Як заробляти в Інтернеті на Upwork: мій шлях

0

Привіт! Мене звати Андрій Бойчук і я вже три роки успішно працюю в Інтернеті. При цьому я живу в Нью-Йорку і маю сім’ю. Як це взагалі можливо? Як заробляти в Інтернеті ― і притому непогано?

У цій некороткій статті я хочу розповісти вам про свій шлях, який я пройшов після того, як звільнився з високооплачуваної роботи в Нью-Йорку. Я почав працювати в Інтернеті на платформі Upwork і тепер хочу поділитися з вами, як я зміг вийти на високі заробітки, працюючи з дому і будучи поруч із сім’єю.

Це буде досить особлива стаття, вона буде у формі щоденника ― записів, які я робив на шляху. Але спочатку хочу поділитися з вами деталями поворотної події в моєму житті.

Я більше не міг…

У вересні 2016 року я вирішив зробити найскладніший крок у житті – піти зі стабільної, високооплачуваної роботи. Тоді я заробляв $85,000 на рік, а це $42 в годину. Я працював на посаді Senior Project Manager у консалтинговій компанії The Clarient Group LLC. Це була дуже престижна робота дуже престижна, я працював з найкращими інженерами, архітекторами над величезними проектами, наприклад, Freedom Tower, On 57 тощо.

Я поважав людей, з якими працював, і високо цінував свого начальника. Але я розумів, що роблю не те, що мені подобається в житті. Тому я попередив начальника за 2 місяці, що піду з роботи 2-го листопада (хоча зазвичай у США попереджають за 2 тижні, але я не хотів ставити їх у незручне становище). Наприкінці жовтня вони випросили в мене попрацювати з ними ще місяць. Тож я пішов з роботи 2 грудня 2016 року.

Що далі?

У нас з дружиною і донечкою на той час було біля 5-6 тисяч доларів на депозитному рахунку, чого вистачало на 1 місяць життя.

Тому я закатав рукава і почав працювати. У мене не було ні плану, ні навіть ідеї, як заробляти гроші. Але я намагався всіма можливими силами заробити. Не знаю як, але ми протягнули з тими грошима 2 місяці. І зрештою, коли на рахунку залишилося 700 доларів, а наша платня тільки за житло складала 1200, я почав хапатися за все, що можливо.

Але повертатися на роботу я не хотів ні за що на світі. Для мене це було рівно смерті. Можливо, це надто різке порівняння, але ви розумієте суть.

Одна з тих спроб – була платформа Upwork. І про те, як я починав, ви можете почитати мої нотатки з минулого ― про те, як почалися мої дні на Upwork.

***

Як життя мене навчило, перед тим, як почати, треба почитати, як люди, які вже працюють, починали. Прочитав статтю Ані на ImmigrantPorada, про те, як зареєструватися на Upwork (ось ця стаття).

Я вже зрозумів, що найбільше проблема ― знайти першого клієнта, бо всі шукають спеціалістів, у яких вже є досвід. Крім того, у профілю є тільки 30-40 proposals ― тобто заявок, які можна надсилати за місяць (зараз цих заявок ще менше). Я у своєму репертуарі надіслав за 2 дні близько 35.

***

***

На третій день вже взяв свого першого клієнта за $50, з яких 20% з мене знімає Upwork як комісію. Але ж перший клієнт потрібен просто для того, щоб він залишив мені гарний відгук, і можна було згодом заробити більше.

Я заповнив свій профіль на 100%, треба, щоб все було ідеально

Почав проходити тести. Перший тест – провалив. Точніше не провалив, але зробив його… не так добре, як хотілося. Тому й не показав публічно. Другий тест зробив краще, хоча зізнаюся, трішки «махлював» ― шукав відповіді в Інтернеті.

***

Кожного ранку я відкриваю всі нові роботи, але перед тим, як читати їх, я гортаю вниз і дивлюся, чи в мене є мінімальні критерії, щоб подати заявку на цю роботу.

Я закриваю всі роботи, у яких є червоні знаки оклику: це означає, що я не можу подати заявку на цю роботу.

***

Працюю лише 2 тижні, точніше третій тиждень, і сьогодні навалилося дуже багато клієнтів і проектів ― значно більше, ніж я можу зробити за день. А всі гарні, грошові.

