Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Книжки, які потрібно прочитати бізнесмену в США

0

Ви лише плануєте створювати бізнес або ж вже його маєте? Працюєте самі чи найняли десятки підлеглих? Це не важливо. Є книжки, які ви повинні прочитати як бізнесмен, як лідер, як менеджер. У цій статті я розповім про такі книжки й про те, як вони змінили моє життя та мій бізнес.

Для скептиків та песимістів зауважу, що вам не потрібно читати цю літературу, щоб бути успішними. Але з їхньою допомогою ваш шлях до успіху значно зменшиться.

Тож почнімо.

1. Think and Grow Rich

img_7644

Класика серед книжок про бізнес і саморозвиток. Це посібник про те, як стати успішним. Ендрю Карнегі безкоштовно найняв Наполеона Хілла написати цю книжку, але за умови, що він присвятить цьому все життя. Тож Наполеон видав чимало таких праць, але ця – найвідоміша.

У ній зібрані всі методи успіху сотень американських бізнесменів: Карнегі, Форда, Вандербілда, Рокфеллера тощо. Тобто «Think and grow rich» – не покрокова інструкція. У ній зосереджена увага насамперед на ментальному стані й на тому, як потрібно думати, щоб бізнес розвивався.

2. How to Win and Influence Friends 

У будь-якому бізнесі вам потрібно мати справу з людьми, а ми непрості створіння. У цій книжці Дейл Карнегі розповідає, як досягти успішної співпраці з людьми, як впливати на них і бути лідером, за яким хотілось би йти.

Це улюблена книжка Воррена Баффета. За його словами, увесь бізнес він будує за її принципами. Цей факт – достатній аргумент, щоб прочитати чи послухати її, для будь-якого бізнесмена.

3. One Minute Manager 

img_7647

Одна з найкоротших, але найефективніших прочитаних мною книжок для менеджерів. У ній простою англійською мовою написано про дуже важливі засади здобуття успіху у будь-якому проекті, в сім’ї чи будь-якій іншій справі. Ця книжка допомогла мені організувати роботу й людей для досягнення спільних цілей.

4. Virtual Freedom 

img_7646

У всіх бізнесменів, особливо в початківців, з’являється синдром супер-героя. Кріс Дакер у своїй книжці розповідає про те, як це явище псує бізнес і не дозволяє розвиватися. Також він радить, що робити, аби покращити роботу компанії.

Це книжка про те, як наймати людей для бізнесу в Інтернеті і як їх тренувати, щоб вони працювали так, як вам потрібно. Це книжка, яка допомогла мені знайти людину для розвитку Immigrant Porada. Чесно кажучи, не знаю, коли б я взявся за нього сайт, якби не ця книжка.  

5. Profit First

Про цю книжку була написана ціла стаття на Immigrant Porada. Вона розвіє будь-які міфи про те, як робити бізнес і навчить користуватися грошима у власній справі. Більшість людей, які створюють бізнес, не враховують і не цінують власні час та зусилля. Але саме час і є найдорожчим, адже його не повернути. Та ми все одно  його не цінуємо.

У цій книжці автор розповідає про свій швидкий злет і глобальне падіння, а потім – плавний підйом, який змінив не лише його життя, а й життя багатьох американських бізнесменів. Я використовую стратегію Profit First для власного бізнесу.  

6. Will It Fly 

img_7645

Якщо ви ще не починали власний бізнес, але плануєте це зробити, «Will it fly» – ідеальна книжка для вас. Вона схожа на інструкцію для конструктора – крок за кроком у ній описано, що й навіщо потрібно робити. Перед тим, як створювати компанію, або під час цього процесу прочитайте її. Зробіть так, як написано, і зрозумієте, чи вам узагалі потрібен бізнес.

Якщо ви уважно поставитеся до книжки і виконаєте все так, як у ній вказано, по-перше, ви будете почувати себе дуже комфортно, адже виконали значний масив роботи, а по-друге, зробите більше аналізування й тестування ринку, ніж будь-яка інша компанія, яка починає бізнес.

Ідея книжки в тому, щоб не створювати продукт чи бізнес, який, на вашу думку, сподобається людям, а навпаки – щоб люди сказали, чого вони хочуть або щоб відреагували на запропонований вами продукт перед його створенням.

7. E-myth

img_7648Це книжка, у якій йдеться про те, як можна створити модель з вашого бізнесу. Тобто, як організувати його таким чином, щоб він працював сам, без вашої участі, а також, щоб можна було повторити його схему на протилежному кінці країни чи світу.

8. One Thing 

img_7643

Книжка, яка допоможе вам сфокусуватися на вашому бізнесі і швидше досягати цілей. Сьогодні з сучасними технологіями – Facebook, SMS, Viber, телефонними нагадуваннями дуже легко відволіктися від важливої справи. One Thing вчить, як сконцентруватися на правильній меті й іти вперед до її досягнення.

Розумію, що неможливо читати всі ці книжки одразу, тому пораджу, яка книжка найбільше допоможе у вашій ситуації. Якщо ви тільки плануєте почати бізнес або ви його лише створюєте, рекомендую прочитати спершу Will It Fly, потім – Profit Fist і Virtual Freedom, а далі все у довільному порядку.

Якщо у вас вже є бізнес, раджу почати з Profit First, Virtual Freedom, One Minute Manager, e-myth та How to Win and Influence Friends

Бізнес – це нелегка справа, але й не надто важка. Просто потрібно знати, як працюють певні механізми. Найкраще навчитися бізнесу можна, якщо використовувати ресурси людей, які вже досягли успіху.

У цій статті деякі посилання є партнерськими. Читайте більше про це тут.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

 

Share.

Про автора

Andriy Boychuk

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com