Як податися на американське громадянство. Усе від А до Я в деталях. Стаття 1 з 4

0

Яка різниця між громадянином США і просто іммігрантом з Green Card? Ви можете голосувати і вам відкрита дорога без візи в майже будь-яку країну світу. Про переваги й недоліки американського громадянства читайте детально тут.

Звичайно, голосуванням мене не переконаєш, бо я й так витрачати дорогоцінний час на це не можу, а от без візи в будь-яку країну… Оооо, це цікавенько.
Протягом 11 років у мене не було жодного інтересу робити собі американське громадянство. За однією вечерею ми говорили з жінкою і друзями про плюси й мінуси громадянства. На другий день зранку, тобто сьогодні, я зрозумів, що маючи громадянство США, я матиму більше плюсів, ніж мінусів.

Крім того, у мене у 2017 році закінчується Green Card. Тож мені все одно за що платити гроші: за оновлення Green Card чи за громадянство.

Тому ця й наступні три статті будуть про весь процес отримання американського громадянства. Я розбив цей процес на 4 частини, оскільки всі вони є по-своєму особливими:

 1. Подача заявки
 2. Відбитки пальців
 3. Співбесіда
 4. Присяга

Який найперший крок?

З чого почнемо? Ось крок за кроком, що вам треба робити:

 1. Спочатку питання до вас: ви вже проживаєте у США протягом 5 років з Green card? Якщо так, то супер: ви маєте право подавати документи на зелену карту. До речі, у цій статті йдеться про те, за яких умов можна подаватися на громадянство США.
 2. Насамперед потрібно заповнити application. Процес трошки довгий, але неважкий. Займе у вас приблизно 1–2 години, щоб усе заповнити, якщо у вас є вся інформація. Яку саме application? Треба заповнити Form N-400, можна завантажити її тут. У відео я покажу як заповнити форму N-400


 3. Після того, як ви заповните заявку, потрібно буде її роздрукувати. Якщо ж ви хочете заповнити її від руки, роздрукуйте заявку й заповнюйте її тільки чорною ручкою і друкованими літерами.
 4. Далі зберіть потрібні документи й речі, перед тим як надсилати application. Тобто:
  1. Application
  2. Копію (тільки кольорову) передньої й задньої частини Green card.
  3. 2 фотографії на паспорт. Їх можна зробити в будь-якій аптеці. До речі, на звороті фотографії потрібно написати олівчиком своє їм’я, а також Alien Number — це A# на вашій Green card.
  4. Персональний чек або money order за заявку. На цьому документі теж треба буде написати ваш Alien Number A#

iporada-citizenship fee
Після того, як ви зберете все, що вам потрібно, треба це все вислати в Immigration. До речі, рекомендую надсилати пріоритетним листом на пошті. Він коштуватиме $5–6, але так ви уникнете хвилювань, що щось не дійде, бо у вас буде номер за яким ви зможете відстежувати свій конверт із документами.

Куди надсилати пакет?

Залежить від того, де ви мешкаєте, тобто в якому штаті. Адресу можете знайти на цій сторінці, натиснувши Where to file і знайшовши штат, де ви проживаєте, а праворуч буде адреса, куди надсилати. Ось наприклад, Нью-Йорк:iporada-citizenship location

Я надіслав і через 10 днів мені прийшла така СМС, де було сказано, що вони отримали документи і справу було відкрито:

iporada-text message citizenship
Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com