Крім того, ті клієнти, які вже зі мною працювали, пишуть, що мають нові проекти, і хочуть, щоб я починав уже зараз.

Я розумів, що результати в мене круті, але виникало запитання. Чи справді вони круті? Чи можуть бути крутіші? Тому почав шукати в Інтернеті і наштовхнувся на статтю про типові помилки фрілансерів на Upwork.

Я провів кілька годин на тому сайті – Freelance To Win – і багато-чому навчився. Головне те, що не можна створювати стандартну заявку на роботу і розсилати її всім. Це дуже помітно, багато людей на Upwork так роблять. А щоб справді виділитися, потрібно персоналізувати свій proposal для успіху.

***

3-ій тиждень на Upwork ― це суцільне розчарування, я не взяв жодного нового клієнта, хоча вже маю 4 класні відгуки.

***

Минає 4-ий неповний тиждень на Upwork i нарешті мене нагородили відзнакою RISING TALENT! Це означає, що я можу подаватися на більшу кількість робіт, та й сам Upwork буде просувати мене, щоб мене запросили на роботу.

А вже за кілька годин у мене з’явився 100% Job Success rate. І разом з цим для мене відкрилися більші можливості, бо тепер я можу подаватися майже на всі роботи.

***

Наступна проблема, з якою я зіштовхнувся, ― це те, що я не міг брати роботи, у яких був критерій – пропрацювати мінімум 1 годину. Бо всі мої попередні проекти були з фіксованою ставкою.

Тож я попросив одного клієнта перейти на погодинний проект, але пообіцяв, що вкладуся в 3 години. Це мені відкрило двері до більшої кількості робіт.

***

Наступна проблема. Я витратив усі свої connects (на одну заявку йде 2 connects). Довелося підписатися на додаткові connects від Upwork ― це коштує 10 доларів на місяць.

Також я зрозумів, що якщо клієнт відмовляється від твоєї пропозиції, тоді тобі повертають connects.

Ось так мені відмовили в одній великій роботі на $1000, але як бачите, персональна увага допомагає.

***

Уже 4-й тиждень на Upwork, і люди почали самі мене запрошувати на роботу через платформу. До речі, коли тебе запрошують, то твої connects не використовуються.

У мене закінчилися кредити на заявки, тому я взяв акаунт дружини і почав його розвивати ― усе з нуля. Навіть пройшов краще тести. До речі, в Інтернеті є ці тести з відповідями.

***

Стратегія з акаунтом дружини не спрацювала, бо я не зміг змінити ім’я. Тому буду продовжувати на своєму. Доведеться купувати додаткові connects. 1 коштує $1, а потрібно 2, щоб надіслати пропозицію.

Нереально важливо підтримувати CRM ― Customer Relationship Management ― тобто нагадувати про себе клієнтам, і вони одного разу можуть знову найняти вас.

На Upwork є опція додати до профілю відеопрезентацію. Тому я записав відео.

***

Минулий тиждень я просачкував трохи, а тепер взявся за роботу, і за один день знайшов 3 клієнтів, один з яких дуже серйозний.

Найкраще, це звичайно, коли береш роботу, яку не знаєш, як робити. Узяв клієнта, якого треба навчити якійсь програмі, якої сам насправді не знаю, тому зараз розбираюся з нею.

Сьогодні вже майже 2 місяці, як я працюю на Upwork, і дивіться, що отримав:

Виявляється, якщо ти заробляєш більше, то відсоток за комісію стає меншим. І це логічно. Вони молодці! А після $10,000 відсоток буде 5%. Круто! Це наступна ціль 🙂

Але потім прочитав детальніше, що це працює тільки з одним клієнтом, а не з усіма наступними грошима. Дарма зрадів.

Сьогодні прийшло повідомлення, що мені треба зв’язатися з Upwork і підтвердити свою особистість. Це був простий відеодзвінок через Skype, під час якого я просто назвав своє ім’я та адресу. Вийшло смішно, з Ангелінкою на задньому плані.

Також змінив англійську мову на Native or Bilingual, щоб можна було більше клієнтів брати.

***

Коли тебе клієнт запрошує на роботу, то з тебе не беруть кредитів, і ти можеш одразу переписуватися з людиною. Ось, наприклад, пропозиція, яку я прийняв.

