4 класні додатки на телефон для вивчення мов

0

При вивченні іноземної мови дуже важливо намагатися використовувати цю мову в своєму повсякденному житті, намагатися робити хоч щось маленьке щодня, щоб прогресувати в іноземній мові і не забувати вивчене раніше.

А оскільки у сучасному житті ваш телефон з вами завжди, то дуже зручно мати на ньому кілька додатків для вивчення мов, щоб мати змогу вчитися будь-де та у якийсь зручний для цього момент.

Я пропоную вам чотири мої улюблені додатки, які використовую кожнісінького дня, щоб вчити і повторювати мови, на сьогоднішній день для мене це іспанська і французька. Я вибрала саме ці додатки, бо вони практикують різні навички (що важливо при вивченні мов): знання слів, писання, слухання і говоріння. 

Ви помітите, що двоє з цих додатків – більш загальні, не суто мовні, але я вважаю їх надзвичайно важливими для практики. Вони дуже допомагають мені особисто прогресувати щодня.

1. Anki – для ios, для Android

Коли ви вчите мову, куди ви записуєте нові слова? У зошит, в нотатки на телефон чи взагалі не записуєте? В останньому випадку вірогідність того, що ви забудете їх, надзвичайно висока. Я записую нові слова на так звані «флеш-картки» – Anki.

З одного боку картки – нове слово чи вираз, з іншого – картинка, яка пояснить мені це слово (я намагаюся використовувати саме картинки, синоніми чи пояснення цільовою мовою, а не переклад). Так-от я записую туди всі нові слова, а тоді можу на ходу – в метро, на пляжі, на кухні (коли готую гречку і чекаю) повторювати ці слова дуже швидко і ефективно.

Anki – дуже розумна програма, вона показує вам ті слова, які ви гірше знаєте, частіше. Вона миттєво синхронізується між пристроями Android, ios, Mac i Windows. А ще там можна зробити багато цікавих налаштувань. Спробуйте!

2. Duolingo – для ios, для Android

Ця програмка – це така собі «розминка», яка дозволить вашому «мовному тілу» залишатися в тонусі протягом дня. Додаток містить словникові і граматичні теми, що складаються з кількох уроків-тестів.

Вам потрібно перекласти речення з мови на мову, або вибрати правильний варіант відповіді. При цьому ви можете починати робити тест, не знаючи цей матеріал, але Duolingo вам все пояснить. На помилках вчаться.

3. Подкасти

Програмки для подкастів бувають різні для Android i ios, але суть у них одна: подкасти – це аудіозаписи, що дозволяють вашому вуху пристосовуватися до іноземної мови щодня, а вам вивчати щось нове, просто слухаючи аудіо будь-де!

Просто в програмі подкастів в пошуку запишіть свою цільову мову і там точно знайдеться щось цікаве! Або пошукайте в Google: “Spanish podcasts” чи “Korean podcasts”…

До речі, я так захопилась мовними подкастами, що не втрималась і запустила свій. Подкаст для вивчення української мови як іноземної – Ukrainian Lessons Podcast. 🙂

4. Skype (або Viber, Google hangouts, Facetime…)

Так-так, це не тільки програмка на телефон і не тільки для вивчення мов, але вона дуже важлива, особливо для тих, хто перебуває не в країні, де розмовляють мовою, яку вивчає. Кріс Лонсдейл говорить про те, що для успішного вивчення мови для вас важливий language parent – ваша мовна мама чи тато.

Для цього знайдіть когось, хто є носієм мови і готовий просто говорити з вами по скайпу раз чи кілька разів на тиждень. Таку людину зовсім не важко знайти! Language partners – мовні партнери охоче допоможуть вам з англійською, іспанською, німецькою… Якщо ви допоможете їх навзаєм – наприклад, з англійською чи російською.

[addtoapperhere]

У мене є така подруга з Колумбії: півгодини ми говоримо іспанською, а півгодини англійською. А також з Франції – я навчаю її української,а  вона мене – французької.

Де я знайшла таких кльових людей? На чудовому сайті italki, де також можна легко знайти собі репетитора – носія мови, щоб просто говорити з ним.

А які додатки допомагають вчити іноземні мови вам? Було б дуже-дуже цікаво дізнатися у коментарях!

[convertkit form=4847605]

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Анна Огойко - редактор сайту Immigrant Porada, перекладач і викладач. Авторка статей про подорожі, іноземні мови та мотивацію.