Деталі про роботу в США для нелегалів

0

На яку роботу можуть претендувати нелегали в Америці? На жодну. Нелегалам працювати не можна. Це за законом. Але на те вони і нелегали, щоб працювати поза законом.

Можна нарікати на нелегалів, але ж саме завдяки їм, багато бізнесів надалі існують через те, що це робоча сила, яку є можливість утримати. Не буду вдаватися в деталі: дехто думає, що нелегали знецінюють країну, а дехто – що вони її покращують.

Коли я ще працював з перевезенням меблів (я був blue-collar протягом 3 років), то жінка одного зі співробітників казала на нелегалів і новоприїжджих: “Понаехали здесь, работы забирают”, – кумедно те, що ця людина сама кілька років тому приїхала.


Сфери роботи для нелегалів

Нелегали можуть претендувати на роботу в таких сферах:

  1. Будівництво
  2. Транспортування меблів
  3. Прибирання
  4. Офісна робота (багато слов’янських працівників приймають на таку роботу без документів)
  5. Робота в магазині
  6. Офіціанти
  7. Бармени
  8. Водії (якщо є права)
  9. Механіки
  10. Та інші…

Насправді можна знайти будь-яку роботу, головне, щоб було бажання.

Якщо ви працюєте як нелегал, не “моліться” на цю роботу і роботодавця, шукайте щось краще, якщо це не влаштовує.

Також хочу, щоб ви зрозуміли, що ви як нелегальний працівник – дешевші роботодавцю, оскільки він не повинен платити податки, а також страховку та оплачувати вихідні. Особливо для бізнесів за готівку нелегальні працівники обходяться дешевше.

Наприклад, якщо є 2 працівники, яким платять по $20, але один нелегальний, а інший реальний, то після підрахунку всього, що бізнес має заплатити за легального працівника, виходить погодинна оплата десь $22. Тож як бачите, для бізнесу це дуже вигідно.

Є різноманітна робота, лише б було бажання працювати.


Нелегалам платять менше

Я не згодний, оскільки багато людей можуть так заробляти навіть більше, ніж ті, що мають документи. Припустімо, 30-річний хлопець на будівництві нелегалом заробляє $15 за годину і 30-річний американець з документами, що працює менеджером у McDonalds за $9 за годину. Робота для нелегалів – це не означає автоматично дешева робота.

Також ви можете відкрити свій бізнес. У мене є кілька знайомих та друзів, що мають свої успішні бізнеси і є нелегалами.


Як тактовно спитати, чи на роботу беруть нелегалів?

Це просто. Спитайте, яка форма оплати або скажіть, що бажаєте отримувати за роботу готівку. Вам відразу скажуть, що готівкою не платять або платять тільки чеком. До речі, якщо ви хочете працювати за готівку, це не означає для роботодавця, що ви нелегал. Багато людей працюють за готівку, щоб не показувати доходи і отримувати пільги.


Що відповідати на питання: чи є у вас документи?

Моя улюблена відповідь, це: “Документи в процесі”. У якому процесі, ніхто не знає. Якщо вам роботодавець платить готівкою або просто чеком, йому нічого не треба знати про ваші документи. Він цікавиться просто так. Тож відповідь має бути: “Документи в процесі” або щось подібне.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com