Машина: в кредит, в оренду чи за готівку в США?

0

Вирішили придбати машину в Америці? Навіть якщо ви живете в мегаполісі, рано чи пізно постане питання про придбання машини. З іншого боку, якщо ви живете в маленькому місті або в спальних районах, то у вас обов’язково машина вже є або ви плануєте її скоро придбати чи поміняти.

В Америці є багато варіантів для того, щоб мати машину: lease, rent, кредит, купівля за готівку, поїздки з попутниками. Ну і ще більше є ситуацій, чому люди хочуть купити машину. Дехто просто хоче мати дещо для відпочинку, дехто – для роботи і так далі.


Купівля вживаної машини

Купівля вживаної машини за готівку чи в кредит – один з найдешевших варіантів. Адже машина – одна з речей, яка за перший рік вживання найбільше знецінюється. Що я маю на увазі? Ось куплю я машину за $25,000 і виїхав з магазину, а на наступний день і її буде вже майже нереально продати за ті ж самі $25,000, бо вона вже того не коштуватиме.

Тож найкращий варіант, як на мене, це купувати 2-3 річну вживану машину, якщо ви хочете заплатити найменше, що можете. До речі, наступну машину я планую саме так купувати. 2-3 річну машину можна вважати новою або в хорошому стані, оскільки більшість гарантій на машину дають на 3 роки або на 36000 миль.

Чи варто купувати старшу за 3-4 роки машину? Це залежить від вас. Ось зараз я їжджу на Honda 2003 року і не жаліюся, хоча обслуговування для неї вже трохи більше. Просто в мене щодо машини інша думка, оскільки переважно мені головне переїжджати з точки А до точки Б, ну а з народженням донечки головне, щоб машина була велика.

Купівля нової машини

Є люди, які хочуть суто нову машину. Я розумію цих людей, бо сам там був і колись також купив у салоні новеньку машинку. Вони коштують дорожче, ви за них платите додатково тільки через те, що вони нові і найближчі 3 роки ви можете не хвилюватися через поломки, оскільки машина на гарантії.


Lease нової машини – довготривала оренда

Також можна взяти нову машину в оренду на 2-4 роки. Для когось це найкращий варіант, оскільки це поєднує доступність машини з престиж їздити на новенькій машині. Знову ж таки за цей варіант мати машину ви платите преміум. І наприкінці машина ще й не ваша.

Чи це поганий варіант? Я колись думав, що так. Чому? Бо хтось комусь колись щось сказав, а той передав іншому, а я почув. Смішно, правда? Дуже смішно, але на жаль, на такому створено багато міфів.

Така оренда вигідна для людей, яким це підходить. Наприклад, тим, хто їздить більше 12000 миль на рік, тим, кому подобається завжди мати нову машину, тим, хто не проти платити за оренду, а не за свою машину, а також якщо у вас є бізнес, це перевага, оскільки частину оренди ви можете списати зі своїх доходів у податковому звіті.


Прокат машини на короткий період

На Immigrant porada вже було дві статті про те, як знімати машину на короткий період, тобто на один чи більше днів. Для когось цей варіант може бути найдешевшим і найвигіднішим, оскільки декому машина потрібна тільки на вихідні або 1-3 рази на місяць. Тому для вас немає змісту купувати машину чи брати в оренду на довгий проміжок часу.

До тих пір, як моя дружина не почала їздити на машині, ми користувалися нею тільки в суботу і неділю, бо у решту днів ми працювали. Але оскільки ми живемо в спальному районі, нам вигідно було мати машину, а не брати її на прокат. А ще коли ми не мали машини, то брали її в оренду майже кожні вихідні на Hotwire і їздили кудись відпочивати.


Членський рахунок оренди

Кілька років тому в Америці відкрили новий сервіс, де можна взяти машину в оренду на години чи дні. Страховку і бензин включено в ціну, а майданчики з машинами розташовані по всьому місту. Тобто у будь-який момент ви можете взяти і здати машину. Це дорожче, ніж попередній варіант, але в тому разі треба буде шукати хорошу ціну, а тут ціни завжди стандартні.


Вартість машини за різних варіантів

Трішки розібралися з варіантами того, як можна мати машину. Тепер поговорімо про фінансову частину, що найдорожче і що найдешевше.

Найдешевше – це купити 3-річну машину за готівку. Але розгляньмо й інші варіанти, бо купувати машину, яка коштує близько 20 тисяч за готівку не для всіх доступно. Кредити на вживану машину переважно з вищими відсотками, ніж кредити на нову.