Наступне, що я роблю – це кладу інформацію про цю людину в CRM і записую, коли з нею зв’язатися.

***

Кожного разу, коли я подавався на якусь роботу, у якій я не знав, як користуватися певною програмою, я додавав ту програму до свого профілю, щоб наступного разу люди бачили, що я володію нею. Ось приклад, як я тільки-но додав нову програму ― Shopify.

Також почав тестувати новий метод для персоналізації пропозицій. Почав знаходити ім’я клієнта у відгуках про нього і звертатися на ім’я. Це була знахідка, яка спрацювала багато разів.

***

Почав усім писати, щоб заходили дивитися мій профіль і почитали відгуки клієнтів, і мій рейтинг почав зростати. Я додав такий маленький жарт, бо хочу, щоб тільки люди з мінімальним почуттям гумору відповідали на мої пропозиції.

А ось і рейтинг зростання в результаті:

***

Сьогодні мій статус на Upwork став TOP RATED, що супер класно ― це дає більше можливостей.

***

Після того, як я пропрацював 100 годин, відкрилась ще більші можливості:

Якщо моя найменша ставка ― $46, тому ось ця робота мені не підходить. Або це має бути настільки приваблива пропозиція, що вона просто знесе з ніг людину. Тепер це мій новий фільтр: якщо я бачу, що найвища ставка менша за мій мінімум, я не подаюсь на цю роботу.

***

Найголовніше, це подавати пропозиції. Якщо ви не подаєте заявки, у вас не буде результату. Ось приклад:

Як дізнатися, що означають  $, $$ та $$$ у вашій категорії? Коли ви подаєте заявки на роботі, там є значок від одного до трьох $, але що вони означають? Тож я створив новий   Upwork профіль, але як клієнт, а не фрілансер.

У моєму випадку було написано, що $$$ – це $46+ за годину. Тобто клієнт вже був готовий платити мені $46 за годину.

***

Подавайте заявки на вихідних також, робіть це зранку, не так багато людей на платформі мають достатньо мотивації на це. Навіть я розслабляюсь часто.

Що потрібно робити щоранку:

  1. Виділіть собі одну годину на заявки і на підтримку зв’язку з базою клієнтів.
  2. Спочатку відкрийте всі роботи, які є. Якщо їх багато, то зробіть це частинами.
  3. Одразу перейдіть донизу кожної роботи та пофільтруйте пропозиції по ставці чи за годинами.
  4. Робіть це щодня.
  5. Додавайте посилання на свій профіль, а також на календар для зустрічі. Я використовую для цього сервіс Calendly.

***

Раніше брав роботи з будь-яких країн, а зараз в основному фокусуюсь на США, через те, що тут люди платять нормальні гроші і не женуться за центами. Можете мене назвати расистом, але 90-95% зароблених грошей ідуть від американських клієнтів, а 80% проблем від клієнтів з інших країн.

***

Важливо писати попереднім клієнтам і питати, чи не хочуть вони вас найняти. Такі речі, як постійні проблеми з сайтом – це нормально.

***

Я написав свою першу відеозаявку:

https://www.useloom.com/share/9728e3328e3342c4a215a19249c5cef9

***

Проекти станом на  9/8/17

Коли зароблю $100,000 – створю відеокурс, як повторити і зробити те саме…


UPD:

Курс я записав 🙂

Бо Upwork змінив моє життя до того, про що я завжди мріяв. Тепер у мене є своя компанія, у якій ми допомагаємо налаштовувати емейл-маркетинг клієнтам з Upwork і тим, хто дізнається про нас уже від інших людей.

Тому я не міг не поділитися з вами всіма деталями процесу досягнення успіху на Upwork.

Мій курс «Як почати працювати та заробляти в Інтернеті на Upwork» – для тих, хто любить свободу або завжди про неї мріяв. Для тих, хто цінує свою незалежність, коли можна самостійно створювати свій розклад дня, а не підкорятися людям, які вказують, коли і як працювати.

На курсі я розповідаю про все детально: як зареєструватися і створити класний профіль, що писати клієнтам і як поводитися з ними.

Ви можете дізнатися більше і пройти курс на Udemy ось тут

Бажаю успіхів!

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com