Як і де відкрити банківський рахунок у США

0

Ви можете відкрити банківський рахунок у будь-якому банку в Америці, крім банків, які знаходяться тільки в Інтернеті, через те, що вони потребують від вас доказу, що ви 5 років живете в США. Це пов’язано з терористами, вони себе перестраховують. Це не правило, але вони палиці в колеса так ставлять, що відкрити рахунок дуже важко.

***Злапав себе відразу на помилці. Це я говорю про легальних іммігрантів. Якщо ви – нелегал, то це трішки важче, оскільки кожний банк потребує Social Security, якого немає у більшості іммігрантів. Але нічого страшного ви все одно можете відкрити рахунок в українському чи польському банку або кредитній спілці.


Перший критерій: місце знаходження банку

Все залежить від вас, від вашої ситуації. Наприклад, якщо робота платить вам чеком або готівкою на руки, вам краще відкрити рахунок у банку, який знаходиться найближче до вас, тому що ви не хочете їхати кілька годин до свого банку, щоб покласти туди гроші.

Наприклад, у моїх друзів, які живуть у маленькому містечку, немає відомих нам банків Chase, TD Bank, City Bank. У них є інші місцеві банки і кредитні спілки. Тому друзі мають рахунок у місцевому банку для того, щоб мати легкий доступ до банку, якщо виникнуть якісь проблеми чи щоб покласти чи зняти гроші.Також я знаю, що у багатьох українців є рахунки в українських банків. Якщо ви живете прямо біля українського банку, це зручно, супер. По-перше, тому що «свій до свого по своє», а по-друге, там можуть бути кращі умови для вас.


Другий критерій: скільки треба банку платити

Особисто я не вірю в те, що треба платити банку, щоб тримати там гроші. Але на жаль, банки думають по-іншому. В основному, всі вони безкоштовні, але з певними умовами. На них треба тримати певну суму грошей: $1000-1500, щоб баланс не був менший. Бо якщо він буде менший, з вас знімуть за цілий місяць.

Зазвичай, це коштує $10-15 мати рахунок в банку. Якщо у вас є direct deposit на роботі, то з вас знімають цю плату за банківський рахунок. Direct deposit – це коли ваша компанія автоматично перераховує гроші на ваш рахунок. Не всі компанії це мають, тому вам може довестися платити.

Щоби не платити, можна мати мінімум, або знайти банк, який його не має. Наприклад, наскільки мені відомо про деякі українські, польські банки, вони не мають ніяких комісій для своїх членів (бо це кредитні спілки). Їх є багато, тому умови у кожному з них можуть бути інакші. Перевірте.

Також з ними є одна незручність у тому, що самих банків і по Нью-Йорку і взагалі по Америці мало, тож щоб покласти гроші на рахунок, вам треба буде доїжджати до найближчого банку, щоб покласти туди чек, а якщо знімати гроші в банкоматі іншого банку, то треба платити комісію.


Третій критерій: сервіс обслуговування клієнтів

Я колись на це не дуже звертав уваги, але тепер для мене це дуже важливо. Бо коли у мене є якась проблема, або я хочу щось вирішити зі своїм банком я хочу, щоб банк співпрацював зі мною, незважаючи на те, чия це вина, я хочу, щоб ми були, як одна команда

Колись я користувався TD Bank, і я не маю на увазі, що це поганий банк (якщо ви ним користуєтесь), але мені не підходив рівень їхнього сервісного обслуговування. Я перейшов в Chase і я дуже ним задоволений і їхньою службою підтримки. З якої би я проблеми не подзвонив, навіть якщо це була би моя вина, вони завжди кажуть: «Не хвилюйся, ми твою проблему вирішимо». Не було ще такого, щоб вони не допомогли все вирішити.


Чи потрібно мати рахунки в кількох банках?

Ні, не треба. І це ніяк вам не допоможе чи не зашкодить. У мене особисто є рахунки в різних банках, але це тільки тому, що мені треба було їх відкривати з певних причин. Наприклад, Wells Fargo автоматично мені відкрили, бо я брав у них кредит на житло. Рахунком я зовсім не користувався.

А ось, наприклад, онлайн банками ми з дружиною часто користуємося, оскільки це наш сімейний рахунок і на ньому багато вигідних умов, наприклад, безкоштовні чеки, безкоштовне зняття готівки з будь-яких банкоматів, а також не потрібно зовсім платити за обслуговування.


Чи варто мати більш ніж 1 рахунок?

Я цьому не надавав ніякої уваги до інтерв’ю з Оксаною Дац – представницею банку, яка розказала, що мені потрібно мати checking i saving accounts (поточний і депозитний рахунки), таким чином у майбутньому це вам допоможе купити житло, тобто додасть плюсик до великого списку того, що вам потрібно на кредит.Недавно я дізнався, що деякі мої друзі використовують поточний рахунок як депозитний. У цьому немає нічого поганого, але ви втрачаєте маленькі відсотки депозиту, а також якщо ви берете кредит і у вас перевіряють фінансову ситуацію, то вони дивляться інакше, якщо у вас на депозитному рахунку $10,000 і якщо $10,000 на поточному. Нібито одна й та ж сама сума, а різниця велика. Бо у першому випадку це збереження, а у другому – це гроші на витрати.


Чи можна довіряти банкам?

Після великої депресії у 1933 році було створено страхову корпорацію під назвою Fеderal Deposit Insurance Corporation для страхування ваших депозитів. На даний момент ваші гроші до $250,000 застраховані. А якщо у вас є $300,000, то теж не хвилюйтеся, бо ви можете застрахуватися, просто поклавши в один банк $250,000, а в інший $50,000, або поділіть цю суму, як вам захочеться. Можете прочитати більше про це за посиланням – https://www.fdic.gov/deposit/deposits/

А яким банком ви користуєтесь?


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com