Музеї в Манхеттені, які потрібно відвідати

0

Якщо ви живете чи плануєте приїхати в Нью-Йорк, тут є безліч шляхів відпочити і побачити щось нове і цікаве. Один із видів відпочинку або відкриття чогось нового – це музеї в Нью-Йорку.

Тож у цій статті я покажу найпопулярніші музеї у Манхеттені, додам свої враження про кожен із них, а також інформацію про те, як можна відвідати кожен із музеїв безкоштовно.

 1. The MET – Metropolitan Museum of Art –  це краєзнавчий музей Нью-Йорка. Він такий великий і цікавий, що його неможливо оглянути навіть за цілий день. У музеї є експозиції від культур перших цивілізацій до відомих мистецтв сьогодення.  Попереджаю: якщо ви спробуєте подивитися все за один день, це буде надзвичайно виснажливо. Я пробував це робити не один раз. Тож тепер, якщо відвідую цей музей, то оглядаю лише одну чи дві експозиції. Ціни можна знайти за посиланням. Але всі ці ціни рекомендовані. Тобто ви можете заплатити тільки $1 і зайти до музею.
 2. American Museum of Natural Historyодин з найкращих природознавчих музеїв у світі. Музей розташований у парковій зоні і займає 25 пов’язаних між собою будівель, в яких розміщені 46 постійних експозицій, дослідницькі лабораторії і знаменита бібліотека.
 3. Museum of the City of New York – історичний і мистецький музей Нью-Йорка. Він надзвичайно цікавий особливо завдяки експонатам, які відображають життя 19-20 сторіч. Якщо ви любите фотографію, то обов’язково завітайте сюди, адже такій колекції унікальних фото, як тут, може позаздрити будь-який музей.
 4. Madame Tussauds New York – музей воскових фігур, розташований на Times Square. Він має 5 поверхів, на яких можна побачити 200 фігур. Тут ви можете поглянути як на Ліонеля Мессі, так і на Пінк, отже це місце буде цікавим для кожного відвідувача.
 5. Museum of Arts and Design – тут зібрані об’єкти, які показують сучасні та історичні інновації в ремеслі, мистецтві й дизайні. У своїх виставках і освітніх програмах Музей популяризує ідею творчого процесу, за допомогою якого звичайні матеріали перетворюються у мистецькі роботи, які відображають сучасне життя.
 6. Skyscraper museum – це музей архітектури. Однак основна увага в ньому зосереджена на висотних спорудах. Тут можна дізнатися про будівництво всесвітнього торгового центру, а також почути й побачити цікаву інформацію про найвищі світові хмарочоси.
 7. Ukrainian museum – тут можна знайти твори професійних митців-українців, що працювали в Україні, а також тих, хто вимушено емігрував в Західну Європу та різні країни Америки. Також у музеї є чудова етнографічна колекція: вишивка, кераміка, писанки та багато іншого.
 8. MoSex – Museum of Sex – експозиція музею розповідає про розвиток і зміну сексуальної культури в Америці. Це один із центрів сексуальної освіти, тож музей має різноманітну програму заходів, як-от театралізовані вистави, лекції та семінари.
 9. Intrepid Sea, Air & Space Museum – військово-морський історичний музей, розташований на березі річки Гудзон. Колекція музею містить унікальні експонати. Наприклад, авіаносець USS Intrepid, підводний човен USS Growler, надзвуковий літак-розвідник Локхід А-12, шаттл “Ентерпрайз”.
 10. Center for Architecture – останнім часом цей музей став важливим культурним закладом завдяки експонатам, які відображають архітектуру, містобудування, міський дизайн та екологічне планування. Тут також відбувається велика кількість семінарів, форумів, проектів і освітніх програм.
 11. Moma – цей музей пропонує, напевно, найкращу колекцію сучасного мистецтва у світі. Тут можна побачити архітектурні проекти, графіку, живопис, скульптури, фотографії, друковані видання, книжкові ілюстрації, кінофільми й пресу.
 12. Guggenheim Museum – тут теж є чудова колекція сучасного мистецтва. Тут також проводять виставки, присвячені мистецтву цілих цивілізацій (наприклад, Африка, Китай, Росія).
 13. Skyscraper 9/11 museum – комплекс, розташований на місці зруйнованих у 2001 році веж Всесвітнього торгового центру. Велика частина музейних дільниць розташована під землею. В експозиції можна побачити покручені пожежні машини, або, наприклад, наручний годинник одного з тих пасажирів четвертого літака, які зупинили терористів.
 14. Whitney Museum of American Art – одне з найбільших зібрань американського мистецтва 20-21 сторіч. Тут є всі художні напрямки американського мистецтва: живопис, скульптура, графіка, інсталяція, фотографія та відеоарт. Колекція об’єднує понад 18 000 творів відомих майстрів.
 15. The Cloisters – в експозиції цього музею зібрані привезені з Європи артефакти середньовічного західноєвропейського мистецтва. Це місце зроблене у стилі середньовічного замку, що допомагає зануритися у атмосферу того часу ще більше.
 16. Frick Collection – приватна колекція старого західноєвропейського живопису. Тут є також кілька скульптур, лімозький фарфор, французькі меблі XVIII століття та східні килими. Крім постійних експонатів в музеї часом організовують невеликі тематичні виставки.
 17. New museum – тут можна побачити твори кінця 20-початку 21 сторіч, роботи відомих художників, які мали значний вплив на сучасне мистецтво, а також почути багато інформації про самих творців.
 18. Jewish Museum – музей єврейського мистецтва, історії та культури в Нью-Йорку. Це найбільший єврейський музей у США. Це одне з найбільших зібрань єврейської культури в світі. Основна тема експонатів – відображення єврейської історії та культури, особливо сучасної. Це насамперед картини, скульптури, археологічні знахідки, етнографічні колекції, преса тощо.

Я не рекомендую відвідувати більш ніж один музей за день. Як би вам не подобався музей, він виснажує. Культурно і духовно ви, може, й збагатитесь, але енергетично будете засмучені. Тож рекомендую один музей максимум.

Ще один цікавий факт. У Нью-Йорку є програма безплатного відвідування музею (не знаю офіційної назви), але у певний день і певні години вхід до музеїв безкоштовний. Тож, коли плануєте подорож, зверніть увагу на ці дні. За цим посиланням – список днів і годин вільного відвідування музеїв.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.7 днів у Нью-Йорку: детальний путівник українською.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com