Як знайти житло для оренди в Нью-Йорку?

0

Вже не від одного новоприбулого чув, що темп життя у Нью-Йорку нереально швидкий: не встиг обернутися – і тиждень пройшов. Чи на радість, чи на жаль, але в Нью-Йорку це стосується всіх аспектів життя. Навіть якщо хочете квартиру в оренду взяти, потрібно думати й діяти швидко.

Тут ніхто ні на кого не чекає. Сьогодні є, а завтра вже не буде. Маленьке уточнення, у цьому випадку я маю на увазі квартири доступні для новоприбулих, не йдеться про квартири в Манхеттені за $5000-$40000 в місяць.

Чарівної форми, за якою можна зняти в оренду хорошу й недорогу квартиру, не існує. Але в цій статті я хочу розповісти про ресурси, які спрямують вас у правильному напрямку під час пошуку житла.


Виберіть район

Насамперед, потрібно визначитися з районом, де б ви хотіли жити. Зазвичай, це залежить від місця вашї роботи чи навчання, але є й інші фактори. На Immigrant porada є стаття, яка може вам з цим питанням допомогти – Як вибрати район для купівлі нерухомості. Також читайте нашу серію статей про 7 чудес різних районів Нью-Йорка.


Визначте вартість оренди

Наступним кроком буде визначитись, скільки ви можете собі дозволити платити за оренду. Це буде вашою точкою опори від якої ви зможете відштовхнутися, вирішуючи чи знімати квартиру окремо, чи ділити її з кимось (знімати кімнату, наприклад).

Якщо ви не орієнтуєтесь в цінах на квартири в тому чи іншому районі, от хороший сайт, де можна ввести адресу бажаної квартири чи району, вказати кількість спалень і дізнатись середню ціну в тому районі. RentoMeter – www.rentometer.com. Цей сайт перевірений.

От для прикладу подивімося, скільки може коштувати однокімнатна квартира в оренду в Ridgewood (Queens), NY.

Який ми отримали результат? В середньому така квартира буде коштувати близько $1250 на місяць.

Отже, визначившись з районом та сумою на яку розраховуєте, ви готові до пошуку. Ноги в руки і вперед! 🙂


Основні способи і ресурси для пошуку квартири 

  1. Можна найняти агента з нерухомості і він допоможе вам знайти те, що ви шукаєте (ну звичайно, якщо це буде хороший агент). Але тут один мінус: в Нью-Йорку ви маєте заплатити агенту за його послуги. Скільки? Одну місячну плату за оренду. Тобто якщо орендa коштує $1250, ви будете змушені заплатити йому додаткові $1250 за те, що він знайшов вам квартиру.
  2. Простіший (а головне, дешевший) шлях – це написати всім своїм знайомим на Facebook або в українсько-американських групах на Facebook, що ви шукаєте квартиру в тому чи іншому районі. Ви ніколи не знаєте, хто кого і що може знати. Також можете у нас в групі на Facebook написати
  3. Найменш традиційний спосіб пошуку житла – це гуляти районами, які вам подобаються і шукати оголошення FOR RENT. Цей спосіб для тих, хто не поспішає переїжджати 🙂
  4. Але найефективнішим способом (до того ж, безоплатним) є пошук на спеціалізованих веб-сайтах. Ось список цих сайтів пошуку квартири в Нью-Йорку

1. http://newyork.craigslist.org/  – мій улюблений сайт. Найeфективніший в плані пошуку квартири, тут завжди оновлена інформація. До речі, найкращий спосіб якнайшвидше отримати відповідь на цьому веб-сайті – це телефонувати чи писати смс щодо таких оголошень. Якщо будете писати email, це займе довше часу, на відміну від телефонного дзвінка. 

2. http://polishclassifieds.com/ – шпрехаєте польською? У такому випадку, це хороший сайт для пошуку квартири. Навіть якщо ви й не говорите польською, все одно можна пробувати телефонувати і говорити, як зможете. Практика показує, що коли комусь потрібно продати, а комусь купити, то всі одне одного швиденько розуміють 🙂 З мого особистого досвіду, багато знайомих знаходили житло саме на цьому сайті.

 
3. http://mall.rusrek.com/веб-сайт російськомовної громади. Ну тут все просто – телефонуєте і домовляєтесь. Тут можуть знайти житло ті, хто не говорять ні англійською, ні польською.

4. www.padmapper.com – це досить новий для мене сайт, тож багато не можу сказати. Дуже зручна система, яка сканує різні веб-сайти, де здають в оренду житло і підсумовує всю інформацію на одній сторінці-карті.

5. Газети. В наш час – це найменш популярна форма реклами, але все одно можна знайти житло. Які саме газети? Найпопулярніша – це Russkaya Reklama, яка коштує $0.25 або є безкоштовною в NetCost Market. Також є інші російські газети, де є секція оголошень. На жаль, популярних українських газет в Нью-Йорку небагато.

Наступні сайти дуже популярні, але особисто я не рекомендую ними користуватися. По-перше, переважно там рекламують житло агенції. По-друге, виставляти всі там поспішають, а от зняти з веб-сайту, коли житло вже здане, ніхто не спішить, тобто інформація часто застаріла.

