Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Посвідчення особи або права в США

0

Америка піклується про своїх жителів. І ваші гроші (тих, хто платять податки) спрямовують на утримання поліції та інших служб. Тому в США дуже важливо носити з собою ID, тобто посвідчення особи. Нижче я розповім, як ви можете отримати таку картку.

Та спершу – невеличка історія (якщо ви її ще не чули) про те, чому потрібно носити з собою картку або хоча б паспорт.

Одного разу я був на риболовлі зі своїми знайомими в приватному закритому місці, і ми думали, що для цього не потрібно мати ліцензію. Але ми помилилися. Звісно, на нас наклали штраф. І все було б не дуже погано, якби один хлопець не забув і паспорт, і ID. Поліція погрожувала забрати його у відділок до з’ясування обставин. Але все владналося. Тож, висновок простий: треба завжди носити з собою посвідчення особи. Може, з вами такого й не станеться за все життя, але краще не ризикувати, особливо коли ви подорожуєте в прикордонні міста.

Види карток

Їх багато, але найофіційніші – це Driver Lisence ID i Non Driver Lisence ID. Процедура отримання цих карток однакова. Щоправда, якщо ви хочете Driver Lisence ID, вам потрібно буде складати тест на керування машиною.

А якщо я нелегальний іммігрант?

Якщо ви нелегальний іммігрант або скоро ним станете, теоретично ви не можете виробити собі картку. Чому теоретично? Тому що люди знаходять можливості все ж таки це зробити. Колись я знав більше, але зараз нічого не можу сказати точно, бо не маю інформації про сучасну ситуацію. Але є штати, як-от Нью-Йорк, які видають ID, незалежно від вашого імміграційного статусу.

Що мені потрібно, щоб це зробити?

У кожному штаті свої закони і правила. Тому, на жаль, не можу узагальнити. Та ось посилання на список усіх штатів і ті департаменти, які займаються правами і ID.

Якщо ви проживаєте у Нью-Йорку і плануєте саме тут виробити ID, прочитайте статтю Андрія Прокопенка про те, як він сам займався цією справою у Нью-Йорку.

У майбутньому ми додаватимемо інструкції, як заповнити всі форми, які документи для цього потрібні та розповідатимемо про всі нюанси в кожному штаті на Immigrant Porada.

А якщо ви пройшли весь процес і задокументуєте, як це робити, українською мовою, дайте нам знати. Ми будемо раді опублікувати вашу інструкцію на сайті.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Share.

Про автора

Andriy Boychuk

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com