Комісія за транзакції в Україні: дебетові картки та банкомати

0

Їдете в Україну? А гроші взяли? Готівкою чи залишили усе на своєму рахунку і плануєте користуватися карткою? Якщо у вас готівка, то все чудово. Самі знаєте: Cash is King. А от якщо ви берете дебетову картку і хочете нею користуватися, чи знаєте ви, скільки за це будете платити? Якщо ні, то у цій статті ви дізнаєтеся, яку суму будете сплачувати за кожну транзакцію, виконану в Україні чи в іншій державі за кордоном за допомогою дебетової картки.  

Насамперед, якщо ви їдете в іншу країну і плануєте користуватися там кредитною чи дебетовою карткою, потрібно зателефонувати в банк і сказати, що ви перебуватимете в певній країні певний період часу. Це має назву Travel Notice. У банку роблять нотатки на вашому рахунку, що, наприклад, з 1 до 23 червня ви перебуватимете в Україні, і таким чином не будуть блокувати вашу картку. Інакше вони вважатимуть, що з вашого рахунку намагаються зняти гроші іноземні аферисти.

Кілька років тому я їздив з друзями в Крим, і мені заблокували картку після першого ж зняття грошей, тому що я забув залишити Travel Notice. І мені постійно доводилося позичати гроші у друзів, оскільки я не міг просто зателефонувати в Америку, бо ми були в подорожі Кримом, а в ті часи не було смартфонів, через які можна за хвилину зателефонувати у будь-яку точку світу.

Я ніколи не беру готівку. Тобто, великі суми. Максимум $100. Мені так спокійніше. Тож завжди розраховую на свою дебетову або кредитну картку. Цього року я чомусь не замислювався, скільки це коштує. Я завжди користувався TD банком і знаю, що він за такі транзакції гроші не бере. Цього року дружина сказала мені, що у Chase Bank знімають за будь-яку транзакцію, чи то за купівлю, чи за зняття грошей 3%.У мене була картка в Ally Bank, і я вирішив її перевірити. У ньому теж знімають гроші за кожну транзакцію, але лише 1%. Це вже краще. Але все одно неприємно платити за такі речі.

Я пошукав трішки більше і знайшов, що TD банк досі не бере комісію, якщо купуєш щось на дебетову картку, але якщо знімаєш гроші з банкомата, то комісія становить $3, незалежно від суми. Оце вже нормально. Тому я переказав через Інтернет свої гроші на картку дружині, щоб не сплачувати додаткових відсотків. Оскільки в мене Chase bank, а в неї TD bank.

Тож перед тим, як кудись їхати, зателефонуйте у свій банк і запитайте, скільки це коштує. Не вірю, що я це кажу, але можете відкрити рахунок у TD банку тільки для подорожей за кордон. Чому я не вірю, що кажу це? Тому що мені не надто подобається цей банк через їхнє обслуговування клієнтів. До речі, можете прочитати ще одну цікаву статтю про те, як обрати банк у США.

Ось список популярних банків і вартість їхніх послуг за кожну транзакцію на купівлю і на зняття грошей з АТМ.
комісія банків

До речі, я нічого не знаю про українські банки у США і українські кредитні спілки. Якщо у вас є якась інформація, поділіться нею в коментарях.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com