Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

“Американська мрія” – кіно про справжнє життя іммігрантів

0

Вийшов щойно з Українського музею в Нью-Йорку, що знаходиться в East Village на Манхеттені з документального фільму “Американська мрія”. Ні-ні-ні, не “American Dream”, а саме “Американська мрія” – фільм, знятий нашим земляком Володимиром Мулою.

Я не кінокритик і тяжко мені такі речі описувати, але скажу так, як є… Кіно дуже правдиве і розгортає всі сторони тієї Америки, які нам, іммігрантам доводилося бачити щодня.

Якщо у вас до цих пір є родичі чи знайомі, чи друзі, які жодного разу не були за кордоном на заробітках і думають, що Америка чи Італія, чи Іспанія покриті дорогами із золота, і на деревах тут ростуть гроші, то це кіно стане, як купання в ополонці в озері в лютому. Не дарма кажуть: “Добре там, де нас немає”. Тож Володя дуже гарно показав цю тему і розгорнув її в своєму фільмі.

Але одне питання, на яке після фільму Володя відповів: чому у фільмі показано тільки тих українців, яким тяжко? Які на все жаліються? Які у всьому бачать негатив? Чому? Чому? Чому?




Але Володя пояснив, що друга частина фільму якраз буде про тих українців, які стали успішними, незрозуміло, чи завдяки Америці, чи завдяки своїй впертості, чи тому, що зрозуміли, що тяжка праця – це шлях і не так важливий пункт призначення, як дорога до нього. Тож я не можу дочекатися другої частини, яка буде набагато масштабніша і розкрученіша.

Також з цього фільму я зрозумів, наскільки важливий проект Immigrant porada і наскільки важлива інформація в цій чужій країні та те, що люди не знають. У фільмі дуже гарно це описано, герої розказують про те, що вони чи не можуть щось зробити, чи роблять це тяжко і все тільки через те, що в них немає потрібної інформації. 

За свої роки я зустрічав не одного українця. Багатого, і бідного, і щедрого, і скупого, з добрим серцем і з маскою на лиці, але як би там не було, я завжди бачив сильну націю. Ні-ні-ні, ми не кращі від когось, але й не гірші. Америка – це країна можливостей і знаю, що в кожному живе частинка вам, яка сильна, впевнена і цілеспрямована, хоча кожний цю сторону себе відкриває по-різному і в різний час.

Тож вірте в себе і йдіть вперед. І як один з героїв фільму сказав, не чекайте чудес, беріть, що маєте, і коли щось маєте, шукайте краще і ідіть далі.

Насправді, це була назва кіна, що мене купила, можливо, якби воно називалося інакше, я би і не ходив. Але американська мрія, а ще й написана українською – це сила. Сила, яке не іммігрантам важко зрозуміти. Ще будучи на перших роках коледжу, ми десь 3-4 семестри з літератури і англійської мови вивчали імміграцію і що таке американська мрія.

Американська мрія – це як пояснити, що таке “любов” – неможливо передати словами. І перше враження після чорного екрану і титрів – це питання: яким чином автор розкрив відповідь на питання? А чи є та відповідь? Чи є вона чіткою? На радість, ні.

Чому на радість, бо американська мрія для кожного своя. Для когось – це буде будиночок з зеленою травичкою і біленьким парканчиком, а для когось – це свобода і безпечне життя. Немає поганої чи хорошої відповіді на це питання.

Ми всі різні і наші американські мрії різні, але нам треба ними ділитися, щоб надихати чи то новоприбулих, чи тих людей, які як мухи в окропі тут ганяють за кожною копійкою і втрачають чи то сенс життя, чи то відповідь на питання, чому вони сюди приїхали.

А що для вас є американською мрією?

Поділіться…


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com