Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Контракт для бізнесу в США

0

Якщо ви починаєте власну справу або бізнес з партнерами, вам варто багато на що звернути увагу. У цій статті ми розповімо про контракт для бізнесу та основні документи й базові речі, які потрібно мати, коли ви створюєте бізнес з партнером, хоч це може бути друг, брат чи батько.

Насамперед уявімо машину. Яку машину ви собі уявили? Хтось Audi, хтось Chevrolet, а хтось новеньку червону Tesla X. Завдання начебто просте, але результати різні. Ми люди, і думати однаково або читати чужі думки не можемо.

Пофантазувати, помріяти й не погодитися – це просто. А уявіть, що ви створюєте з кимось бізнес. Ви домовилися працювати порівну й ділити порівну гроші. звучить справедливо. Але як це – працювати порівну?

Якщо ви займаєтеся, наприклад, створенням сайтів, то справи складні. Адже на розробку одного сайту можна витратити тиждень, а на розробку іншого – місяць. Часом люди вкладають у поняття «порівну» різний зміст.

Тож потрібен документ, у якому буде пояснено, як усе працюватиме. Наприклад, для Limited Liability Company (LLC) вам потрібен operating agreement, в якому будуть детально зазначені обов’язки кожної людини та межі її відповідальності.

***моя маленька порада. Якщо ви стаєте з кимось партнерами, переконайтеся, що ви доповнюватимете одне одного в бізнесі. Тобто якщо вам вдається продавати товар, то ваш партнер повинен мати інші вміння.

*** друга невеличка порада. Не думайте, що все буде чудово. Уявіть найгірше, що може статися, і подумайте, чи ви зможете впоратися з тією ситуацією і чи комфортно вам буде з партнером

Бажаєте створити або вивести свій існуючий бізнесу на новий рівень в США? Нажміть тут.

Додаткові деталі, про які варто подумати і які треба зазначити в угоді

Скільки грошей кожен з вас інвестує в бізнес спочатку: 50 на 50 чи 90 на 10. Відповідно до інвестованої суми, потрібно визначити обов’язки. Також важливо зазначити, як ви будете інвестувати гроші надалі. До речі, буває, що ви можете вкласти 90% грошей, і мати лише 65% бізнесу. Тобто, не завжди відсоток грошей прямо пропорційний до відсотка отриманого бізнесу.

Наведу приклад. У типовій транзакції в бізнесі, з якими я часто маю справу, пасивні інвестори, які також є партнерами, інвестують 90% грошей у бізнес, але їм належить лише 60-65% компанії і, відповідно, її прибутку. Чому? Тому що ці інвестори лише дають гроші. Далі від них нічого не залежить, адже вони пасивні. У такому випадку, якщо далі бізнес не функціонуватиме нормально і потребуватиме додаткових $100,000, то інвестори дають 65,000, а ви 35,000, адже у вас 35% компанії, а в них – 65%.

Наступна річ, про яку варто подумати: що станеться, що ви захочете вийти з бізнесу? Ви продасте свою частину партнеру? Але якщо він не захоче купувати? Ви продасте її комусь іншому? А якщо та людина не сподобається партнеру? Є чимало нюансів, які варто було б зазначити в контракті.

Що станеться, коли хтось із вас помре? Що станеться з частиною вашого бізнесу? Які права матимуть її наступні власники?

Як бачите, важливих дрібниць є чимало, і про них потрібно подумати. Зазвичай найбільша проблема – це поділ грошей і обов’язків. Якщо бізнес прибутковий, усе гаразд. Але якщо він не приносить грошей, усе швидко перетворюється на жах. Тому бажано мати контракт як основу, від якої можна відштовхнутися і подивитися, якими були умови створення бізнесу.

Наші люди не люблять контракти, вони часто вирішують все усно. Але слова можна переінакшити, забути чи неправильно зрозуміти. Усе має бути записане на папері. Немає значення, з ким ви створюєте бізнес – з дружиною чи з чужою людиною. Наприклад, у мене є бізнес із сестрою, і в нас є контракт не на одну сторінку, де описане все, що я навів вище, а також багато іншого.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Share.

Про автора

Andriy Boychuk

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com