Коли можна подавати документи на громадянство США?

0

Сьогодні (24-го листопада 2015 року) я отримав дзвіночок з питанням: “Я приїхав в Америку 2 роки тому по Грінкарті, коли я зможу подаватися на громадянство?” Моя відповідь була швидка: “Через 2 роки і 9 місяців“.

Довга відповідь 🙂 За законом ви маєте правило отримати громадянство, проживши в країні 5 років. Але власне документи на громадянство ви можете здати за 90 днів до дати, коли у вас буде 5-та річниця перебування в США.

Я чув, що можна подати через 3 роки на громадянство“. Можливо, але там є певні умови, ви маєте виконувати всі 4 критерії:

  1. Ваша дружина чи чоловік мають американське громадянство.
  2. Ви одружені чи заміжні протягом 3 років.
  3. Ваша дружина чи чоловік мають американське громадянство мінімум протягом 3 років.
  4. Ви не виїжджали за межі країни протягом останніх 18 місяців.

Якщо хоча б один критерій не про вас, то ви не можете подаватися на громадянство раніше, ніж через 4 роки і 9 місяців.

Як бачите, одне питання однієї людини допомогло написати цю статтю, яка, як мінімум, одній людині допоможе знайти відповідь.

Тож ставте свої питання в коментарях чи пишіть на електронну пошту чи Facabook. Буду радий відповісти вам приватно.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com