7 книжок про фінанси в США, які потрібно прочитати

0

Колись в Україні я дуже не любив читати книжки і обмежував себе тільки тим, що задавали в школі. І то читав тільки хрестоматію, тобто скорочені версії книжок. Чи то я був такий лінивий, чи то набагато цікавіше було бігати вулицею, але я лише зараз розумію силу книги. Дуже рідко читаю художню літературу, але, буває, проскакує.

У 2008 році я вперше познайомився з книгами про фінанси, бізнес, саморозвиток і податки. Спочатку було дуже важко змусити себе читати, бо я знав, що ще в школі ду-у-у-уже те діло не любив. Але одного разу я почав читати і з першої книги у мене почалася любов до таких книг. Виявляється, вони не такі тяжкі, не з офіційними тяжкими термінами, а, навпаки, дуже просто і мотиваційно написано, що ніби читаєш якийсь роман, але від того отримуєш не тільки задоволення, розвагу, але й розвиток також.Як років вже пройшло багато, так і книг нереально багато прочитано, але сьогодні я хочу поділитися з вами з тими книгами, які стосуються саме фінансів, а також це такі книги, які кожна людина має прочитати, живучи в США.

Не хвилюйтеся за ваш рівень англійської, читання – це якраз один із тих методів для вивчення мови, як Аня писала у своїй статті про вивчення англійської. Коли я почав читати ці книжки, мій рівень також був не супер.

Тож ось список книжок з фінансів і опис до кожної. Тож перед тим, як вибрати вашу наступну книгу, прочитайте коротенький опис і замовте собі саме одну з них. Або якщо не хочете інвестувати в книги гроші, підіть в найближчу бібліотеку і безкоштовно позичте на 2 тижні.

  1. I will teach you to be rich

Цю або наступну книгу я рекомендую прочитати першою. Вони, до речі, за своєю важливістю дуже різні, хочу я цю книгу поставив на перше місце, бо вона більш позитивна. Написана книга індійським іммігрантом на тему грошей, починаючи з купівлі машини і закінчуючи пенсією. Тут покрито теми інвестицій, пенсії, житла, весілля, дітей, збережень і решти всього. Книга справді кумедна і цікава. У деяких місцях можна навіть гарно посміятися.

  1. The Total Money Makeover

David Ramsey – це нереально знаменита особистість в Америці, що навчає всього про фінанси. У нього є радіошоу, книги, семінари, програми і різноманітні інструменти, які допоможуть вам зробити все, що завгодно, для покращення своєї фінансової ситуації. Також він написав багато книг, але ця найпопулярніша і я особисто читав тільки її. Книга – супер, вона допомогла нам з дружиною створити нашу першу emergency pillow. Але одне не сподобалося: для мене вона була якась депресивна. Він багато говорить про те, що треба зберігати кожну копійку, яку тільки можна. Тобто відмовлятися майже від усіх своїх витрат, як наприклад, купівлі кави чи водички і так далі. Ну це моя суб’єктивна думку, тож це не причина не читати книгу. Краще прочитайте і поділіться своїми враженнями.

  1. The Richest Man in Babylon

Дуже маленька книжечка, але не оцінюйте її, будь ласка, за розміром, у ній нереально багато інформації, яка є дуже корисною. Ця книга не одну людину вивела з боргів, включно зі мною з дружиною. Про систему, описану в цій книзі, ходять історії і дуже позитивні. Попереджаю: книга написана трошки важко, оскільки мова її стилізована під мову вавилонян, але це не має стати причиною її не читати.

  1. IRA Wealth

Це для тих, хто думає про свою пенсію або хто хоче по-іншому інвестувати свої пенсійні гроші. Книга пояснює різницю між стандартним інвестуванням грошей і нестандартними, але прибутковими інвестиціями. Тобто автор розказує, як можна купити за ваші пенсійні гроші будинок, квартиру, позичити бізнесу і так далі для власного заробітку. Чесно кажучи, все, що було написано в цій книзі, було для мене, ніби з розділу фантастики, бо ніхто ніколи мені навіть в корпоративній Америці не розказував про такі можливості.

  1. Get a financial Life

Ця книга переважно зосереджена на кредитній оцінці і кредитах. І наскільки важлива кредитна оцінка для вас. Це була перша книга, яку я прочитав про фінанси і вона мені дала ази для особистого розвитку в цій сфері.

  1. Smart Couples Finish Rich

Перед самим моїм одруженням я вирішив прочитати книгу про подружжя і фінанси. На Аmazon ця книга мала найбільший рейтинг, тож я замовив і прочитав. По-перше, книга корисна для тих, хто перебуває в подружжі або в серйозних стосунках. Якщо ви поки що не в стосунках, то зачекайте з нею. Адже переважно там інформація про фінанси для подружніх пар. Книга розкриває тему від першого дня, як ви одружилися, і до пенсії. В основному автор наводить приклад на своєму подружжі і розказує про переваги і недоліки всіх стратегій.

  1. The Neatest Little Guide to Stock Market Investing

А це книга для тих безстрашних, хто навіть після моїх застережень, хочуть інвестувати в акції. Будь ласка, купіть цю книгу за $10-12 і зекономте сотні доларів. Після прочитання цієї книги ви зрозумієте, чи хочете тим всім займатися чи ні. Інвестиція в акції виглядає дуже заманливо і звучить, як легкі гроші, але насправді це не так. Вибачте, що так негативно, може, просто якби я зараз на позитивчику розказав, то десь 10% з вас вже б почали пробувати і інвестувати гроші. Тож не лінуйтеся, прочитайте і аж тоді пробуйте інвестувати.

Чи треба вам всі книги прочитати? Так, я рекомендую по черзі прочитати їх всі, ну окрім книги про акції, якщо ви не будете інвестувати гроші в акції. Всі книги важливі і покривають різні напрямки персональних фінансів. Якщо у вас є якісь книги, які ми не перерахували, додайте їх нижче в коментарях і опишіть, чому саме ви їх рекомендуєте.

У цій статті деякі посилання є партнерськими. Читайте більше про це тут.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com