Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Як податися на американське громадянство. Стаття 4 з 4 – Присяга

0

Це фінальна стаття з серії статей про отримання громадянства США. Я розповім про те, що таке присяга на громадянство США, і детально опишу мій досвід.

Сподіваюся, що попередні три частини допомогли або допоможуть вам намалювати собі картину як цей процес відбувається. Ось вони:

Зараз я опишу поступово те, як все було на присязі, щоб ви почували себе комфортніше, якщо будете йти на присягу. Усюди процес буде однаковим, адже це федеральна справа, а федеральні процедури не змінюються в різних штатах. Теоретично. Просто не маю, з чим порівняти в реальному житті.

Прибуття на присягу

Моя присяга відбувалася в Брукліні о 8.30 зранку. На таку важливу подію я приїхав раніше, о 7.50.

Зайшовши в будівлю, я одразу зрозумів, що варто ставати в чергу на security check, де, як в аеропорті, треба викласти все з кишень і поставити речі на конвеєр, а самому пройти через металошукач. До речі, взуття знімати було не потрібно. Новим для мене було те, що необхідно здати телефон. Коли я зробив це, мені дали номер, щоб я міг забрати телефон, коли виходитиму. До речі, телефон потрібно вимкнути.

Я піднявся на другий поверх до дверей судової зали, де відбуватиметься присяга. Там була черга, і коли в мене попросили запрошення на присягу, я згадав, що його треба заповнити. Але це було нескладно, щонайбільше 1-2 хвилини.

Проблемка…

Начебто все йде за планом, і зараз лише 8 година. Аж тут до мене підходить жіночка, яка тут працює, та ще кілька людей. Вони кажуть: «Вибачте, але у вас не зможуть прийняти присягу». Я витріщив очі й запитав «Чому?». Мені відповіли, що я одягнений не урочисто. У джинсах не можна було приходити!





У мене була п’ятисекундна паніка, а потім я запитав: «То що ж мені робити?». Мені порекомендували піти в магазин і купити штани. Усе було б чудово, але ж я був у джинсах і кросівках. Так, це зовсім не урочистий одяг.

Тож довелося знайти магазин о 8 ранку, купити там штани й сорочку, які я, напевно, більше ніколи не одягну. Взуття я не змінив і був модним хлопцем у сорочці, штанах і кросівках. Але, якщо чесно, тоді мені було байдуже. Головне, щоб я зміг присягти. Я повернувся, і мій одяг тепер був прийнятним. У штанах і кросівках я відчував себе не дуже комфортно, мені здавалося, що на мене дивився весь зал. Але що ж поробиш, краса вимагає жертв 🙂

Тож пам’ятайте: коли йдете на присягу, одягніться професійно або урочисто. Жодних джинсів. Одну дівчину в джинсовій спідниці ледь не вигнали, але в неї був довгий плащ, який вона одягла, щоб більше ніхто не помітив того, що вона в джинсовому одязі. Основний аргумент, який вони використовують проти джинсових речей – це те, що раніше вони були одягом робітничого класу.

У залі

Крім одягу, перед входом до судової зали жінка перевіряла, чи я заповнив запрошення, і сказала пройти до зали. Це було велике приміщення на кшталт мого шкільного спортзалу з дитинства чи, може, й більше, зроблене з дорогих матеріалів. Усі стіни були дерев’яні з вкрапленнями мармуру, з фотографіями найвідоміших суддів, які там працювали. Усі по черзі сіли на стільці.

До речі, щоб вам було легше уявити, який це мало вигляд, згадайте суд в американському кіно, все було точнісінько таким. Коли ми сідали, кожному дали пакет з корисною інформацією. Там було:

  1. Привітання від президента
    Iporada-citizenship-4-4 (2)
  2. Пояснення, що робити далі
    Iporada-citizenship-4-4 (4)
  3. Форма на заповнення паспорта (до речі, якщо у вас весь день вільний, то можете відразу піти на пошту і податися на американський паспорт)
  4. Ваші права як громадянинаIporada-citizenship-4-4 (3)
  5. Текст присяги. Він знадобиться вам наприкінці, коли вийде суддя, і ви читатимете його всі разом.
  6. А ще папка самого сертифікату громадянина.

Сиділи ми дуже довго, щонайменше годину, поки не назбиралася повна зала. Потім по черзі, ряд за рядом, нас кликали від одного стола до іншого.

За першим столом у нас забирали нашу Green card і appointment letter, писали щось на ньому й запитували, чи змінилося щось відтоді, як у вас було інтерв’ю. Мається на увазі, чи змінилося щось у вашому сімейному чи імміграційному статусі. Тут просто потрібно сказати «ні», якщо нічого не змінилося.

Потім запитали, чи є у вас інші імміграційні документи, які ви хочете здати. Якщо немає, просто кажіть «ні». До речі, не потрібно здавати український закордонний паспорт: він не має жодного стосунку до американського громадянства.

Далі видають appointment letter і написане від руки трьохзначне число. З цим треба підійти до іншого столу і назвати це число (англійською, звісно). Потім дають сертифікат і запитують, чи правильні ім’я, прізвище й дата народження. Перевірте це дуже уважно – це важливо. Якщо так, треба просто підписати сертифікат, а потім сісти на своє місце.

Після того, як ми сіли, протягом години нам роздавали форми для голосування, які потрібно було заповнити. Ще 20 хвилин пояснювали, як це треба робити. Справді, це було цілком зайвим. Це наче змусити 300 людей надзвичайно повільно й вдумливо читати статтю, написану на Immigrant porada.

Потім нам пояснили, що знаходиться в пакетах, як нам дали, коли ми заходили, і сказали витягнути текст присяги.

Складання присяги і отримання сертифікату

Нас повідомили, що зараз прийде суддя. Далі зачинили двері й повідомили, що має бути тиша. Ми підвелися, коли зайшов суддя, і почали читати текст присяги. Потім сіли. Суддя привітався, дав промову приблизно на 5 хвилин і вийшов.

Усе. Присягу прийняли. Тепер жінка, яка сиділа за столом, де раніше підписували сертифікати, викликала кожного, а ми давали їй свій appointment letter, а вона нам – сертифікат громадянства.

Уся процедура тривала десь години 3 або більше. Тому якщо плануєте відпроситися на роботі, робіть це щонайменше на півдня.

До речі, якщо ви ніколи не бачили, як виглядає сертифікат, то можете ось тут подивитися:

Iporada-citizenship-4-4 (1)

Це остання стаття про те, як зробити американське громадянство. Якщо ви не читали попередні, то можете знайти їх тут.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com