Що краще: оренда чи купівля нерухомості в США?

0

Якщо ввести в Google “rent or buy”, він видасть вам тисячі посилань на сайти зі статтями, відео та статистиками. Але я хочу висловити свою думку, як українського іммігранта для іммігранта.

До речі, це тільки моя думка. Я наведу багато об’єктивних прикладів, але там будуть і суб’єктивні також. Як же ж без них 🙂

Як на мене, найпростіший формат для цієї статті буде перерахувати всі плюси і мінуси знімання в оренду і володіння нерухомістю.


Скільки потрібно грошей, щоб переїхати?

 • Оренда
  Зазвичай, в Америці треба заплатити за перший місяць оренди та заставу, яка дорівнює одному місяцю оренди. У деяких випадках, якщо власник дуже консервативний, то потрібно буде ще й за останній місяць заплатити. Тож рахуймо в найгіршому випадку. Помножте ціну оренди на 3. У середньому десь близько $1500 на місяць, тож вам потрібно десь $4500, щоб заїхати в зняту квартиру, і потім платити щомісячно близько $1500.
 • Купівля
  У середньому квартира чи будинок в Америці коштує $225000. Відповідно вам потрібен на неї кредит. Мінімальний перший внесок 10%, якщо ви хочете взяти звичайний кредит (conventional mortgage). Але є й інший кредит, який потребує лише 3.5% першого внеску. Тобто з $225000 вам треба буде заплатити $7,875 плюс оформлення документів. Десь близько $10-13k. Тож купити будинок виходить дорожче і це великий мінус. З першого погляду.

Що потрібно?

 • Оренда
  Зазвичай, крім грошей, вам більше нічого не потрібно. Просто знаходите квартиру, підписуєте контракт для оренди і платите гроші. Деякі дуже консервативні власники просять заповнити форму і перевіряють вашу кредитну історію та інформацію про ваше минуле.
 • Купівля
  Щоб купити житло, або, точніше, взяти його в кредит, вам потрібно як мінімум перебувати в країні 2 роки, щоб мати 2 податкові звіти. Також за ці два роки у вас має бути офіційна і стабільна робота або прибутковий бізнес.

Податок та страховка на нерухомість

 • Оренда
  Нічого не треба платити.
 • Купівля
  Треба сплачувати податок та страховку. Податок і страховка автоматично включені у вашу місячну сплату кредиту.Скільки податку на нерухомість треба платити на рік? На жаль, у мене немає на це питання відповіді, бо кожного місці різні податки. Але в Нью-Йорку це близько 2-4 тисяч на рік, але навіть ці дані не дуже достовірні, бо це також залежить від розміру нерухомості. Страховка також багато від чого залежить, але десь загалом $1000 на рік.

Оплата послуг

 • Оренда
  Ви платите за газ і електрику. За воду платить господар. Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, опалення також включено в оренду.
 • Купівля
  Ви платите за газ, електрику і воду.

Повернення податків

 • Оренда
  Ви не можете показати оренду як річні витрати, щоби списати їх з доходу.
 • Купівля
  Ви можете показати всі відсотки, які ви заплатили за кредит як витрати і його спишуть з вашого доходу.

Утримання житла

 • Оренда
  Мінімальний догляд за житлом. Якщо щось ламається, відповідальний господар. Хіба що у вашому контракті нa оренду вказано щось інше.
 • Купівля
  Ви відповідальні за будь-яку поломку.

Payourself

 • Оренда
  Скільки б ви не жили на квартирі і не платили б за неї гроші, коли ви виїдете з квартири, то опинитеся на тому самому місці, що ви в’їжджали. Але це не погано, у кожного свій стиль життя. Можливо, ви не любите бути прив’язаними до місця. Мені багато людей кажуть, що не хочуть мати свого житла, бо не хочуть бути прив’язаними.
 • Купівля
  Усе, що ви платите, ви сплачуєте в кредит за своє житло. Тобто ви ніби платите оренду, але собі, а через 15-30 років будинок буде ваш. Або у будь-який момент будинок можна продати і різницю між ціною продажу і кредитом забрати собі.

Так що краще: брати в оренду чи купувати? На жаль, я не можу вирішити за вас. Усе залежить від вашої ситуації в житті. Вище наведені факти допоможуть вам вирішити.

Особисто я вибрав купівлю. Чому? Ненавиджу комусь платити. “Легко сказати”,- думає хтось із вас, – “Тяжко зробити”. Згодний, тяжко, але реально, особливо в Америці. Тож якщо у вас є мрія – мати своє житло – зробіть її своєю метою і не звертайте ні на що увагу.

А яка ваша думка з цього питання?

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com