Що таке Life Insurance (страхування життя) і як воно працює в США

0

У багатьох словосполучення “страхування життя” викликає неоднозначні емоції. Багато людей згодені, що страхівка потрібна. Є люди, які лякаються з якоїсь причини. Залежно від того, що люди думають, більшість не знає, як цей вид страхування працює, які є види полісів і в чому їхні плюси і мінуси. Тому сьогодні я спробую всі ці нюанси пояснити.

1. Що таке life insurance?

Life insurance – це страхівка життя людини. Тобто у випадку смерті застрахованої особи сім’я отримає гроші.

2. Навіщо потрібна life insurance?

Life insurance потрібна для того, щоб у випадку смерті застрахованої особи, сім’я не відчувала фінансових проблем. За статистикою у 7 із 10 випадків після смерті особи сім’я відчуває значні фінансові труднощі, оскільки витрати залишаються приблизно такими самими.

3. Кому потрібно life insurance ?

Life insurance потрібна найбільше сімейним парам. Також ця страховка потрібна бізнес-партнерам. Загалом, людям, від яких залежить фінансовий добробут іншої людини чи людей. Також страхівку часто купують люди, які хочуть залишити спадок дітям.

4. Коли краще мати life insurance?

Life insurance варто придбати, як тільки в ньому виникає потреба. Переважно це одруження, народження дитини чи придбання нерухомості. Хоча випадки бувають різні. Часто батьки купують страхівку для дітей з точки зору накопичення грошей для них (детальніше про це трохи пізніше). Також є випадки коли молоді люди купують страхівку в ранньому віці, тому що чим молодша людина, тим переважно дешевша страхівка.

5. Які види life insurance існують?

Life insurance є term (тимчасова) і permanent (постійна).

6. Яка різниця між видами life insurance (ціна, покриття, умови)?

Term insurance – це найдешевший вид страхівки. Тобто за невеликі гроші можна купити хорошу страхову суму. Term insurance купують на певний період часу. Переважно від 10 до 30 років. Тут принцип такий самий, як коли людина орендує житло. Тобто у випадку, якщо стався страховий випадок за той період часу, на який людина купила страхівку, то сім’я отримає гроші. Якщо він не стався, то гроші ніхто не матиме. Так само коли людина переїжджає з орендованого житла у власне, гроші за оренду їй чи йому не повертають. Така страхівка має попит у молодих сімей з невеликим бюджетом.Permanent insurance дорожча, але вона має накопичувальний аспект. Тобто ви маєте не тільки страхівку, а й накопичення. Можна сказати два в одному. Вважають, що таку страхівку беруть на все життя, хоча ви в будь-який момент можете від неї відмовитись. Ціна на неї фіксована і ніколи не зростає. Готівкою, яка накопичується на вашому плані, ви можете користуватися в будь-який момент, коли вам потрібно. На відміну від пенсійниx штрафів, за її зняття платити не потрібно. Також в цьому плані є страхова сума, яку отримає сім’я у випадку смерті.

Ціна залежить від кількох факторів:

  1. страхова сума
  2. вік людини
  3. стан здоров’я людини.

Також час від часу вплив має вид занять людини, тобто наскільки небезпечною є її робота чи хобі.

Залежно від плану, страхівку виплачують після смерті людини.

7. Як проходить процес підписання life insurance?

Спочатку треба заповнити заявку, і вам призначать медичний огляд, який передбачає аналіз крові, аналіз сечі, а також декілька питань з медичної історії людини. В окремих випадках відправляють також запит до сімейного лікаря особи, яку страхують.

8. Які документи чи інформацію треба надати для відкриття life insurance?

Зазвичай, це ім’я, дата народження, адреса, професія і адреса роботодавця. Також запитують про походження людини, курить вона чи ні, беруть контактну інформацію та хто отримає гроші у випадку смерті.

9. Чи є різниця між тим, щоб платити раз на місяць чи раз на рік повну суму? Чи буде це мені дешевше?

Так, різниця є, але вона незначна. Якщо ви платите раз у рік, то ви зекономите один місячний платіж, у порівнянні з тим, якщо б ви платили раз у місяць.

10. На яку суму потрібно life insurance?

Тут формула досить проста. В неї враховується сума невиплаченого кредиту на житло плюс приблизна вартість навчання для дітей плюс річний дохід множиться на 5-25 років (залежно від віку дітей). Також дуже важливо, яку саме суму людина хоче придбати і який платіж для нього чи неї комфортний. Кожна людина вибирає сама для себе.

11. У якому випадку можуть не виплатити life insurance ?

Таких випадків мало. Перше, це коли людина, яка має право отримати страхову суму, про це не знає (так, такі випадки також бувають). Друге, це якщо людина вчинила самогубство в перші два роки з моменту укладання контракту. Третє, це коли людина надає неправдиву інформацію під час укладання контракту. Наприклад коли людина каже, що він чи вона не курець, а насправді курить.

12. Де можна взяти додаткову консультацію щодо life insurance? Де можна подати заяву на life insurance?

Додаткова консультація щодо life insurance є у страхового агента. У кожної сім’ї та людини свої індивідуальні потреби і ситуація. Подати заяву на life insurance можна також у агента.
Для кращого розуміння, приведу кілька прикладів від нинішніх клієнтів.

 

Страховий поліс – річ потрібна, скоріше навіть необхідна для багатьох людей. Особливо, коли є дім і дітки. До цього усвідомлення краще прийти рано, ніж пізно. Врешті-решт, це особистий вибір кожного, придбати поліс чи ні. Але як кажуть, парашут одягають до того, як вистрибнуть з літака, а не починають шукати, коли вже летять в повітрі. Страхуймося, бо дорогі нам люди того варті! З найкращими побажаннями!

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Всім доброго дня чи ночі! Мене звати Василь Шел, я автор цієї статті. Народився і виріс у славному місті Коломия. Останні 10 років проживаю в Нью Йорку. Я закінчив з бакалавром по економіці. Одразу після закінчення коледжу подався в страховий бізнес і займаюсь ним останні два роки. Окрім страхування я допомагаю людям з пенсійним плануванням, інвестиціями і фондами для дітей на колледж.Мій адрес: 420 Lexington Ave, 15th Floor, New York, NY, 10170 Номер телефону: (646)249-8291 Електронна пошта: vshel@ft.newyorklife.com