Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Синдром супергероя: 4 типові помилки у бізнесі

0

Ви відкрили свою першу компанію. Ви сам собі бос. Ви працюєте з ранку до ночі над розвитком бізнесу й відчуваєте хоч і маленький, але прогрес. Ви бачите, як сантиметр за сантиметром ваш бізнес рухається вгору. Ви нічого не боїтеся.

Щось на кшталт описаних вище відчуттів трапляється з більшістю бізнесменів. Але якого рівня вони досягають через рік, два, три чи більше? У цій статті я хочу перерахувати типові помилки будь-якого бізнесмена-початківця. Це не вигадані проблеми, і я підтверджую, що все, написане нижче, відбувалося зі мною та з моїми друзями і знайомими, у яких є власна справа.

Ну що, супергерої, готові подивитися правді у вічі?

1. DIY – Do It Yourself

Do it yourself – це найдорожчі слова в Америці. Зроби сам. Як я вже писав у попередній статті, бізнес – це ласий до грошей монстрик. Тож не дивно, що бізнесмени полюбляють робити все самотужки або просто не бачать іншого виходу.

Треба створити сайт? Подивимося на Youtube, як це потрібно робити. Як займатися бухгалтерією? Прочитаємо про це книжку. Ми не рахуємо час, а це один з найдорожчих ресурсів, які неможливо замінити. Чому? Гроші втратили – можна їх заробити, а от час не повернеш.

Але багато людей скажуть, що вони не можуть найняти спеціаліста, який би створив їм сайт за $500 чи бухгалтера, який за годину бере космічні гроші. Хм. А чи справді це так? Подумайте, скільки коштує ваш час.



Наприклад, ви визначили, що ціна однієї години – приблизно $20. За створення сайту потрібно заплатити $500. Тобто, якщо ви це робитимете самотужки, ви повинні витратити 25 годин. А чи вдасться вам за 25 годин вивчити будову сайту і створення дизайну та ще й встигнути це втілити в життя? Відповідь за вами.

Але погляньмо ще на інших бізнесменів. Є люди, які, навпаки, люблять роздавати роботу направо і наліво, які самі не знають, що хочуть, але наймають людину, яка їм має зробити правильно, але як саме правильно – нікому не відомо. Тож золотою серединою є те, щоб ознайомитися з завданнями так, щоб ви могли найняти людину і сказати, що саме ви хочете.

2. Micromanaging

Ви все-таки наважилися найняти людину собі на допомогу або ж кількох людей. Але тепер у вас новий обов’язок: стояти над тією людиною і дивитися, чи все вона правильно робить, інакше кажучи, micromanage. Ви – лідер свого бізнесу і ви маєте підтримувати, а не manage (керувати).

Ідея в тому, щоб давати людям напрямок і конкретно поставлені цілі, а як вони туди дістануться, вас не має цікавити. Не кажіть, що робити, і не стійте над душею. У такому випадку те, що ви найняли когось в допомогу, не допомагає так, оскільки вони вам не допомагають, а просто роблять те, що ви робили, а ви, замість того, щоб зосереджуватися на лідерстві, просто переконуєтесь, що все зроблено правильно.

До речі, якщо ви відчуваєте, що це про вас, дуже рекомендую почитати книгу One Minute Manager. Навіть якщо ви не любите читати, це дуже коротенька книга.

3. Недостатній захист бізнесу у віртуальному світі

З теперішніми технологіями на все потрібні паролі, всюди зберігається наша персональна і важлива інформація. Багато з нас недостатньо захищають себе від того, що хакери можуть атакувати нас у будь-який момент і вкрасти нашу інформацію.

Довго не буду про це розказувати, оскільки на сайті вже є стаття Захистіть себе. Але хочу сказати одне: будьте обережні, оскільки хтось чужий, маючи вашу особисту інформацію, може наробити багато біди.

4. Брак організації та порядку

Більшість людей удома підтримують чистоту і порядок. Але якщо ви запитаєте у них показати їхній комп’ютер чи google drive чи dropbox, то ви побачите там у більшості випадків суцільний безлад. У більшості бізнесів це аналогічно. Створюють десь документ, а потім його нереально знайти.



Ось декілька типових помилок, яких припускають багато бізнесів. А чим ви можете поділитися?

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com