7 чудес Стейтен-Айленду

0

Стаття про 7 чудес Нью-Йорка стала популярною, і я отримував від читачів е-мейли з подякою. Це надихнуло мене на створення серії статей про 7 чудес Брукліна, Стейтен-Айленду, Квінзу і Бронкса.

Коли в мене було трішки більше часу, моєю улюбленою справою було дослідження Нью-Йорка: проходити величезні дистанції і роздивлятися будинки, вулиці, парки, магазини та інші незвичайні речі. Деколи у мене з’являлося відчуття, що скоро мені стане нудно, адже я вже все відвідав, але чим більше я дізнавався про Нью-Йорк і про різні сайти, які про нього пишуть (як-от http://www.scoutingny.com і atlasobscura.com), тим більше розумів, як мало я знаю.

Тож ця стаття про не дуже популярний район – Стейтен Айленд. «Немодне село», як написав я колись в одній статті. Але особисто для мене це найрідніший і найкращий район :), адже я тут живу (вагомий аргумент, ха-ха), і ми з дружиною вирішили залишитися на цьому острові назавжди. Отже, 7 чудес Стейтен-Айленду.  

 1. Fort Wadsworth
  Одна з фортець, яка оберігала вхід до Нью-Йорку від ворогів. Вона збережена у чудовому стані, і тут можна побачити надзвичайно гарну панораму на Манхеттен та міст Верразано. Також у фортеці є безкоштовний музей, який розповідає про її історію та про інші фортеці того часу. Біля укріплення є доріжки, по яких можна погуляти і за бажання дійти дорогою вниз під мостом Верразано до boardwalk, про який написано нижче, приблизно за 10-20 хвилин. DSC04964


 2. Sailors’ Snug Harbor
  Колись це була територія з будинками для моряків похилого віку. Зараз вона стала ботанічним садом, а будиночки функціонують як культурні центри. DSCN1869

 3. 9/11 monument
  Мало хто знає про цей пам’ятник, але він дуже гарний, тож хочу його додати до цієї статті. Після трагедії 9/11 у Нью-Джерсі та Стейтен-Айленді були створені пам’ятники, які символізують будинки, що впали, і нагадують про людей, які загинули під час трагедії. Історія цього монументу надзвичайно сумна, проте пам’ятник дуже гарний та оригінальний, з панорамою на Манхеттен
  .
 4. Mobile home community
  Якщо ви живете в більш провінційному штаті, то вас це не здивує. Але в одному з найпопулярніших міст США розташований mobile home park. Колись розробники цього парку знайшли прогалину в законі й побудували його. Такий парк дуже невигідний для міста, але надзвичайно прибутковий для власників. Може, дивно додавати такий об’єкт у список 7 чудес Стейтен-Айленду, але це особлива частина Нью-Йорка, яку ви не знайдете у жодному іншому великому місті.  

  mobilehomes-iporada
 5. Ship Grave Yard
  Це місце може бути нецікавим для багатьох, але якщо ви у захваті від масивних індустріальних конструкцій, це саме для вас. У Стейтен-Айленді можна побачити 2 кладовища, де десятки напівзатоплених кораблів стоять у воді.  
   ship grave yard
 6. Historic Richmond
  Соромно зізнатися, але за 3 роки я ще жодного разу не відвідав це місце. Historic Richmond – це музей просто неба. Тут зібрана колекція історичних будинків. Деякі з них були перевезені сюди з іншого місця. Якщо ви маєте бажання провести день у місці, де можна погуляти в парку, Historic Richmond  – чудове місце для цього.
 7. Franklin D. Roosevelt Boardwalk and Beach
  К
  олись південна частина Стейтен-Айленду була курортною зоною для людей з Нью-Йорка. Представники еліти мали тут свої будиночки для відпочинку. На березі океану, як на Коні-Айленд у Брукліні, побудований настил з дощок і створений пляж для відпочинку. Але історія цього місця значно багатша, ніж сьогодення. Колись тут був парк розваг і ресторани на пляжі. Але через пожежу все було зруйновано. Утім, і сьогодні це дуже популярне місце серед жителів Нью-Йорка,  а особливо – жителів Стейтен-Айленду. Тут можна насолодитися надзвичайно гарною панорамою на міст Верразано і спостерігати за неймовірним заходом сонця на набережній.

Скоро у Стейтен-Айленді з’являться ще 2 об’єкти, які стануть дуже популярними і залучать чимало туристів. Це найбільше у світі колесо огляду, а також магазини Outlets.koleso-statenisland-iporada

До речі, якщо ви не проживаєте в Нью-Йорку, але плануєте сюди приїхати на кілька днів на екскурсію, рекомендую вам прочитати статтю про 7 чудес Нью-Йорка. У вас буде не так багато часу, тож краще вам відвідати Манхеттен. Однак ви можете прочитати всю серію статей про 7 чудес і вирішити, що для вас найважливіше.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.7 днів у Нью-Йорку: детальний путівник українською.

 

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com