Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Як знайти і вибрати імміграційного адвоката?

0

Здебільшого, якщо ви виїхали у США за Green card рано чи пізно ви зіткнетеся з ситуацією, коли вам потрібна буде допомога чи консультація імміграційного адвоката.

Насамперед, не забувайте, що «імміграційні нотаріуси» легально не мають права вас консультувати і брати з вас гроші. Просто хочу відразу звернути вашу увагу, що нотаріуси не мають жодного відношення до імміграційної справи.

Так-от коли складається, що вам потрібен імміграційний адвокат, який найкращий спосіб його знайти?

Чесно кажучи, система така ж сама, як і під час пошуку звичайного адвоката або навіть стоматолога чи хіропрактика. Формула успіху однакова — просто дотримуйтеся певних кроків, і ви знайдете саме того професіонала, який вам потрібен. Ось ці кроки:

1. Створіть список. 

Відчуваю, що скоро матиму прізвисько «Містер Список», оскільки на Iporada є дуже багато статей про списки. Але в цій справі без нього не обійтися. Список може бути простенький: ім’я, номер телефону й нотатки. І сюди ми додаємо всіх адвокатів, з якими хочемо зв’язатися.



У вас може бути питання: не з одним адвокатом буду говорити? Ні, не з одним. Як мінімум, з 3–5, але якщо ви маєте в запасі один день, то я би й десятьом подзвонив. Нещодавно я шукав адвоката з нерухомості, і в мене був список з 15 кваліфікованих і рекомендованих мені адвокатів.

2. Проведіть пошуки

Але де знайти цих 3–5 адвокатів? Ось три варіанти:

А) попитайте у знайомих або виставте оголошення на Facebook в українських групах чи в себе на сторінці: «Шукаю імміграційного адвоката». Гадаю, вам приблизно 3–5 адоватів порекомендують.  

Б) подивіться в українських і російських газетах з оголошеннями. Знову ж таки, там буде 3–5 адвокатів.

В) Якщо ви володієте англійською, то можете знайти на сайті Avvo.com.

3. Дізнайтеся про цих адвокатів більше

Тепер у вас є список усіх адвокатів. Припустімо, їх 10. Наступний крок — це провести невеличкі дослідження. Введіть ім’я в Google і додайте ім’я lawyer abo attorney. Подивіться інформацію, яку знайдете. Спробуйте зробити подібне, написавши ім’я різними мовами: українською, російською, англійською.

Що саме ми шукаємо? По-перше, чи є вони в інтернеті й чим вони займаються. Тільки імміграційними справами чи всім підряд? Якщо всім підряд, рекомендую відразу відкинути цих адвокатів. Вам потрібні вузькоспеціалізовані. Але є винятки, наприклад, коли це компанія, там 5 адвокатів, і кожен робить свою справу.

Друге, що ми шукаємо, це відгуки: добрі чи погані. Наприклад, на Yelp, коли хтось залишає відгук, то можна побачити, скільки ця людина взагалі відгуків на сайті залишила. Якщо їх обмаль і всі 5-зіркові, то щось тут не так…

Також якщо на сайті є відгук з 1 чи 2 зірочками, почитайте, що саме пишуть. Є люди, яких важко задовольнити, вічно вони незадоволені. Але прочитайте, щоб побачити, чи це проблема з адвокатом чи з людиною, яка залишила відгук. Також не звертайте увагу на такі відгуки, як Хороший Адвокат, поганий адвокат. Дивіться на ті відгуки, у яких ідеться, чим саме не сподобалися чи сподобалися послуги.

4. Відсортуйте

На основі своїх пошуків відкиньте адвокатів, які вам не підходять. Скажімо, залишиться 5 адвокатів.

5. Зв’яжіться особисто

Зателефонуйте кожному із них і поясніть, що вам потрібно. Будьте чіткими і швидкими. Адвокати заробляють гроші погодинно, тож час для них дорогий. Вони будуть ставити вам питання, про які ви й самі не здогадувалися. Тому під час дзвінка до наступного адвоката, відразу говоріть відповіді на запитання попередніх. Так із кожним дзвінком ви знатимете більше і більше. 

Під час розмови поставте 2 головні та фінальні питання: Скільки це буде коштувати і скільки часу це займе?

6. Зробіть висновок

Після розмови самі собі дайте відповідь: чи хочете ви мати справу з цим адвокатом? Чи ви відчули, що у нього професійний підхід? Чи надав вам адвокат хоча б маленьку частинку корисної інформації? Чи, може, тиснув на вас, щоб ви тільки заплатили за консультацію і все? Якщо для адвоката метою є тільки гроші, то йому однаково на результат. Шукайте того, у якого за першому місці результат, а на другому або паралельно на першому — це гроші.

Чи легко це все зробити? Ні, ніхто не казав, що буде легко і швидко. Ця стаття про те, як знайти і вибрати імміграційного адвоката.

У вас немає часу? Скільки ви заробляєте за годину? $15–20–30? Адвокат заробляє мінімум $150–200–250 на тому, що надає вам послугу. Чи розумно заінвестувати свої 2–3 години, щоб знайти хорошого адвоката, який вам допоможе, а не тільки візьме гроші?

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com