Що робити з незапланованим додатковим доходом?

0

Стабільну заробітну плату не дуже важко планувати через те, що ви знаєте, в який день і о котрій годині ви отримаєте певну суму грошей. Ви, напевно, наперед плануєте, куди вкласти, інвестувати чи витратити ті гроші. А що робити з незапланованим прибутком?

Ось наприклад, вам дали премію на роботі чи ви виграли в лотерею, чи успадкували гроші, чи просто знайшли на дорозі $20 чи $200. Що з цим робити?

Цікавий факт полягає в тому, що незаплановані доходи дуже швидко витрачаються. Ніби-то отримав бонус в кінці року в сумі $2000, подумав-подумав, що все одно мало, і наступним кроком буде за те заплатити, тому віддати, тож насправді ніякого сенсу немає з тих грошей.

Не буду сперечатися, можливо, у вас це інакше, але особисто в мене і людей, яких я знаю, дуже схожа ситуація, коли незаплановано є якийсь дохід.

Але є один метод, який може допомогти вам заздалегідь правильно спланувати потік незапланованого додаткового доходу.

Створіть список речей, на які вам потрібні гроші, або на що ви відкладаєте гроші, і розділіть 100% додаткового доходу між тими речима. Наприклад,

  • Відпочинок – 50%
  • Emergency pillow – 25% (читайте про те, що таке еmergency pillow, тут)
  • Розваги – 25% – це гроші, які ви можете витратите на те, що вам приносить задоволення: їжа, ресторани, кіно, ігри тощо.

Тож наступного разу, як знайдете купюру в $100, будете знати, як і куди ці гроші розподілити:

  • $50 (50% від $100) на ощадний рахунок для відпочинку
  • $25 (25% від $25) на ощадний рахунок emergency pillow
  • $25 (25% від $25) – це вам на морозиво 😉

Основна ідея в тому, щоб запланувати, скільки відсотків на що ви будете відкладати. А коли ви вже отримаєте незапланований додатковий дохід, то автоматично без задньої думки розподілите ці гроші.

Таким чином гроші будуть краще сплановані, ви будете витрачати менше часу на “куди ті гроші витратити” і будете швидше досягати своїх фінансових цілей.

Якщо у вас є інша методика, поділіться нею з нами!


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com