Чи безпечно знімати квартиру у Барселоні під час відпустки?

0

Багато туристів, а також робітників чи бізнесменів, які приїжджають у Барселону на короткий строк, надають перевагу проживанню у квартирі. І не дивно – готелі у такому відомому місті достатньо дорогі, а у сезон переповнені людьми. 

А каучсерфінг – це не вихід, особливо якщо ви подорожуєте не один і не бажаєте зустріти багатецько пригод на своєму шляху. Про правила безпечного каучсерфінгу читайте у цій статті.

Саме тому квартира є хорошим варіантом.  Але які труднощі ви можете зустріти при виборі квартири? Одна з найголовніших проблем – це відсутність ліцензії. А це може притягти до юридичної відповідальності не лише власника квартири, але й орендатора при умові, що вас «впіймають» на гарячому.

Зазвичай, скарги до відповідних органів поступають від сусідів, яким не подобається присутність постійно нових людей, або галас від квартири, де живуть туристи.


Чому деякі квартири мають ліцензію, а деякі ні?

В Каталонії ліцензії на нерухомість під здачу в оренду на короткотривалий строк, тобто на строк до 3 місяців, почали видавати в 2011 році, але їх видача тривала недовго, декілька років, після чого програму закрили.

Початковим призначенням ліцензії була перевірка відповідності житлового приміщення до норм безпеки та  санітарних норм. Також це допомагало державі контролювати даний сектор бізнесу та отримувати кошти з податків.

Програма була закрита через занадто велику кількість заявок на отримання ліцензій та швидке зростання бізнесу через його рентабельність, що призвело до погіршення справ готелів. Аби захистити інтереси готельного бізнесу, нові ліцензії припинили видавати, але ті, що вже були видані, не відізвали.

Саме тому, деякий відсоток квартир під здачу в оренду має всі необхідні документи для проживання в них туристів, а інший – ні.


Як обрати квартиру «без проблем»?

Якщо ви не бажаєте мати проблеми з державними органами та платити штраф, який складає від 9.000 до 90.000 євро, вам слід обрати квартиру, яка має ліцензію. Зробити це достатньо просто – все що треба робити це замовляти житло через агенції нерухомості.

Офіційні фірми з офісом у Барселоні пропонують легалізовані квартири. Навіть, якщо у вас виникнуть проблеми з житлом або агенцією, ви можете без проблем поскаржитись на будь-що і бути впевненим, що ваші дії є правомірними.

По-друге, при спілкуванні з орендодавцем ви завжди можете запитати про ліцензію і повинні отримати розгорнуту відповідь, а не якесь відмахування.

Більшість квартир, які ви можете знайти на таких сайтах, як airbnb та booking, не мають ліцензій. Клієнтів, як правило, підшукує сам власник. І, коли ви вже зустрінетесь для передачі ключів, власник зазначить щось по типу: для сусідів ви є «другом сім’ї», на дзвінки не відповідати і двері нікому не відкривати. Не насторожує?

На нашому сайті ви можете також почитати як поради щодо вдалого вибору квартири на Airbnb, як і про негативний досвід користування цим сервісом.

Звісно, сусіди скаржаться рідко і туристи майже ніколи не мають проблем з державними органами, але для повної безпеки та безхмарного відпочинку можемо порадити вам серйозно поставитися до цього питання.

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Anastasiya Barabash - педагог, філолог та перекладач англійської мови. Авторка статей про освіту та дітей.