Як зареєструватися і почати працювати на Upwork

6

Що таке Upwork? Це он-лайн платформа, у яку об’єдналися найпотужніші сайти для пошуку роботи фрілансерів: Elance і Odesk.

Тож очевидним є те, що Upwork тепер є обов’язковим місцем для фрілансерів або будь-кого, хто хоче працювати чи підробляти он-лайн і знає англійську мову хоча б на рівні Intermediate (ви можете зареєструватися і без знання мови, але проектів, опублікованих українською чи російською там одиниці).

Що потрібно для того, щоб зареєструватися на Upwork?

 • кілька годин часу на заповнення анкети і проходження тестів
 • базове знання англійської мови
 • ваша професійна фотографія (обличчя)
 • навичка/и, яку/і ви можете використовувати для роботи (наприклад: знання французької, програмування на Java, створення сайту на WordPress, професійний запис голосу, введення даних, набирання тексту, написання оповідання…)

Що потрібно для того, щоб вас взяли на роботу на Upwork?

 1. Зробіть свій профіль «красивеньким». Заповніть його всією можливою інформацією про себе. Детально опишіть досвід роботи (навіть якщо це були волонтерські чи студентські проекти) та всі свої вміння (можливо, хтось шукатиме людину саме з вашою оригінальною навичкою?)
 2. Пройдіть якомога більше тестів. Ці тести перевіряють ваші знання мов, а також певної галузі, наприклад, Microsoft Word чи С++. Пробуйте робити всі, які, на вашу думку, можуть бути успішними. Якщо результат буде низьким, його можна буде не публікувати.
 3. Підпишіться на RSS про нові проекти. RSS – це найшвидший спосіб отримувати оновлення про нові проекти, які можуть вам підійти.  Найцікавіші проекти розхапують блискавично! А ви ж не будете оновлювати свою стрічку в Upwork кожні 10 хвилин? Дізнайтеся, як оформити RSS підписку тут.
 4. Подавайтеся, подавайтеся і ще раз подавайтеся. Саме так: подавайтеся багато. На все, що ви точно зможете зробити або точно зможете швидко навчитися, як це робити. Не лінуйтеся і не зважайте, що на проект подалося вже 20 людей. Подаватися на все – це обов’язкова умова для успіху на Upwork, особливо на початках.
 5. Присвятіть час на написання кількох «заготівок» листів, які ви буде писати роботодавцю, коли подаватиметься. Нехай вони будуть дуже лаконічні, грамотні (попросіть англомовних друзів вичитати текст) і по суті. Проте обов’язково при подачі на роботу робіть цей стандартний текст листа оригінальнішим, щоби від вас відчувалося, що ви кілька разів прочитали про проект і «загорілися».
 6. Беріться навіть за дуже дешеві проекти, якщо ви починаєте. Ви ще не працювали на Upwork? То у вас немає ні відгуків, ні «зірочок». Тому вас, швидше за все, не візьмуть на складні та цікаві (на жаль) проекти. Проте подавайтеся на цікаві і дешеві не тільки тому, щоб вам написали відгук, а й тому щоб отримати досвід того як же ж той Upwork працює.

І далі діло за вами!

Приємної роботи і натхненного фрілансу!

[оновлено – 1/13/16] рекомендуємо почитати коментарі нижче. Дуже хороша додаткова інформація.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

[convertkit form=4858064]

Про автора

Avatar

Анна Огойко - редактор сайту Immigrant Porada, перекладач і викладач. Авторка статей про подорожі, іноземні мови та мотивацію.

6 коментарів

 1. Avatar

  Всім привіт!
  Хочу додати кілька порад від себе.
  Мене звати Катерина і я фрілансер-початківець)
  Я зареєструвалася на Upwork в серпні і майже місяць писала запити на роботу, але не отримала жодної відповіді.
  Але) на теперішній час в мене є майже 10 контрактів та близько 30 годин.
  Тож, поради від новачка)))
  1. NEVER GIVE UP! – одразу напишіть собі десь біля монітору)))
  Дуже складно знайти перший проект, тому розчарування приходить досить швидко.
  Але не треба здаватися. Треба ще раз проаналізувати декілька моментів ->
  – наскільки стисло та привабливо для клієнта ви пишете заявки?
  – скільки вже подано заявок? (бути у першій десятці збільшує ваші шанси на успіх)
  – демпінгуйте! Так! якщо клієнт хоче заплатити за проект, наприклад, $50 ви можете запропонувати $30 і честно написати, що на цьому етапі вам важливіше отримати гарний відгук, ніж великий гонорар.
  2. Вас почали обирати та запрошувати на проекти? Чудово! Саме час почати кількість перетворювати на якість)))
  Наприклад, якщо клієнт пропонує вам зробити кілька невеликих контрактів fixed price – по $10-$15 долларів, запропонуйте об”єднати їх в один на $40-$50. Бо з історією контрактів по $10-$15 буде досить складно отримати великий контракт, наприклад, на $300. Не неможливо, але складно.
  3. Звертайте увагу на історію клієнта. Скільки він вже витратив, скільки у середньому платить за годину роботи. Якщо погодинна оплата складає близько $3 це може свідчити про те, що він наймає фрілансерів з Індії або Азії. Ні, це ніяким чином не характерізує його як поганого замовника, але наврядше він буде платити вам $20-$30 за годину.
  4. Не забувайте про репутацію та рейтинг! Я вважаю що на Upwork схвальні відгуки клієнтів так само важливі як гонорар, отриманий за проект.
  Мабуть, це всі основні поради)
  Почніть зараз і ви зрозумієте наскільки це цікаво та драйвово!

  • Avatar

   Ух ти. Катя дуже тобі дякую за такій інформаційний і інтересний коментар. Мені особисто дуже подобаєтся та стратегія коли робиш пару речей за одну ціну “Наприклад, якщо клієнт пропонує вам зробити кілька невеликих контрактів fixed price – по $10-$15 долларів, запропонуйте об”єднати їх в один на $40-$50.”

 2. Avatar

  Привіт! Підкажіть, будь ласка! Я новачок, ще не розібралася. Я почала реєстрацію на upwork і вказала країну Францію, де я зараз практично проживаю. Чи потрібно сплачувати якісь податки. працюючи на біржі фрілансерів?

  • Avatar

   Добрий день, Надіє!

   Згідно з законом, будь-які ваші доходи мають оподатковуватися. Тож теоретично, у будь-якій країні ви можете зареєструватися як фрілансер і сплачувати податки. Однак поки ви ще нічого не заробляєте, просто почніть працювати, розберіться, як все працює, ніхто по податки до вас не звернеться.

  • Avatar

   Не знаю за Францію але в США є мінімум. Якщо ти заробив тільку $600 за рік або менше ніякі податкі платити не потрібно. Також можете почати працювати з клієнтами через UpWork а потом перейти на PayPal або WesternUnion коли будете їм вже довіряти що вони вам заплатять.

 3. Avatar

  Привіт Оксана. Хоча і на Upwork можна знайти україно мовні та руско мовні роботи я вам рекомендую краще зарегіструватися на Українських і Рускіх сайтах там ви швидше найдете роботу. То що вам 47 не має різниці. Головте те що у вас є жага до роботи. От в цій статі є список сайтів https://iporada.com/sajty-dla-roboty-online/

Leave A Reply

four × 5 =