Як скласти план на життя і зрозуміти, куди ви прямуєте

0

Кожного року в грудні я складаю плани на наступний рік. У 2014 році я склав список того, що я хочу здобути в 2015, і відповідно написав першу статтю на Iporada про те, як скласти цілі на цілий рік.

Признаюся чесно, з 10 цілей я тільки виконав 5. Так, я не здобув усього, чого хотів, але я не вважаю це поразкою. Поразкою я називаю, коли нічого не плануєш і нічого не здобуваєш, а так я знаю, що здобув цього року 50%, тож наступного року треба працювати розумніше і деколи тяжче.

У 2015 році мене мучили філософські питання, які, я впевнений, когось з вас також мучили. Хто я? Ким хочу бути? Чого в цілому житті хочу досягти?

Тож ці питання мене настільки виснажили, що я взяв один вихідний день, відключився від Інтернету і телефонного зв’язку і протягом 6-8 годин сидів і планував, що я хочу в цьому житі і так далі.

Весь список вийшов дуже детальний, у формі твору. Зайняв десь 5-6 сторінок. Усе починалося від будинку, в якому я хочу жити, і закінчувалося тим, у якій фізичній формі я хочу бути. Це був мій не річний, а життєвий план. Я зрозумів, що мені потрібно буде завжди як мінімум 2 плани: річний і життєвий.

Якщо ви не знаєте, де ви хочете бути в житті, то все одно, що ви робите зі своїм життям.

Влітку 2015 року я призначив зустріч з успішною людиною, яку я дуже поважаю. І мета цієї зустрічі для мене була в тому, що я хотів дізнатися, що ця людина робить для того, щоб бути успішним. Про всю розмову розповідати не буду, але ця людина поставила мені питання, які змінили мій життєвий список цілей. Ну не те, щоб змінили, але виправили формат цілей.

От наприклад, він мені поставив питання: “Що для тебе успіх?” Я подумав і відповів: “Бути фінансово незалежним (до речі, це я маю на увазі від роботи, а не від батьків чи від чогось іншого)”. Тож він поставив мені таке питання: “А що для тебе фінансова незалежність?” Ну я відповів, щоб мати пасивний дохід від бізнесу і не потрібно було працювати на когось.

Далі він питання ставить, про яку суму ми говоримо. На це відповіді в мене не було. Потім він запитався, ким я хочу себе бачити в кінці життя. Ким я хочу бачити себе в кінці життя. Відповіді в мене не було.

Тож список моїх життєвих цілей скоротився з 5-6 сторінок до 1. А на ці питання я коротенько дав відповідь. Тепер у мене чисте бачення, куди я іду і чого в житті добиваюся. Якщо настають моменти, коли тяжко, і самооцінка падає або щось манить на іншу дорогу, я читаю життєвий список цілей і все стає на свої місця.

Тож рекомендую цю вправу. Візьміть чистий листок паперу чи відкрийте новий документ на комп’ютері і дайте відповіді на такі питання:

  1. Як ви себе бачите в кінці свого життя?
  2. Що для вас успіх?
  3. Якій фінансовий достаток вам потрібен щоб відчувати себе успішними?

Після цього вам буде легше скласти план на наступний рік. Бо план на кожний рік має бути, як кроки до здобуття життєвих цілей. Наприклад, ви хочете заробити і мати на рахунку мільйон. Гаразд, за який період часу? Ну скажімо, за 10 років. Вам потрібно відкладати по $8333 в місяць. Це реально? Сьогодні, може, це нереально, але ви можете поставити собі ціль до кінця року заробляти так, щоб відкладати в місяць по $8333.

Яким би ви методом не користувалися, щоб складати цілі, бо їх є багато, завжди пам’ятайте: всі цілі повинні мати точний опис і строки. А також важливо записати їх на листку чи в електронному файлі і час від часу перевіряти. Річні цілі рекомендую кожний тиждень перевіряти. Життєві – раз в 1-3 місяці.

А ви склали список цілей на 2016? Яким методом ви користуєтесь? Чи здобули, ви все що хотіли в 2015-му?


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com