Ось нещодавно мої друзі, у яких хороша кредитна оцінка, брали машину в кредит і їм дали кредит десь під приблизно 2.5%. Тобто відсоток дуже маленький. Але попереджаю: такі відсотки можна мати тільки з хорошою кредитною історією.

Я брав нову машину, і історія у мене була так собі, то мені дали кредит під 5.75 чи 6.25% – бачите, яка різниця. Тож наступний варіант після купівлі за готівку – це 2-4 річна машина в кредит. Також краще брати кредит на звичайну машину на короткий період, тобто на 2-3 роки, а не на п’ять. Бо так для вас фінансово вигідніше.

Кілька слів про кредит на машину. По-перше, не беріть кредит там, де купуєте машину, наприклад, в салоні Audi і заповнюєте заявку в представника банку Audi. Моя порада така: ідіть в українську чи польську кредитну спілку або у ваш місцевий банк і запитайте про кредити на машину: нову і вживану. Порівняйте відсоткові ставки і умови і виберіть банк, який вам підходить. Будьте логічними і не емоційними.

До речі, про умови. Деякі банки, наприклад, мають умови на вживані машини, наприклад, вони дають кредит тільки на машину певної марки (дискримінація 🙂 ) або з певними милями чи з певним лімітом років. Тому зверніть на це увагу. І коли ви вибрали банк, подайте заявку. Коли вас затвердять, вам дадуть чек на суму, яка вам потрібна і з цією сумою ви можете іти і купувати машину.

Наступний варіант власності машини по грошах – це кредит на нову машину. Вам треба заплатити більший початковий внесок за купівлю, а ваш помісячний платіж буде більшим, ніж, наприклад, машина в lease чи вживана. Але в цілому це вийде дешевше, ніж lease. І цей варіант навіть буде найвигіднішим, якщо ви будете їздити більше ніж 6 років.

Я переважно бачу, що слов’яни роблять так: купують машину в кредит, виплачують його і в день, коли вони його виплатили шукають, яку взяти нову машину в кредит. Якщо ваша мета – завжди їздити на новій машині, повірте, найкраще для вас – взяти довгострокову оренду (lease), це хоч і дорожче, але ви завжди впевнені, що у вас завжди нова машина.

Машина в lease – це найдорожчий варіант з усіх, якщо порівнювати з вживаною чи новою машиною в кредит. Але з іншого боку, якщо дивитися на помісячну плату, то ви платите менші виплати і виходить $200, коли та ж сама машина в кредит – це $400. То як так виходить, що lease – це дорожче? А через те, що в кінці машина залишається не ваша.

Щоб побачити, наскільки маленька чи велика різниця в цінах, я взяв статистику зі статті на сайті Edmunds (натиснути тут)

Ось дивіться:

Як бачите, фінальна ціна між машиною в оренду і вживаною – майже $8000, що немало. Про те, як вони це вираховували, можете прочитати на сайті. Це одна з найкращих статей, які я знайшов, вони використали дуже хорошу статистику, тож цифрам можна довіряти.

Як би там не було і що б ви не вибрали, я рекомендую тільки одне. Не поспішайте, а сядьте, подумайте, порахуйте, що вам буде вигідно. Складіть, може, табличку з 3 колонками і в кожній перерахуйте переваги і недоліки кожного варіанта і визначтеся з тим, який варіант вам підходить.

А, можливо, вам треба ще пошукати і не купувати машину? Чому я так кажу? Колись, коли я ще жив з батьками, ну і відповідно, заробляв і ні за що не платив (житло, телефон, їжу), то грошей було більше ніж треба. Купив собі новеньку Volkswagen Jetta. Обійшлося з усім десь $25,000.

Машина стояла вдома десь 5 днів і 2 дні я на ній катався на вихідних. Через 6-8 місяців я захопився збиранням грошей на купівлю житла і зрозумів, що з кредитом на машину не можу собі цього дозволити в, відповідно, банк мені також не дозволить, не дасть кредит. Тому я віддав машину назад і втратив $10,500, бо продав її за $14,500. Це була ще одна помилка. Треба було самому продати якійсь іншій людині і треба було також вміти торгуватися. Я ще тоді цього всього не знав і не вмів. Ну і за це попався. Урок обійшовся в десять з половиною тисяч доларів. Але я урок запам’ятав 🙂 Тож визначте свої пріоритети і зробіть те, що вам підходить.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com