ми наймали менеджера, який потім став моїм начальником. Під час зустрічі я робив так, як описував вище і більше нічого особливого. Його коментар був такий: “Ось видно, з ким тут можна справи робити”, – це про мене було.

    Потім був також смішний приклад, коли на зустрічі було десь 20 людей, людина, яка говорила, сиділа в кріслі, а я стояв позаду ліворуч від цієї людини. Перший раз, коли він під час виступу пройшовся очима по кімнаті, побачив, що я дивлюся на нього і киваю головою, то потім протягом години відсидів у зручній позі і більшість уваги звертав на мене, бо я показав, що я слухач, якому цікаво, про що йдеться.

    Тепер про роботу. Останні 3 співбесіди, на яких я був, пройшли на ура. Завдяки цим і декільком іншим випадкам з життя.


  2. Робіть нотатки

    Коли ви йдете на співбесіду, я рекомендую взяти з собою папку, бажано з 2 кишеньками або 2 відділами. В одному відділі будуть ваші 2-3 резюме, а в іншій – 2-3 чисті аркуші паперу. Коли ви приходите на співбесіду, переконайтеся, що той, хто її проводить, має ваше резюме, якщо ні, то дайте їм те, що ви принесли з собою. Покажіть, що ви підготовлені.

    Навіщо чисті аркуші паперу? Для нотаток. Мені все одно, що ви будете писати, але під час співбесіди, записуйте щось, про що вони говорять. Не завжди пишіть, а трішки тут, трішки там. Це також дуже вагома характеристика працівника. Людина, яка записує, буде робити ту чи іншу справу, а від людини, яка не записує, ви ніколи не знаєте, чого чекати.


  3. Підготуйте список питань 

    Зазвичай, люди приходять на співбесіду з острахом і нервами. Запам’ятайте одне: ви їм так само потрібні, як і вони вам. Вигода однакова для обох сторін. Вони вас не наймуть, якщо ви їм не підходите, і ви не підете на роботу, якщо хтось не підходить вам.

    Не треба, щоб про вас не так подумали через те, що ви хвилюєтесь. Тож заздалегідь складіть список питань на аркуші паперу, які ви можете поставити тому, з ким зустрічаєтесь на співбесіді. Також пам’ятайте, що співбесіда – двостороння. Ви питаєте їх – а вони вас.

    Серед тих питань я рекомендую записати щось таке: “А чому ви працюєте в цій компанії?” (це питання підходить для всіх, крім начальника). Якщо ж це начальник, спитайте: “Чому ви створили цю компанію?”

    Список питань вкладіть в папку, де вже буде резюме й аркуші паперу. До речі, не забудьте взяти ручку і олівець 🙂 Таким чином, ви покажете свій професіоналізм та цікавість до даної посади.


***Вимкніть телефон! Ні, не в тихий режим, а повністю вимкніть його.***
А що ви використовуєте на співбесідах, що реально працює?

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com