Як відправити листа, бандероль чи посилку з США або в США

0

Коли я приїхав в Америку, то з друзями та родиною листувався лише поштою, проте тепер все змінилося. Деколи, все ж, хочеться (чи й потрібно) отримати від когось написаного листа чи щось переслати, наприклад, посилку з США. Тож якщо ви не знаєте, як це зробити, у цій статті я опишу, як відправити листа чи посилку в США.

Як підписати листа в США чи з США?

Отже, конверти треба підписувати так: у лівому верхньому куті пишемо адресу відправника, у правому нижньому куті – адресу отримувача. Марку клеїмо у правому верхньому куті. Якщо відправлення в межах Америки – одна марка, за межі – дві марки.

Приклад написання адреси відправника:

Andriy Boychuk

1234 86th street apt#5

Brooklyn ny 11214

Apt# – це номер вашої квартири.

Якщо відправляєте комусь лист в Америку, то підписуєте так само: ім’я, кому ви це надсилаєте, адреса, місто, штат і індекс.

До речі, кожен штат має певну абревіатуру. Тому замість повної назви можна ставити лише дві букви абревіатури. Ось повний список всіх штатів та абревіатур до них (натисніть тут).
Zip code – це поштовий індекс міста чи частини міста, куди ви надсилаєте листа.

Якщо надсилаєте листа в Україну, то порядок адреси такий самий, але краще написати всю інформацію про отримувача, крім країни, кирилицею, бо її вже читатиме українська пошта. Наприклад:

Бойчук Андрій

вул. Будівельників 20/6

м. Івано-Франківськ

03492 (індекс)

Ukraine (англійською)

Листа можна кинути в будь-яку поштову скриньку на вулиці чи у поштовому відділені. Ось адреси усіх поштових відділень Америки. Просто введіть zip code і побачите найближче відділення (натисніть тут).

Як надсилати бандеролі та посилки по США 

Для того, щоб відправити бандероль чи посилку, потрібно іти на поштове відділення. Є варіант доставки посилки з вашого дому, але це додаткові витрати і, чесно кажучи, ніколи цим не користувався.

Для пересилання бандеролей і посилок, окрім пошти, є ще дві великі компанії, які на цьому спеціалізуються – це Fedex і UPS. Для малих за розміром посилок краще користуватися звичайною поштою, а от ціни на пересилання великих потрібно звіряти із цінами цих компаній.

Найдешевший спосіб надсилання посилок і бандеролей звичайною поштою, це надсилання за фіксованою ціною. На пошті вам видають коробку фіксованого розміру, і все, що ви зможете туди вмістити, ви можете відправити, незалежно від ваги покладених речей. І повірте, наші українці туди нереальну кількість речей можуть вмістити (це я про себе, деколи впихав такі речі, що на мене дивилися квадратними очима 🙂 )

Деякі поштові відділення обладнані кіосками. На поштових відділеннях завжди багато людей та довжелезні черги. Тому, якщо на відділені є кіоск, то краще ідіть до нього, навіть, якщо не знаєте як ним користуватися. Ви швидше навчитеся ним користуватися, ніж дочекаєтеся своєї черги.

На кіоску написана інструкція щодо його користування, проте варто зазначити, що розрахуватися тут готівкою ви не зможете. Кіоски приймають тільки кредитні та дебітні картки. Також там можна купити поштові марки, мінімум 10 штук.

Є також можливість пройти усю цю процедуру он-лайн, оплатити і роздрукувати потрібні етикетки, які вам необхідно наклеїти на бандероль чи посилку, а потім просто занести посилку на поштове відділення. У такому випадку ви не стоїте в черзі, а просто підходите до вікна і віддаєте посилку, або ж, залишаєте її у спеціально відведеному для цього вікні.

Як надсилати бандеролі та посилки з США за кордон 

Якщо ви плануєте відправити посилку за кордон, то також можете скористатися одним із сервісів, що займаються пересилкою:

  • USPS (проста пошта)
  • Fedex
  • UPS
  • DHL

Не рекомендую надсилати через USPS, багато людей скаржаться, що пакунки не доходять, оскільки вони проходять через національну пошту тієї країни. Колись надіслав брату iPhone поштою… я то вислав, але він не дійшов.

За кордон, крім країн СНД, найнадійніше і найдешевше надсилати через DHL.

А якщо ви плануєте надіслати посилку в країни СНД, то я вам рекомендую українську компанію Meest. Також існують й інші, такі як Dnipro, Roxolana, Ukrainian Express, проте я ніколи ними не користувався, тому рекомендувати вам не можу. До речі, ціни в наших компаніях, які займаються пересилкою, дешевші, ніж в Usps, Fedex, Ups чи DHL.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com

Pin It on Pinterest

Share This