Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

З України в Європу: 5 способів проїзду

0

Коли перед вами постає можливість подорожі з України на захід, в Європу, то виявляється, що це не так вже й близько, а варіантів переїзду насправді є доволі багато. Крім класичних – літака, прямого автобуса – є тепер й інші, новітні. Порівняйте 5 варіантів проїзду в Європу, щоб зробити для себе вдалий вибір.

1. Літак  з України

Безумовно, що це найшвидший і найдорожчий спосіб переїзду. На жаль, в Україні немає багато можливостей польотів лоу-кост (дешевих), на сьогоднішній день найдешевшою авіакомпанією є Wizzair, яка пропонує небагато цікавих і дешевих сполучень, хіба що до Будапешта, Катовіце в Польщі та Вільнюса.





Решта авіакомпанії пропонують квитки на літаки в європейські міста, звичайна ціна на які буде $200-300 туди і назад. Проте якщо у вас мало часу та великий багаж, цей варіант може стати єдиним можливим.

До речі, від Ukrainian International Airlines (недешевої, загалом, компанії), ви також можете дістати дешеві квитки в деяких напрямках. Наприклад, у січні я летітиму прямим рейсом з Києва до Вільнюса за $35!

2. Літак з Польщі

Якщо у нас мало дешевих рейсів, то треба знайти найближчу країну, де вони є. Це – Польща, де активно функціонують лоу-кост компанії Wizzair та Ryanair.

Тож якщо у вас є більше часу і немає великого багажу (лоу-кост квитки дуже дешеві, проте за великий багаж треба дуже багато доплачувати, часто більше, ніж за сам квиток), то ви можете поїхати до Варшави, Кракова чи Катовіце та полетіти, наприклад, до Бове (що за 85 км від Парижа) або до Ейндховена (що за 120 км від Амстердама). Ціни – від 9-19 євро, якщо купувати заздалегідь.

Проте врахуйте те, що з маленьких аеропортів лоу-костів, вам треба буде витратити 15-20 євро, щоб дістатися до великого міста, як наприклад, з Бове до Парижа.

3. Поїзд або поїзди

Поїзди – це чудовий і дешевий вид транспорту в Україні. Але не всюди в Європі. Оскільки європейські країни менші за українські, поїзди швидші, то поняття «плацкартний» вагон їм мало знайоме, всі місця в поїздах для сидіння, а квитки доволі дорогі (особливо в таких країнах, як Франція і Німеччина).

Також квитки на міжнародні поїзди з України мають трохи невиправдану ціну. Поїзд “Київ – Братислава”, наприклад, це майже 24 години дороги на плацкартній полиці – за 1800 грн. (близько $85).

Якщо подорожуєте поїздами в Європу, не полінуйтеся купити квиток до Львова чи Ужгорода, тоді переїхати через кордон на автобусі чи перейти пішки, а тоді сісти на якийсь місцевий поїзд. Так вийде набагато дешевше.

4. Автобус або автобуси

Автобуси – це дешевий спосіб. Особисто для мене він дуже некомфортний, особливо, якщо їхати 20 і більше годин. Проте автобусом можна доїхати з України практично будь-куди.

Якщо я і обираю автобуси, то для різноманітності, роблю це з пересадками – зі Львова до Перемишля, наприклад, а тоді вже поїздом чи іншим автобусом далі у Польщу.

Чудовий варіант тепер є у Словаччину і Чехію: автобусом з Ужгорода до Кошице, а далі пересадка на поїзд. Читайте про це у моїй статті З Києва у Прагу за 21 євро.

5. Blablacar

Блабалкар – це чудовий сервіс для швидкого контакту з попутниками.

Їдете кудись на машині? Додайте свій маршрут на Блаблакар і знайдіть людей, які поїдуть з вами і заплатять вам за це.

Це чудово, що Блаблакар дуже добре працює в Україні, щодня є пропозиції спільної подорожі до різноманітних міст Європи. Найпопулярніші, звісно, Польща і Чехія, проте ви без проблем зможете пересісти на наступний блабласкар звідти.

До того ж, це економний варіант. Наприклад, з Хмельницького до Варшави можна доїхати на машині всього за 200-300 грн:

Ну і бонусний і найдешевший №6 варіант – це автостоп!

А як зазвичай подорожуєте до Європи ви? Діліться з нами своїми історіями.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Анна Огойко - редактор сайту Immigrant Porada, перекладач і викладач. Авторка статей про подорожі, іноземні мови та мотивацію.