Чому список розсилки (mailing list) важливий для вашого бізнесу?

0

Коли я тільки створював Immigrant Porada, то навіть не знав, що таке mailіng list. Тож у цій статті я детально розповім, що це і чому він необхідний для вашого бізнесу. Це річ, з якою ви будете незалежними.

Що таке mailing list?

Mailing list – це база даних е-мейлів підписників на вашому сайті. З його допомогою ви можете надіслати лист усім за один раз, але разом з тим він персоналізований щодо людини, якій ви щось надсилаєте. Тобто ви можете звернутися до людини на ім’я, наприкад.

Mailing list – це сервіс, тож на ринку є багато провайдерів. І чимало з них безкоштовні. Хоча досвід показує, що безкоштовні сервіси провайдерів найменш ефективні. Але наприкінці статті я розповім про найкращі.

Mailing list для блогу – online

Якщо у вас є блог, вам потрібен mailing list. Навіть якщо у вас ще немає першого читача, на вашому сайті повинен бути mailing list для майбутнього спілкування. Він дуже важливий, адже так ви можете в будь-який момент спілкуватися з вашими прихильниками: ставити їм запитання, розповідати про оновлення тощо.

Mailing list робить вас вільними. Припустімо, що хакери атакували ваш сайт. Якщо ви працюєте в онлайн-індустрії, з вами це рано чи пізно станеться. Вибачте, можливо, за таку новину, але це рано чи пізно станеться. І якщо ви не хочете, щоб люди, які відвідують сайт, думали, що він закритий, варто надіслати всім електронний лист в mailing list про те, що вас атакували хакери.Люди будуть вдячні, що ви ділитеся з ними інформацією, і будуть відчувати себе частиною цього сайту, бо так насправді і є: без них сайт би не працював. Але це потрібно робити не для того, щоб маніпулювати людьми, а тому, що ви повинні бути уважними до користувачів сайту.

Також зручно надсилати інформацію про нові ідеї і функції сайту й дізнаватися в людей, що вони про це думають. Можливості неймовірні.

Mailing list для онлайн-магазину

Найприбутковіше mailing list працює тоді, коли у вас є продукт, який ви можете продати. Наприклад, коли ви торгуєте чимось на Craiglist, ebay, etsy чи amazon, самі компанії не надають вам доступ до електронних адрес ваших клієнтів. І це може стати проблемою в майбутньому.

Припустімо, що у вас є бізнес, побудований на ebay.com, і ви живете на гроші, які заробляєте на цьому сайті. І раптом на вас поскаржилися кілька покупців поспіль з тієї чи іншої причини. Ваш акаунт закрили, а гроші заморозили. Думаєте, це неможливо?  Отже, що далі? Тепер майже неможливо повернути всіх ваших клієнтів.

А зараз уявіть, що ви пропонували з кожним проданим продуктом невеличкий подарунок, реальний чи онлайн, в обмін на електронну адресу. Так ви зможете створити базу даних ваших клієнтів. Ви втрачаєте можливість продавати щось на ebay? Нічого страшного. Можна просто написати е-мейл своїм покупцям, пояснити, що сталося, й додати посилання на новий магазин на вашому сайті або на amazon чи etsy.

Є ще одна хороша стратегія: коли ви починаєте продавати новий продукт, надсилайте на електронну пошту новину про нього всім вашим покупцям. Якщо люди були задоволені попереднім товаром, вони залюбки купуватимуть у вас ще. Не вірите? Згадайте останній продукт, який ви купили онлайн і були задоволені, чи ви купили б ще щось у цього продавця, якби він ще щось випустив? Самі знаєте відповідь.  

Mailing list для оффлайн-бізнесу

Є чимало видів бізнесу, який відбувається оффлайн: продуктові магазини, автомайстерні, фотографування, візаж, консультації, адвокатські послуги тощо. Їм також потрібен mailing list. Можливо, вам не потрібен провайдер. Достатньо просто мати зошит або файл excel, і коли до вас приходять, запитувати електронну адресу покупців.

Я не знаю, що робити з mailing list.

Якщо ви не знаєте, що робити з mailing list, просто почніть його. Нехай люди підписуються, а з часом ви зрозумієте його силу. Повірте, цей день прийде. А якщо не прийде, напишіть, який у вас бізнес, і ми спробуємо допомогти вам з ідеями.

Які з провайдерів найкращі?

Immigrant Porada змінювала сервіс тричі, і кожен раз це спричиняло проблему.

Ми почали з Mailchimp, оскільки він безкоштовний для менш ніж 1000 підписників. Але проблема виникла у тому, що мені не подобалося, як виглядали листи, що приходили читачам Immigrant porada.

Потім за рекомендацією Ореста Зуба я переніс підписників на сервіс MailerLite. У них також перша 1000 безкоштовна. Дуже сподобалася автоматизація листів, а також різноманітні списки, за якими я міг сортувати читачів, наприклад, “Тільки приїхав в США” або “Живу в США більш ніж 6 місяців”. Але все одно там були обмежені функції.

І після того, як я прочитав статтю від Patt Flynn (американського лідера онлайн бізнесу) Why I Switched from Aweber to Infusionsoft to Convertkit (чому я перейшов з Aweber до Infusionsoft і потім до Convertkit), я зрозумів, що Convertkit – це саме те, що мені треба.Але те, що мені треба, коштувало $29 за місяць. Я довго ламався, але все одно підписався, і з того моменту щасливий. Так, я плачу на $29 більше, ніж платив до того ($0), але з тим приходять і свої плюси. До речі, якщо комусь цікаво, як саме працює Convertkit, напишіть в коментарях, і я зніму відеоінструкцію, у якій все покажу.

Який саме сервіс потрібен вам?

Я би збрехав, якби сказав, що відразу потрібно за щось платити. Якщо тільки починаєте, беріть MailerLite – він достатньо хороший для початківців. А коли вже будете розвиватися, то рекомендую Convertkit. Ще хороший Aweber, але я особисто ним не користувався, хоча багато людей хвалять. А ще Infusionsoft, але тут ми говоримо про витрати $2000+

Якщо у вас є запитання, будь ласка, ставте їх в коментарях або у нашій групі на Facebook.


У цій статті деякі посилання є партнерськими. Читайте більше про це тут.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com