Мою запропоновану ціну прийняли! Що далі?

0

Так легко й просто писати про щось, після того, як це зробив. Але як саме це робити, що за чим, з чого почати? Лише нещодавно я над цим замислився і вважаю, що треба написати трішки детальніше, щоб вам було легше на тому етапі придбання будинку, про який ми ще мало говорили.

Якщо ви стежили за статтями цього місяця, то могли вже побачити загальний план для купівлі житла в США, але там ішлося тільки про отримання кредиту.

Після того, як ви знайшли нерухомість, яку хочете купити, насамперед, треба подати запропоновану вами ціну, тобто суму, за яку ви готові її придбати. Ніколи не пропонуйте ціну, яку хоче продавець. Завжди давайте менше. Чому?

Якщо ви одразу погодитеся на запропоновану ціну, зробите гірше й собі, і продавцю. По-перше, ви заплатите повну вартість житла. По-друге, якщо не буде цього торгу й важкого продажу, продавець подумає, що поставив замалу ціну, і це його мучитиме увесь час. Тому завжди пропонуйте менше. Бажано десь на 10%.

Якщо стан житла або ваша впевненість дозволяють просити ще менше, кажіть менше. Попереджаю одразу, що будуть такі вперті продавці, які не захочуть навіть на $1 зменшити ціну. Але це ознака того, що вони нещодавно виставили житло на ринок.

Ваш offer (запропоновану ціну) прийняли. Що далі? Пропоную вам кроки, які робив сам.


Покладіть гроші на escrow account

У більшості випадків потрібно буде дати депозит на escrow account, щоб підтвердити серйозність ваших намірів. Escrow accont – це нейтральний рахунок, на якому залишаються гроші, й за контрактом наприкінці їх розподіляють так, як зазначено у вже згаданому контракті. Траплялися випадки, коли люди клали $100, а траплялися, коли клали 10% від вартості першого внеску. Особисто я давав 10%.


Знайдіть професійного адвоката

Як бачите, тут треба відразу знайти адвоката з нерухомості з еscrow accont. Я рекомендую зробити це до того, як щось купуватимете. І найголовніше – це знайти адвоката, який займається нерухомістю. Вам не варто мати справу зі звичайним адвокатом, бо адвокати, як інженери, поділяються на спеціалістів з різних галузей. Тож зверніться до правильного.

Але як знайти правильного адвоката і який з них правильний? Можна запитати в друзів чи свого агента з нерухомості. Коли ви зустрінетеся з одним чи кількома адвокатами, проведіть невеличке інтерв’ю. Дізнайтеся, скільком сім’ям він допоміг з купівлею житла і якими ще сферами він займається.


Визначте свою Title company

Також вам потрібна буде Title company. Переважно в адвоката або є власна, або та, з якою він співпрацює. Title company – це компанія, яка гарантує, що нерухомість, яку ви купуєте, буде вашою, і жоден корінний житель Америки не зможе прийти і сказати, що на місці вашого житла було його село і це його земля.


Виберіть банк для кредиту

Бажано наперед визначити банк, з яким ви хочете співпрацювати, і коли запропоновану ціну приймають, одразу давати з банком «повний вперед». Натискаєте на педаль газу і газуєте. Заповнюємо всі необхідні анкети й документи на кредит. Подаємо всі документи в банк і, найголовніше, стежимо за прогресом у банку.


Проведіть інспекцію будинку

Наступний етап – огляд будинку. Якщо дім в неідеальному стані й у вас немає практики будівництва, можете викликати інспектора, який вам все перевірить і скаже, що не так. Інспектора замовляти не обов’язково, це на ваш розсуд.

У цей час банк ретельно перевіряє вашу інформацію, і після того, як усе підтвердить, або під час перевірки може надіслати appraisal оцінити житло. Appraisal – це людина, яка займається оцінкою нерухомості. Бажано, щоб будинок був оцінений на ту суму, на яку ви берете кредит. Якщо дім буде оцінений на меншу суму, ніж вам дають кредит, це хороший привід поторгуватися з продавцем ще раз: сказати, що професіонал з банку приходив і повідомив, що він не вартий того, скільки коштує зараз.


Надайте гарантію купівлі

Якщо все пройшло добре, і ваше житло оцінили на ту суму, за яку ви хочете його купити, то останній процес – це Mortgage underwriting, коли треба підтвердити все документами й повідомити, чи дають вам кредит.

Тривалість усього цього процесу залежить від вашої мотивації. Тобто, якщо ви все робитимете швидко, то й сам процес буде швидшим. Зазвичай, усе триває від 30-ти до 45-ти днів.

Начебто все. Якщо щось пропустив, будь ласка, коментуйте нижче.

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com