Скільки коштує навчання в коледжі в США?

0

Оплата за коледж у США досить своєрідна і трішки відрізняється від української. Можливо, навіть дуже відрізняється. Щоб не слухати міфи й не склеювати знайдену в Інтернеті інформацію до купи, прочитайте цю статтю. У ній я спробую охопити усі деталі про вартість навчання в коледжі у США.

Що входить у вартість навчання в коледжі?

Перше, що варто зауважити, – усе дуже відносно. Вам можуть сказати, що в Гарварді навчання коштує $50,000 за семестр, а у звичайному community college (муніципальному коледжі) – $2,000 за семестр. Але це дуже загальна ціна, адже насправді все залежить від того, на скільки курсів ви записуєтесь. Напевно, за $2,000 можна навчатися і в Гарварді, якщо брати лише один курс.

То як усе вирахувати? В Америці є поняття кредиту. Але не кредиту в банку, а кредиту як балу. Так-от, у ВНЗ ви платите за кредити. Кожен предмет має певну кількість кредитів. Загалом це 2-3 кредити за курс. Щоб бути студентом денної форми навчання, вам необхідно мати мінімум 12 кредитів. Тобто приблизно 3-4 курси на семестр.

Припустімо, що один кредит коштує $300. Отже, навчання коштуватиме 300*12 = $3600 за семестр. Ще приблизно 10% вам доведеться платити за якісь додаткові речі, наприклад, за tech fee, бібліотеку, комп’ютерну лабораторію, утримання тощо.

Якщо ви їдете в США за студентською візою (віза F1), вам необхідно бути студентом денної форми навчання, тобто мати 12 кредитів на семестр. 

Out- of-state студенти та міжнародні студенти

Out-of-state студенти – це люди, які живуть у штаті А, а навчаються у штаті Б. Ціна за один кредит в такому випадку зростає. Багато людей, щоб не переплачувати, прописуються у штаті Б, щоб не платити більше. Але це все махінації, на які не кожен може піти.

International students – це студенти з інших країн, які навчаються у США. Ті, що приїхали за візою F1. Переважно їм потрібно платити за кредит у 2 рази більше. Ось наприклад, коли я пішов у коледж у 2005 році, то мав статус міжнародного студента, тому що приїхав за візою F1. Тож коли всі платили близько $1500-1800 за семестр, мої батьки платили за мене $3500.

Де можна дізнатися ціну за кредит?

Можна звернутися до коледжу, в якому ви хочете навчатися, або просто зайти на їхній сайт і знайти розділ tuition and fees.

Financial Aid (Фінансова допомога)

Ще є допомога, і дуже багато людей за нею навчаються. Щоправда, для того, щоб її отримати, потрібно мало заробляти. Особисто мені, здається, надавали таку допомогу лише один раз.Книжки

Книжки – важлива частина навчання у коледжі. Одразу скажу, що підручники у США недешеві. Переважно вони коштують $50-100, а деякі навіть дорожче. Якщо такий підручник треба купити для одного курсу – це не страшно. А якщо класів 4, і для деяких потрібно 2 підручники, це вже досить відчутно.

Скільки потрібно кредитів?

Щоб отримати бакалавра, потрібно приблизно 120 кредитів. Для деяких коледжів це число більше, для деяких – менше.

Невраховані кредити

Є певні класи, за які ви платите, але кредити з них не зараховують до вашого диплому. У цій категорії, наприклад, уроки, які ви берете для вивчення англійської (ESL – english second language). Коли я тільки приїхав до Америки, мої батьки платили за 12 кредитів, але насправді це був 0, адже їх не враховують.

Тема навчання дуже широка, і я впевнений, що пропустив деякі нюанси. Якщо вам щось не зрозуміло у цій статті, пишіть в коментарях. А якщо хочете поставити додаткове запитання щодо іншої теми, заходьте на форум.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com