Тому рекомендую не марнувати часу. Ці веб-сайти – дуже хороші ресурси, коли ви шукаєте нерухомість для купівлі. Ось список сайтів:

Коли телефонуєте щодо оголошень з сайту чи газети, перше, що потрібно, запитатися, чи ви говорите з власником, який здає житло чи з агентом з нерухомості. Дуже багато агентів рекламують житло в секції власників.

Як це працює? Він покаже вам житло, вас воно зацікавить і аж потім він скаже “Добрий день, я агент, мені потрібно заплатити”. Тому раджу відразу запитуватись і не марнувати часу.


Ще один варіант: Property management company

Нещодавно сестра розповіла мені про ще одну стратегію, як можна знайти житло для оренди чи в Нью-Йорку, чи в іншому місті Америки. І також друг недавно поділився таким самим методом, за допомогою якого він вже зняв квартиру.

Великими будинками з багатьма квартирами в 99% випадків керує Property management company. І часто на тих будинках висять оголошення – настільки старі, що ви можете подумати, що вони вже недійсні, але насправді це не так.

Можете зателефонувати їм і запитати, чи є в них якісь квартири для оренди через Property management company. Для цього треба мати нормальну кредитну історію й розказати, що ви заробляєте гроші. У кожної компанії різні умови, але зазвичай треба заробляти у 3 рази більше ніж оренда житла. Тобто якщо на місяць оренда становить $1000, то вам треба заробляти $3000 на місяць і мати можливість це довести.


Важливі деталі щодо оренди квартири в Нью-Йорку

У Нью-Йорку 99% landlords (landlord – власник житла, який здає вам його в оренду) беруть security deposit. Security deposit – це гроші, які landlord тримає протягом всього часу, що ви орендуєте житло, як гарант. У 99% випадках security deposit дорівнює одному місяцю орендної плати.

Тож вам потрібно бути готовими заплатити відразу за перший місяць плюc security deposit. Вам його мають віддати, коли ви з’їжаєте з тієї квартири і лишаєте її в тому ж стані, в якому вона була, коли ви почали там жити. І у випадку будь-якого пошкодження майна гроші знімають з security deposit.

В контракті, який ви підписуєте з landlord при знятті житла, має бути точно вказано суму, яку ви заплатили за security deposit, або під сумою має бути написано SECURITY DEPOSIT.

Завжди підписуйте контракт (lease agreement), в якому вказані всі умови вашої оренди. Коли саме ви маєте платити, в якій формі, які є late fee, за що ви відповідальні, а за що landlord. Навіть якщо ви знімаєте кімнату, підписуйте контракт, в якому буде вказано всі деталі: хто за що відповідальний.

У мене є подруга, яка судить свою власницю квартири за те, що та не хоче віддавати її security deposit. Якби не було контракту, не було б доказу, бо на словах нічого не докажеш і вона не змогла б повернути свої гроші, а так це питання часу.

Завжди платіть банківським чеком. На чекові потрібно писати, за що ви платите (for rent). Читайте, що таке банківський чек і як ним користуватися. Винятком може бути, якщо ви знайшли дуже хорошу оренду за дуже низьку ціну, але власник не погоджується на оплату чеком а тільки готівкою. У такому випадку завжди вимагайте receipt (чек), де буде записано, за що ви заплатили (наприклад 123 Main Street – rent October 2014).

Landlord має право попросити у вас певні документи: доказ про доходи, ID (копію посвідчення особи), а також підписану вами форму, що ви погоджуєтесь на перевірку вашого background i credit history.

Можливо, для вас це занадто, але я з власного досвіду знаю, що не всі люди, які хороші на перший погляд дійсно є чесними і сумлінними квартирантами або спроможними регулярно платити. Якщо ви знімаєте квартиру через management компанію, в них на такий випадок є форма, яку ви маєте заповнити, а також оплата за розгляд цієї форми ($25 – $100).

Не торгуйтеся телефоном. Запитайте про все по телефону і якщо це те, що ви шукаєте, призначте зустріч. І вже коли вам сподобалося те житло, можете запитати, чи можливе зниження ціни.

Пам’ятайте, найгірше, що може статися, це вам скажуть: “Ні”. Тож торгуйтеся 🙂 Тільки не перегніть палку, будучи занадто агресивними.  

Що містить ціна оренди? Це питання обов’язково ставте, коли знімаєте кімнату, а не окрему квартиру. Чи оплата комунальних послуг, Інтернету і так далі включена в ціну за кімнату чи за ці послуги потрібно буде додатково платити?


Як досягти успіху?

Часто люди або пишуть до нас на Immigrant porada, або й особисто розповідають, як нереально знайти житло у Нью-Йорку. Я згодний, що це важко, але не неможливо. Просто треба робити це щодня: шукати, телефонувати й ходити дивитися. Чим більше ви будете бачити, тим більше шансів знати щось. Або ж, як люблять казати, вам пощастить.

Наостанок, одна з головних порад – робіть все швидко. Зателефонували, подивилися, підписали контракт, переїхали, запросили мене в гості (останній пункт необов’язковий 🙂 )

Я також знайшов дуже хорошу статтю написану Андрієм Прокопенком про оренду житла в Нью-Йорку “Нью-Йорк: оренда квартири”. Читайте, там є дуже корисна інформація, це детальна і цікаво написана стаття. Також в статті ви знайдете додаткові поради та ресурси для пошуку квартири, яких немає в моїй статті. www.newyork.andriyprokopenko.com

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com