Три прості методи, які допоможуть вам розвинути нові звички

0

Скільки статей ви прочитали про те, як бути більш здоровим, більш щасливим чи більш продуктивним?

Спочатку, ви сповнені ентузіазму. Натхненні ідеї та обіцянки кращого життя приваблюють вас. І ви готові діяти.

Ви обіцяєте собі, що починаючи з завтрашнього дня, ви будете пити більше води, почнете бігати чи будете проводити менше часу в Фейсбуці.

Але приходить завтра… і ваша повсякденна рутина залишається без змін.

Я думаю, це розповсюджена проблема, яка стосується і мене, і вас.


Моя історія

Декілька місяців тому, я проходила комунікаційний семінар на роботі. Він був чудовий, як і багато інших заходів, які я відвідувала у минулому: ведучий був добре обізнаний і харизматичний, запропоновані методи були корисними та всі учасники були в захваті від навчання.

Але після того, як все закінчилося, у мене було почуття дежавю. Я вже знала, що протягом декількох тижнів я все забуду.

Не те, щоб ідеї були не цінні, скоріше, я переживала, що я їх не застосую у житті.

Але я не хотіла втратити ще один шанс, тож я вирішила діяти. Моя ціль була перетворити корисні речі, які я дізналася, в щоденні звички.


Формування звичок

Тема формування звичок була особливо цікава мені протягом останніх кількох років. Я прочитала багато книжок і безмежну кількість статей, і вони допомогли мені покращити моє повсякденне життя. І хоча це було випробуванням для мене, я успішно розвинула такі корисні звички, як прокидатися рано вранці, медитувати щодня, регулярно робити фізичні вправи і читати дві книжки кожного місяця.

Я дізналася, що існує багато різних речей, які відрізняють людей, які здатні дотримуватися нових звичок від тих, хто цього не робить. Я знайшла три найважливіших методи, які подані нижче.


Три прості методи

 1. Люди, які успішно створюють нові звички, мають чітку мету і детальний план виконання. Мати ціль це прекрасно, але знати точно, що робити для її досягнення це ключ. Психологи звертають увагу на цю важливу різницю між термінами “ціль” та “реалізаційний намір”. Ваша ціль характеризує що ви хочете досягти, в той час як реалізаційний намір точно визначає як, коли і де.

  Тобто якщо ваша мета почати бігати, ваші реалізаційні наміри повинні точно встановити час, день і дистанцію, яку ви будете бігти.


  Якщо ваша ціль скинути вагу, то ваші реалізаційні наміри повинні окреслити ваші щоденні прийоми їжі та фізичні вправи.

  У моєму випадку, я хотіла вдосконалити навички спілкування, а саме: бути кращим слухачем.У моїй стратегії здійснення, я вирішила, що в будь-який час, коли я розмовляю з кимось і мені не зрозуміло, про що вони говорять, я буду інакше формулювати їхні думки своїми словами. Це б спонукало мене бути більш активним і уважним слухачем.
 2. Люди, які дотримуються своїх звичок починають з дуже маленького. Одна з причин, чому ми зазвичай відмовляємося від нової звички так швидко тому, що ми дуже агресивно в неї занурюємося.

  Почати робити фізичні вправи кожен день може виглядати як чудовий план, але якщо ви не займались фізично довший час, то цей план не є реалістичним. Початкове захоплення та мотивація допоможуть вам перший тиждень, можливо два. Але якщо ви хочете дотримуватися своєї звички, вам потрібно будувати силу волі. А сила волі — це як м’язи.

  Щоб мати великий біцепс, ніхто не починає з гантелі 50 фунтів (22,7 кг). Зазвичай, починають з маленького і збільшують вагу повільно і послідовно.Замість того, щоб заставляти себе кожен день ходити у спортзал, почніть з одного дня на тиждень. Це занадто легко? В тім-то й річ.

  Зробіть це занадто принизливим, щоб зупинитися. У перші дні ви повинні оцінювати свій успіх завдяки послідовності, з якою ви дотримуєтеся свого розпорядку.

  І після кількох тижнів успішного виконання, ви можете збільшити ваші регулярні заняття до двох разів на тиждень, потім до трьох, потім до чотирьох.

  Щодо мене, я поставила ціль свідомо по іншому формулювати моменти в розмові лише раз на день. Просто, так? Лише одна розмова, один раз на день і моя щоденна мета буде досягнута.

 3. Люди, які будують довгострокові звички, слідкують за своїм прогресом. Експерт з управління, Пітер Дакер, часто цитується так: “Ви не можете управляти тим, що ви не можете виміряти”. Іншими словами, ви не будете мати гарного розуміння вашого прогресу поки ви не слідкуєте за ним.

  Моніторинг вашого прогресу може бути дуже простим. Це не повинно бути складною таблицею в Excel. Достатньо на аркуші паперу порахувати кількість разів кожного дня чи тижня, коли ви виконали свою звичку. Просто те, що показує вам, наскільки ви прогресуєте кожен день, допоможе вам дотримуватися ваших реалізаційних намірів.

  Роблячи це, ви будете мати запис про постійний прогрес. Навіть якщо ви пропустите день чи два, це не буде кінцем світу.Візьміть аркуш паперу і на ньому напишіть дні тижня. Зараз все, що вам потрібно робити це відмічати дні, коли ви успішно досягли своєї мети. В кінці тижня, ви можете порахувати середнє значення і порівнювати тиждень за тижнем, щоб краще розуміти наскільки ви вдосконалюєтеся.

  Саме це я робила, щоб стежити за моїм прогресом. Я просто клала звичайну записку поруч з моїм комп’ютером на роботі, щоб записувати чи я досягла своєї мети кожного дня.

  Виконуючи вищезазначені кроки, я була впевнена, що буду діяти згідно з корисними порадами, які я дізналася на семінарі.

Тому, наступного разу, коли ви натрапите на статтю, яка надихне вас розвинути нову звичку, пам’ятайте ці вищезгадані поради. Все, що вам потрібно зробити — це обрати ціль та реалізаційні наміри, почати з маленького та слідкувати за своїм прогресом. Я вірю, що це допоможе вам покращити ваші повсякденні справи, а згодом, і ваше життя.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Ілона Дуда – life coach, яка допомагає людям справлятися з складними емоціями і переписувати негативні моделі мислення, які заважають жити щасливе, наповненне сенсом життя. Для щоденних порад і натхення читайте в інстаграмі - www.instagram.com/ilona__duda