Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Чи потрібна американська освіта, якщо вже є українська?

0

Якщо ви здобули ступінь спеціаліста, бакалавра чи магістра в Україні, вам ні до чого диплом в Америці.

Яка різниця між освітою і диплом в Америці?

Освіта – дуже важлива. Диплом – ні до чого. Після приїзду більшість людей хочуть піти вчитися до американського коледжу, бо вважають, що так їм буде легше знайти роботу або будуть платити більше, якщо є диплом зі США. Це – міфи. Якщо у європейських країнах це, може, й працює, то тут інша історія.

Вас швидше візьмуть на хорошу роботу, якщо ви проявите ентузіазм і жагу до роботи, ніж покажете диплом на відмінно. Вам скоріше підвищать зарплату, якщо ви будете добре працювати, ніж заробляти оцінки у коледжі.

Можна зробити виняток щодо освіти тільки тоді, якщо ви:

  1. Хочете перенести свій диплом з України в Америку, і вам треба добрати кредитів.
  2. Якщо у вас немає освіти з України, я згодний: вам потрібна вища освіта для загального розвитку. Але якщо ви вже повністю здобули вищу освіту в Україні, тут це робити більше не потрібно. Зекономте гроші.
  3. На жаль, якщо ви такий спеціаліст, як інженер, зубний лікар, архітектор та деякі інші, за законом ви мусите або захистити диплом в Штатах, або піти в коледж, щоби потім отримати ліцензію.

Освіта для багатьох людей в Америці – це лише виправдання. Я не шукаю кращу роботу, бо хочу піти спочатку в коледж. Я не вчу зараз англійську, бо в коледжі буду її вчити. Я не прошу підвищення зарплати, бо піду в коледж. Виправдання, виправдання, виправдання…

Самоосвіта

Якщо ви хочете здобути певне знання, є багато варіантів, як можна це зробити. Як раніше я казав, я за навчання, але проти коледжів. Ось деякі способи, як можна навчитися того, що вас цікавить:

  1. Книги. Те, про що ви хочете знати вже хтось написав, тому просто почитайте.
  2. Подкасти. Зараз це – найпоширеніший спосіб передачі інформації або навчання.
  3. Khan Academy – це сайт, де вас навчать майже усього, що вас цікавить.
  4. Безкоштовні курси відомих університетів, наприклад, на Coursera.
  5. 1-3-денні семінари. За цих 1-3 дні ви навчитеся більше, ніж за семестр у коледжі.

А яка ваша думка щодо цього питання? Чи потрібно йти в коледж?


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com