У кого запитати, коли потрібна відповідь? В Америці всі рекомендують звертатися до професіоналів. Болить спина – до лікаря, проблеми з законом – до адвоката, зламаний умивальник – до сантехніка. Але як знайти цих професіоналів? Наприклад, якого сантехніка ви оберете: того, що має ліцензію, але крутитиме три дні чотири гайки, чи без ліцензії, але який зробить усе ідеально за 2 години?
Особисто я дуже скептично й обережно ставлюся до «професіоналів». Тепер у мене є правило: потрібно послухати думку принаймні трьох експертів і отримати від них пропозиції (ціну й опис сервісу) перед тим, як когось найняти.
Я рекомендую не довіряти на 100% адвокатові чи бухгалтерові тільки тому, що в них є ліцензія. Хорошим прикладом може бути історія Наталії Зеленської. Вона написала на е-мейл про свою сім’ю і про те, що з ними сталося. Я вважаю, що це дуже цікавий випадок, і вам потрібно про нього дізнатися.
“Цікавий випадок у нашому американському досвіді був. Кілька років тому, після перебування у США протягом трьох років, ми з чоловіком вирішили поїхати на Україну на 2 роки. Там я завагітніла і не знали, що нам робити. Знову повертатись у США і починати все з 0 не хотілось у такому стані, але й хотілось, щоб дитина мала можливість поїхати сюди.
Тоді я звернулася в американське посольство у Києві і вони мене запевнили, що моя дитина автоматично получить зелену карту, якщо її привезти в США до 18 місяців. Її навіть візи не потрібно було.
Тут у США знайомі дзвонили до кількох адвокатів наших і всі в один голос говорили, що це не можливо, що карту вона зможе получити тільки через об”єднання сім’ї. Хоча це не так. Нас навіть в аеропорті у Києві не випустили у той день, коли ми мали квиток, бо запевняли, що у дитини повинна бути віза.
Відправили нас у посольство, де нас знову запевнили, що це не так. Посольство тоді вже зв’язались з авіалініями і все з ними виясняли. І на наступний день ми щасливо полетіли в США, де до нас не було жодних питань, і дитина через місяць отримала карту“.
Ось Наталин лист, який вона написала в посольство і відповідь на нього:
“Доброго Дня!
Мене звати Наталія Лупійчук. У мене виникло наступне запитання: Які документи мені потрібно для моєї двохмісячної дочки Зеленецької Кароліни для виїзду у США у квітні – травні цього року. Ми з чоловіком маємо Green Cards, а дочка наша народилась в Україні 30 грудня 2011 року. І коли та за яких умов вона зможе також получити Green Card?
Дякую за відповідь!
Наталія Лупійчук”
“Шановна пані Лупійчук!
Дякуємо за Ваш запит від 6 березня 2012 року та повідомляємо наступне:
Дитину, що народилася закордоном у законного постійного мешканця (LPR) дозволяється перевозити до США, якщо вона народилася в період тимчасового перебування закордоном матері, яка являється законним постійним мешканцем США, при умові, що заявка на в’їзд дитини в США подана протягом 2 років з моменту її народження та дитина супроводжується матір’ю, яка подає заявку на повторний в’їзд в США в якості постійного жителя після першого повернення.
Вам потрібно вписати дитину у свій паспорт (або в паспорт чоловіка), або оформити окремий проїзний документ, а також взяти її нотаріально завірене свідоцтво про народження з перекладом. Зелену карту дитина отримає в США.
З повагою,
Відділ Зв’язків з Громадськістю
Консульського Відділу
Посольства США”
Насамперед дякую Наталі, що поділилася своєю історією. Можливо, тоді для них це стало стресом, але сьогодні це повчальна і корисна історія для нас. Тому Наталя і поділилася нею на Immigrant poradа, щоб читачі дізналися для себе щось нове. Декому це дуже допоможе в житті.
Завдяки випадку з Наталею та її сім’єю ми можемо бачити, як ці кілька адвокатів говорили про те, чого вони не знали. Вони поспішали дати відповідь для того, щоб показати, начебто вони обізнані в цій сфері, але насправді це були лише здогади. А здогади «вбивають».
Тож яка б у вас ситуація не сталася, і що б вам не говорили, шукайте самі й досягайте своєї мети.
Але ви й самі розумієте, що не всі люди такі. Є величезна кількість хороших. Ваша робота – розпізнати поганих й обрати ту людину, яка вам по-справжньому допоможе.
Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.