4 помилки людей, що вперше купляють нерухомість

0

Ви готові купити свою першу нерухомість. Вітаю! Проте як і все, що ви робите вперше, без досвіду, придбання житла може закінчитися неприємними несподіванками, проблемами чи навіть провалом. Щоб цього не сталося, читайте про найтиповіші помилки людей, які вперше купляють нерухомість тут в Америці.


Перша помилка

Люди прикипають душею до першої хати, яку вони побачили. Тобто вони не думають логічно: їм лише дуже сподобалася кухня чи вітальня припала до душі… Але такий важливий висновок не можна робити тільки за чимось одним! Тут люди роблять вибір інвестувати 100-300 тисяч. Можливо, можна буде купити щось за нижчою ціною чи в іншому районі і зробити в тому будинку те ж саме, що вам так сподобалося.

Тому я рекомендую, щоб не робити цієї помилки, вирішити для себе, перед тим як купувати житло, подивитися як мінімум 5 (а краще 10) різних квартир чи будинків. І не будьте чутливими з вашим вибором. Будьте логічними, тобто думайте: чи підходить вам район? Розмір? Ціна? Не стрибаєте вище голови, не женіться за своїми емоціями.


Друга помилка

Люди платять стільки за нерухомість, скільки просить продавець. Наприклад, якщо у вас попросили 100 тисяч, ви стільки й платите.

А уявіть собі, що деякі люди платять навіть більше, ніж просять, тобто, коли агент каже, що треба заплатити більше, щоб цей будинок дістався саме вам, бо на нього велика черга. Це типовий маневр агента, щоб ви швидше зробили своє рішення.

Запам’ятайте: у більшості випадків немає такого, що є багато людей, що хочуть купити цю нерухомість. Якщо би вони так хотіли її купити, вони б це вже давно зробили. Тому не звертайте увагу на те, що каже агент. Платити більше, ніж вас просять, – це нерозумно, по-перше, для вас, а, по-друге, щодо продавця – це прояв неповаги до нього.

Чи бувало з вами таке, що ви знаходили 20 гривень чи 10 доларів на дорозі? Ви підняли купюру і подумали: “Круто”, а через хвилинку вже думаєте: “Це все одно мало, не вистачає”.

Завжди пропонуйте хоча б на 10% менше. На одному з семінарів з нерухомості я почув, що має бути тертя між продавцем і покупцем, тому що так усі задоволені: один думає, що вторгував на $5000 менше, а продавець радіє, що йому вдалося опустити ціну тільки на $5000. Тому запам’ятайте: ніколи не платіть більше або ніколи не платіть ту ціну, за яку продають.


Третя помилка

Щодо кредиту: після того як пропозицію було прийнято і контракт підписано, мотивація людини чомусь падає. Вона думає, що вона вже зробила все для купівлі нерухомості. Якщо чесно, то це, мабуть, тільки десята частина для того, щоб закінчити весь процес.

Наступний етап – це співпраця з банком, щоб отримати на цю нерухомість кредит. І якщо чесно, я бачу, що люди цей процес дуже розтягують, затримують документи, довго подають базові речі, наприклад, звіти про податки за останні два роки, Bank Statements за останні місяці. Це такі базові документи, які можна подати у той же день, коли вас попросили це зробити або хоча б на наступний. Ви маєте все робити швидко.

Деколи цей процес займає так багато часу, що коли підходить строк (а у вас є тільки 30 днів на отримання кредиту), люди починають чухати голову, думати, що робити, панікувати, бігти до адвоката. А це все – невиправданий стрес тільки через те, що вони не розпланували ці 30 днів. Якщо чесно, це все надзвичайно просто: вас попросили – ви надали.


Четверта помилка

Остання помилка нових покупців нерухомості – вони не наймають інспектора для того, щоб він перевірив житло. Це не віх стосується, тому що якщо ви купуєте нову квартиру чи будинок, теоретично вам не потрібно інспекції.

Але у будь-якому випадку, якщо ви не розумієтесь у будівництві і як це все працює, то краще найняти інспектора. Це вам обійдеться в $300-600, але зекономить дуже багато грошей в майбутньому. Я і мої знайомі не раз бачили, як нові будинки були гірше побудовані за старі. Тому те, що будинок новий – не завжди є причиною не наймати інспекторів.

Я не дуже люблю інспекторів, тому що серед них є погані, а конкретного хорошого не можу порекомендувати. Можливо, спитайтеся у всього агента чи адвоката. Якщо ваші знайомі працюють на будівництві, ви можете попросити і їх. Найголовніше, це електрична система, водопостачання, фундамент теж може бути важливий.


Короко кажучи…

Коротенько підсумую чотири помилки. Перша помилка: люди емоційні, купляють всю нерухомість за якусь маленьку дрібничку. Друге: люди не торгуються. Навіть якщо ви соромитеся, попросіть свого агента, щоб сказав ціну за вас. Третє: після того, як ціну прийняли, люди дуже повільно надають інформацію банку для отримання кредиту. І четверте: люди не перевіряють, що вони купляють, тобто не наймають інспекторів чи не просять знайомих допомогти перевірити нерухомість.

Якщо у вас виникнуть будь-які питання, я буду радий допомогти в коментарях. Якщо ж ви маєте додаткову інформацію, буду вдячний, якщо залишите її нижче.

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com