Фестиваль вогнів на Род-Айленді

0

За яскравими спогадами варто вирушити у подорож на Фестиваль вогнів на воді, який проходить щорічно в столиці Род-Айленда в місті Провіденс.


Фестиваль у красивому Провіденсі

Це свято проходить на честь відродження міста. Провіденс заснував пуританин в 1636 році. Місто стало пристанищем для людей з різними віросповіданнями. Після Великої депресії в 20-тих роках минулого століття економіка міста сильно занепала, люди почали виїжджати, набирала силу злочинність. Провіденс стали називати мафіозною столицею Нової Англії. Відроджувати місто взявся мер Вінсент Чьянчі в 1970-х роках. Він почав розвивати культуру та мистецтво, тим самим робив Провіденс привабливим для туристів. Зараз місто населяють численні іммігрантські общини. До того ж тут дуже популярні одностатеві шлюби.

Затишне місто на Род-Айленді


У 1994 році був затверджений фестиваль “Вогні на воді” (Waterfire), який проходить щорічно з травня по жовтень. Він став символом відродження міста. Увечері на річках запалюють вогнища, звучить музика, виступають жонглери. У парках поблизу теж людно, можна побачити фокусників та сфотографуватися з “живою статуєю”. Мені запам’яталася дуже гарна музика на китайський манір, спокійна та мелодична. Полум’я запалювали люди в човнах та жонглери. Було цікаво спостерігати, як вони граються з вогнем. Усе це дійство тривало декілька годин.

Люди жонглюють вогнем

Перед фестивалем можна поплавати на гондолі по річкових каналах, цим Провіденс схожий із Венецією. Саме місто чисте та спокійне, навіть, можна сказати, тихе. Усюди висаджено багато квітів. Раджу при виборі готелю уважно читати інформацію про ціну та парковки. На узбіччях паркуватися майже немає можливості, адже бокові вулиці там дуже вузенькі.

Можна поплавати на гондолах


Загалом фестиваль нам сподобався, обов’язково приїдемо ще. Провіденс невеличкий та затишний. Хоча, як на мене, занадто спокійний. Напевно я просто звикла до рухливого Брукліна.

Детальнішу інформацію та розклад можна почитати тут:

https://waterfire.org


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Родом з Тернопільщини, жила в Чернівцях. Дуже люблю читати, колись писала вірші. Волонтер та учасник проекту Razom for Ukraine.