Медицина і страхування в Америці: досвід новоприбулої українки

0

Привіт, любі читачі Immigrant porada! Я переїхала у Америку близько року тому.

Поряд із “традиційними” для новоприбулих питаннями про житло, роботу, банки, магазини тощо, у нас раптом виникло ще одне: медицина в Америці.  Яка вона? Чим відрізняється від української? На що можна розраховувати та за якими страховими планами?

Хочу попередити людей, які, можливо, потрапили у таку саму ситуацію, як і я: раптово захворіли незабаром після приїзду до Штатів.

Отже, так сталося, що десь через два тижні після нашого прибуття на американську землю, у мене піднялася дуже висока температура, тож терміново треба було шукати лікаря.

На той час у мене було ще українське туристичне страхування, і мене відправили до лікарні,  яка,  у свою чергу відправила мене до Emergency department. Річ у тім, що якість допомоги у таких відділеннях дуже низька, а ціни набагато дорожчі, та, зазвичай, страхова покриває лише частину рахунку, а все інше сплачує пацієнт (co-payment).

Тож коли через деякий час стали приходити рахунки з цієї лікарні, почались серйозні з’ясування обставин, довгі розмови зі страховою, але це вже зовсім інша історія…. Взагалі якщо американцям щось від вас потрібно, особливо коли це стосується грошей, повірте, вони не пожаліють ані паперу, ані поштарів, аби декілька разів на тиждень вам про це нагадати).

Тепер, через рік, вже маючи деякий досвід у питаннях місцевої медицини, можу сказати таке: якщо сталась така ситуація, що вам терміново потрібен лікар, ви можете самі його обрати.

Можна, наприклад, скористатися мобільним додатком типу ZocDoc або знайти його на сайті вашої страхової (функція “Find a Doctor/Dentist”), де ви можете задати у критерії пошуку: відстань до лікаря,  його мову, стать та інше. Також раджу читати додаткову інформацію та об’єктивні відгуки про лікарів – деякі з них можуть бути дуже корисними.  

Проте сказати, що лікують тут краще, ніж в Україні, важко. Поки що я не знаю людей, які були би повністю задоволені якістю місцевої медицини, проте хороший сервіс та сучасне обладнання тут є.  

Що стосується ліків, то більшість із тих, яку можна було без проблем придбати в Україні, тут зазвичай продають за рецептом, тож похід до лікаря стає обов’язковим. Те саме стосується контактних лінз: треба пройти огляд (eye examination) у місцевій оптиці, де видадуть рецепт на рік на певний вид лінз. 

Отже, на мою скромну думку, місцева медицина тут досить специфічна: вона має свої “плюси” та… Краще все ж таки залишатися здоровими. На щастя, для підтримки здоров’я тут є багато опцій і можливостей.

Тож бажаю всім міцного здоров’я та успіхів на цій землі!


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar