Ліки в США

0

«Фармацевтика» у США має зовсім інше значення й структуру, ніж ми звикли в Україні. По-перше, більшість аптек у США вважають «store» – місцем, де можна знайти й придбати всі речі, безпосередньо необхідні щодня. Наприклад, засоби гігієни, побутові мийні засоби, косметику, сухі упаковані продукти, напої і, звісно, ліки.

Цей «store» матиме відділ ліків, де люди зможуть отримати медикаменти лише за рецептом. Деякі великі мережеві компанії аптек містять Walgreens, Rite Aid, Duane Reade, CVS, Costco, і там завжди є маленькі приватні аптеки.


2 типи ліків в аптеках Америки

Є 2 типи доступних ліків, які можна придбати в аптеках. Перший тип – медикаменти, які можна купити без рецепта, а другий – ті, що продають ЛИШЕ за рецептом лікаря. Спершу обговорімо ліки, які можна придбати в маленькій аптеці поблизу без рецепта:


  • Засоби від прищів (креми для обличчя, гелі, скраби, маски тощо)
  • Засоби від кашлю/застуди (сиропи, пігулки, льодяники проти болю в горлі, спреї для горла, назальні спреї тощо)
  • Засоби від алергії (найпоширеніші ліки: Claritin, Zyrtec, Allergra, Benadryl)
  • Анальгетики (ліки від гарячки чи болю – їх можуть продавати як пігулки, креми, гелі, спреї тощо, залежно від того, який вид болю вилікують ті чи ті медикаменти)
  • Антациди (від печії, болю в животі за великої кислотності)
  • Гази
  • Закрепи
  • Діарея
  • Вітаміни

  Усі, наведені нижче класи можна придбати без рецепта, тому завжди потрібно просити про допомогу в аптекаря, якщо ви не впевнені в тому, що вам потрібно. У ліків можуть бути певні протипоказання, які знатиме лише аптекар, і саме він допоможе знайти найкращі ліки для вашого стану.

  Другий клас медикаментів – ті, що використовують від хронічних захворювань чи інфекцій. Щоб їх придбати, потрібен рецепт від лікаря.

  • Астма*
  • Діабети*
  • Захворювання серця* (Будь-які серцеві проблеми, окрім високого тиску)
  • Гіпертонія* (високий кров’яний тиск)
  • Гіперліпедемія* (високий рівень холестерину)
  • Інфекції* (це можуть бути бактеріальні інфекції, для яких необхідне лікування антибіотиками, або грибкові інфекції, для яких потрібні анти грибкові засоби)
  • Артрит
  • Епілепсія
  • Рак
  • Мігрень

  Є ще дуже багато хвороб, але цей список надто довгий. Ті, що наведені нижче – найпоширеніші, особливо назви, позначені *.

  Ці препарати використовують для лікування більш важких хронічних захворювань, і їх регулюють FDA (Food and Drug Administration – вони створюють закони й правила, коли мова йде про медикаменти), тому для всіх них потрібен рецепт.


  Що потрібно, щоб заповнити рецепт?

  Вам потрібно піти до вашого звичайного PCP (primary care physician – лікар першої медичної допомоги) чи спеціаліста, залежно від того, що вас турбує, і отримати рецепт.

  1. Лікар може дати вам паперову копію рецепта, яку вам потрібно буде показати в аптеці.
  2. Лікар може зателефонувати в аптеку й надати їм інформацію щодо рецепта телефоном, тож будьте готові, що вам не доведеться довго чекати, коли ви прийдете в аптеку за своїми ліками.
  3. Лікар може надіслати електронний рецепт в аптеку на ваш вибір, тож коли ви прийдете забрати замовлення, воно буде готове і вам не доведеться довго чекати.  

  Як заплатити за рецепт?

  Зазвичай пацієнти мають страхування, щоб сплачувати за рецепт. Дуже важливо, щоб ви надали аптеці правильну картку. На ній зазвичай написано “RX” (Часто пацієнти плутають медичну картку з карткою рецепта).

  • Більшість страхувань матимуть часткову оплату. Це означає, що страхування покриє більшість витрат на препарати, а вам доведеться заплатити невеликий відсоток усієї вартості. Наприклад, якщо у вас приватне страхування, як-от Aetna, Empire Blue Cross Blue Shield, Oxford, Medco, Innoviant тощо, ваш частковий платіж може бути в межах від п’яти до ста доларів, залежно від вартості ліків.  
  • Якщо у вас державне страхування, як-от Medicaid, Health First, Health Plus, Metro-Plus, Fidelis, ваші платежі зазвичай складатимуть $1-3.

  Якщо у вас немає страхування, ліки будуть дуже дорогими. Ви можете запитати у фахівця в аптеці чи в тієї людини, що допомагає вам з медикаментами, надати вам «знижку».

  Зазвичай, аптеки мають дисконтні картки, які вони дають пацієнтам, щоб допомогти зменшити вартість ліків. Наприклад, Walgreens Pharmacy продає дисконтні картки за 20$ на рік, і ця картка покриє вартість більшості препаратів, а також надасть низький часковий платіж.


  Додаткові поради

  Коли ви йдете купувати медикаменти, для яких не потрібен рецепт, наприклад, ліки проти болю, часто ви бачитимете брендові ліки, як-от Advil чи Motrin, які коштуватимуть $8.99 за коробочку з 40 пігулок, а поруч завжди буде їхній звичайний відповідник – Ibuprofen за $5.99. Вони однакові й діють так само, а різниця лише в тому, що Ibuprofen – не бренд, виготовлений іншою компанією.  Наприклад, якщо ви купуєте щось у Walgreens, найдешевші продукти матимуть логотип Walgreens на обгортці. Якщо ви йдете в аптеку, щоб придбати необхідні ліки, просто знайдіть активний компонент ззаду на коробці. Поруч ви завжди знайдете альтернативу – небрендовану версію цього продукту з такими ж інгредієнтами, але значно дешевшу.


  Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

  Про автора

  Avatar

  Anna Drach - лікар фармацевт