Мільйон $ за мою смерть. Кілька слів про life insurance в США

0

Чи замислювалися ви над тим, хто найбільше постраждає, якщо вас раптом не стане? Ні, я не кажу про рідних і друзів. Я маю на увазі тих людей, яких ви зараз утримуєте фінансово. Якщо ви холостяк і ні з ким не живете, нема про що перейматися. А от якщо у вас є дружина й діти, ця стаття вам дуже знадобиться.

У квітні 2016 року до мене зателефонував українець. Один із моїх друзів дав йому мій номер. Під час розмови він поставив таке запитання: «Який в тебе план для утримання сім’ї, якщо тебе, не дай Боже, не стане?». Я замислився, але відповіді не знайшов.

Коли у нас ще немає сім’ї, ми не надто думаємо про це. А от коли у нас з’являється дитина, усе змінюється. Тепер треба подумати про нещасні випадки. Ми не можемо все передбачити і бути цілковито захищеними, але є речі, які вже вигадали за нас, і нам потрібно зробити  тільки один крок для того, щоб мати цей план.

Так-от, цей чоловік, Василь Шел. зустрівся зі мною і детально пояснив усі опції. І я б не був собою, якби не пошукав більше інформації після нашої розмови. І з трьох опцій life insurance я обрав одну, яка була найвигіднішою для мене. Це фіксований платіж щомісяця протягом 20 років.

Я не дуже обізнаний у цьому, тож запитав у американців, і в свого начальника, які компанії з life insurance вони б порекомендували. Виявилося, що є багато різних, але одна компанія дуже добре себе зарекомендувала, там гроші платять у будь-якому випадку без проблем, хоча й коштує це трішки дорожче. І це New York Life. Василь був агентом саме від цієї організації.

Я попросив дати мені ціну на life insurance на суму $1,500,000. Це коштувало приблизно $125 щомісяця протягом 20 років. Це забагато для нашого сімейного бюджету, тож я дізнався ціну за $500,000, $750,000 i $1,000,000. Ми були більш схильні до $500,000, адже це коштує найменше. Але я знав, що таких грошей не вистачить, якщо мене не стане. Тож я обрав $1,000,000. Плата за страховку на таку суму склала за підрахунками $75 на місяць, але вони не можуть сказати остаточну ціну, поки не почнеться процес.

Після обрання life insurance має бути телефонне інтерв’ю. Також прийдуть співробітники страхової фірми взяти аналізи для перевірки здоров’я. І ось – хороша новина. Коли мене перевірили і побачили, що я цілком здоровий, плату зменшили з $75 до $55 на місяць. Це було дуже приємно. Ось що означає ніколи не курити (навіть не пробувати), майже не пити алкоголь (але це лише останній рік. І під словом “майже” я маю на увазі, що я п’ю пиво і вино час від часу. Міцніший алкоголь не вживаю) і займатися фізичними вправами (це я теж почав робити нещодавно). Хороші звички впливають не тільки на ваше здоров’я, але й на фінанси.

Тож, як працює life insurance? Детально про це на Immigrant porada є стаття (натисніть тут, щоб прочитати), але розкажу коротенько ще раз. Якщо зі мною щось станеться, протягом 2 років моя дружина та донечка отримають всю суму, і ці гроші не оподатковуються. А якщо раптом, не дай боже, щось станеться з нами обома, то їх отримає наша донечка. І ви можете зазначити скільки завгодно імен у life insurance.

Я довго думав про те, кому справді потрібне life insurance, а кому ні. Якщо ви когось утримуєте (дружину, дитину, чоловіка, дівчину, хлопця, брата або батьків), вам варто замислитися про life insurance. А якщо ви живете сам чи сама або з батьками, які вас утримують, тоді це на ваш вибір, адже якщо вас не стане, ні на кого не ляже сильний фінансовий тягар.  

У цій статті багато суб’єктивних думок. Вибір завжди за вами. А я хотів розповісти, навіщо мені страхування, і як воно працює.

І наостанок. Найсмішніше, що я знаю про life insurance, – люди бояться їх брати, бо переймаються за своє життя. Начебто дружина, чоловік або інша особа, яка отримає гроші, зможе вас завчасно відправити на той світ 🙂 Якщо у вас є такий страх, раджу не брати life insurance. Будете спокійніше спати 🙂


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com