Що таке Tax ID (ITIN) і як його отримати в США?

0

Якщо ви нелегал в Америці і не маєте Social security, то це не означає, що ви не можете працювати на роботах, де платять тільки чеком, або, інакше кажучи, працювати законно в очах податкової системи.

У цій статті ми поговоримо про TAX ID, або ITIN – Individual Tax Identification Number – його характеристики та особливості для іммігрантів у США.

ITIN – це номер, який видає податкова система тим, хто не можете мати Social security. Підкреслю: податкова не має жодного відношення до імміграційної організації, тобто якщо ви нелегал, то ви можете вільно подавати заявку і ніхто вас не депортує. ITIN, за великим рахунком, і було створено для нелегалів.

Увага! ITIN не надає вам жодного імміграційного статусу в країні. Якщо ви нелегал, то і з ITIN залишаєтесь нелегалом. Також ITIN не дає вам право на роботу в Америці в очах американського імміграційного законодавства.

Навіщо потрібен ITIN?

Є деякі роботи, на яких вам можуть платити готівкою. Загалом, це більш престижні і більш оплачувані роботи. Щоб там працювати, потрібно або ITIN або Social Security.

Також якщо ви платите податки і через декілька років якимось чином збираєтеся легалізуватися, то сплачені податки будуть зараховані до вашої пенсії.

Усі нелегальні іммігранти теоретично не можуть відкрити банківські рахунки в американських банках (тільки в українських чи польських). Але багато нелегалів не знають про те, що якщо у вас є ITIN, то це дозволяє вам відкрити рахунок у будь-якому банку.

Які документи потрібні, щоб зробити ITIN?

Ось список документів, які треба подавати:

  • Заповнена форма W-7. Нижче буде відео, у якому я покажу вам, як заповнювати її крок за кроком.
  • Податкова декларація за рік.
  • Документ, що підтверджує ваш статус у іншій країні, а також вашу дату народження. У вашому випадку це може бути закордонний паспорт.  

Коли подавати документи?

Теоретично ви можете подати заявку на номер у будь-який момент року, але рекомендовано це зробити між 1 серпня і 15 квітня. Адже якщо ви подасте після 15 квітня, і ви не сплатили податок за попередній рік, то вас можуть оштрафувати.

Скільки коштує виготовлення ITIN?

ITIN – безкоштовний.

Як заповнити форму W-7 для ITIN?

Перегляньте, будь ласка, відео, у якому я розповідаю, як заповнити форму W-7 для отримання (tax id).

До речі, також на сайті IRS російською мовою детально розписано, як усе робити. Тож якщо вас цікавить детальна інформація, читайте її тут.

Якщо у вас залишилися будь-які запитання або у вас є додаткова інформація, будь ласка, напишіть нам у коментарях нижче.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com