Де паркуватися у Барселоні?

0

Якщо ви зібрались взяти машину на прокат або бажаєте придбати свій автомобіль, перш за все необхідно ознайомитись з правилами руху та з правилами паркування.

Для українців є чудові новини – іспанський та український уряди домовились про прийняття процедури взаємного визнання водійських посвідчень, а це означає, що українці мають право їздити на території Іспанії з українським водійським посвідченням.

Раніше українці, які мали право на проживання та роботу в Іспанії, могли тимчасово, протягом 6 місяців, їздити з українськими правами або обміняти їх на іспанські після здачі теоретичного та практичного екзамену.

Але починаючи з 2010 року українці мають право обмінювати водійські посвідчення по спрощеній процедурі – без теоретичних і практичних екзаменів. Для обміну необхідно лише надати необхідні документи у місцеве Управління Рухом Іспанії.

І ось, ви вже їздите по Барселоні з новими іспанськими правами… Але де ж залишити свій автомобіль, щоб його не евакуювали і не виписали вам штраф? Всі місця для паркування такі різні і з ними треба розібратись.

IMAG1753


Синя парковка

Велика частина парковок у місті саме такого кольору. Це найдорожча з усіх парковок, що є на вулицях міста. Але, тариф не однаковий по всьому місту, оплата у різних районах може бути різною. Зона з такою парковкою називається Area Blava і біля зон, відмічених синьою краскою, ви знайдете знак з цією назвою. Поряд з назвою також будуть вказані години та інколи дні, коли за парковку треба платити, а коли ні.

Наприклад, Dillunes a Diverndres (Diumenge) 09:00 – 14:00; 16:00 – 20:00 (Abril a Setembre) або (Excepte Festives) –  в перекладі з каталонської означає, що платити треба з понеділка по п’ятницю (Неділю) з 09:00 до 14:00, а потім з 16:00 до 20:00 (платні місяці з квітня по вересень), або (окрім святкових днів), тобто в святкові дні платити не треба.

Так, так, ви правильно все зрозуміли – обідні години, тобто з 14:00 до 16:00, а також у святкові дні більшість синіх парковок стає безкоштовною. Але, треба уважно читати табличку, тому що не всі парковки можуть порадувати такою пропозицією. Більшість парковок у старому місті та у центрі завжди є платними, без будь-яких винятків.


Зелена парковка двох типів

 • Area Preferent дозволяє паркування автомобіля максимум на 2 години. Для резидентів зони, де є така парковка, вартість паркування буде в декілька разів менша. А простим громадянам доведеться заплатити повну суму. Знову ж таки, на знаку, де написано Area Preferent необхідно дивитись у які години і у які дні треба платити, а у які ні.
 • Area Resident дозволяє парковку лише резидентам району. Якщо ви не є резидентом, то залишати свій автомобіль не дозволяється. Визначити чи являєтесь ви резидентом дуже легко, адже всі машини, які закріплені за певним районом мають на лобовому склі наліпки «резидента» певного кольору.

IMAG1752Коли ви оплатили синю або зелену парковку в автоматі, чек, який видає автомат, необхідно покласти на торпеду під лобове скло таким чином, щоб дані можна було легко прочитати з вулиці. Такі парковочні місця завжди оплачуються наперед, тому вам необхідно знати на який проміжок часу ви лишаєте машину.

Зовсім не рекомендую лишати машину без чека або з простроченим чеком – муніципальні робітники, які перевіряють стан чеків, постійно курсують містом.


Біла парковка

Це абсолютно безкоштовні парковки! Ви можете у будь-який день та у будь-яку годину залишити машину та не платити за паркування. На жаль, у самій Барселоні безкоштовних парковок майже немає. Але ми спеціально зібрали для вас адреси місць, де можна безкоштовно залишити машину.

 • Велика безкоштовна парковка є біля станції метро Selva del Mar, заїзд з Carrer de Llull 353-363
 • Впродовж вулиці Carrer de Carmen Amaya, що знаходиться біля кладовища в Poblenou
 • У період з вересня по квітень парковка на додатковій зоні, що біля набережної, по вулиці Avinguda de Litoral також є безкоштовною. Щоб повернути у цю зону, необхідно просто звернути вправо до моря через 300-500 метрів після величезних будівель Mapfre та будинка з метеликом.
 • Парковка, що біля пляжу за адресою Passeig Maritim del Bogatell є безкоштовною впродовж всього року. Заїзд з вулиці Avenida del Litoral.
 • Багато безкоштовних парковок є на окраїнах міста, у районі Zona Universitaria, Poble Sec та Bogatell, а також в Оспіталеті.
 • Безкоштовно можна залишити автомобіль на підземній парковці великого торгового центру. Різні торгові центри дозволяють безкоштовно припарковувати автомобіль на різний період часу – від 1 до 3 годин. В деяких, протягом неділі можна безкоштовно паркувати авто без  обмежень у часі.

Жовта парковка

Є декілька типів жовтих парковок:

 • Суцільна або переривчаста жовта смуга – зупинятись і, тим паче, залишати машину ні в якому разі не можна! Якщо ви вирішите це зробити, вашу машину заберуть на один зі штраф майданчиків, які знаходяться на окраїнах міста, і вам такий жест обійдеться мінімум в 180 євро.
 • Жовта зубчата парковка –  це місце завантаження та розвантаження товару. Місця, які розфарбовані таким чином, знаходяться біля кафе, ресторанів і т.д. Як правило, біля таких парковок є знак, який вказує коли саме відбувається завантаження-розвантаження. Саме у цей час ставити машину ні в якому разі не можна, але в інші години, найчастіше це з 8 вечора до 7 ранку, ви можете без проблем залишити машину.

IMAG1754


Підземні парковки

Через те, що наземних парковок в Барселоні дуже мало і їх не вистачає на всіх, великої популярності набувають підземні парковки. Вони є найрізноманітнішими: від приватних парковок на 20 автомобілів з надзвичайно вузькими заїздами, до величезних і шикарних парковок.

На маленьких парковках у вас можуть попросити залишити ключі від автомобіля, а також можуть попросити вийти з машини при в’їзді – сторож сам поставить автомобіль на парковочне місце.

Особисто мені така практика не подобається, тому я або не віддаю ключі і сама ставлю автомобіль або взагалі їду на іншу парковку. Дякувати Богу, підземних парковок, особливо у центрі, може бути по декілька штук на квартал.

Оплата на підземних парковках відбувається двома шляхами:

 1. Ви отримуєте талон при в’їзді, який перед виїздом необхідно оплатити. Це можна зробити у спеціальному автоматі, який є біля виходу з парковки. Або, ви можете безпосередньо при виїзді засунути талон у придаток до шлагбауму і відразу після нього засунути банківську картку – необхідна сума автоматично спишеться з рахунку. Але, майте на увазі, що не всі парковки мають таку опцію.
 2. При в’їзді ви отримуєте чек від сторожа, який потім оплачуєте у нього в кабінці.

Підземним парковкам слід надати перевагу, якщо ви не знаєте на скільки вам необхідно залишити машину. Тут оплата відбувається пост фактум, на відміну від вуличних парковок, де необхідно платити наперед.

Як би там не було, але ви завжди зможете знайти, де залишити машину у Барселоні, це лише питання коштів.


 

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Anastasiya Barabash - педагог, філолог та перекладач англійської мови. Авторка статей про освіту та дітей.