Порада #1 – Перш за все, заплатіть собі

0

Коли ви отримуєте заробітну плату, перш за все, заплатіть собі. Що це означає? Зазвичай, коли ви отримуєте заробітну плату, то спочатку сплачуєте за кредити (якщо вони у вас є), потім за комунальні послуги, за телевізор і телефон, потім ще треба сходити у кіно чи в ресторан.

І виходить, що до наступної заробітної плати грошей або зовсім не вистачає або ледь вистачає.

Виникає питання! А на ощадний рахунок (savings account) не кладете гроші? 90% людей, скоріше за все, відповість: “Мені й так ледь вистачає того, що я заробляю”. Тоді добре, питань більше нема. Якщо не заплатити спочатку собі, то грошей у вас ніколи не буде.

Тому коли ви отримуєте зарплату, одразу відкладіть 10%, а останні 90% грошей витрачайте, як завжди. Через деякий час ви звикнете до такого режиму і не помітите, що залишаєте на витрати 90% зарплати. Повірте, це перевірено не однією людиною. Коли ви звикнете відкладати 10%, збільшіть цю суму до 15-30%.

Але не потрібно просто так відкладати 10% від всієї суми. Повинна бути мета – на машину, на житло, на весілля, на подорож на Гаваї і так далі. Мета має бути як мінімум на декілька тисяч доларів. Якщо у вас не буде мети, не буде інтересу, ви залишитесь без мотивації і не будете так сильно цінувати гроші, що призведе до частого знімання грошей з рахунку.

Головна ідея полягає у тому, що ви можете зняти гроші тільки тоді, коли досягли своєї цілі, коли на рахунку зібралась певна сума грошей. Наприклад, ви вирішили купити житло за 200.000 доларів і почали збирати на перший внесок від 3,5%, який складає 7.000 доларів, плюс витрати на оформлення документів, що становить приблизно 13.000 доларів. В цілому, треба назбирати 20.000. Класна ціль!

Часто люди аргументують неможливість відкладати гроші тим, що їм потрібно сплачувати кредити з високою відсотковою ставкою. Погоджуюсь, мати кредит з високою відсотковою ставкою дуже неприємно і їх потрібно сплачувати якнайшвидше, тож ви можете зачекати з відкладенням 10% на ощадний рахунок, але додайте цю суму до виплат по кредиту. А коли борг буде сплачено, перераховуйте 10% на ощадний рахунок.

Також відсоток або загальна сума відкладень може бути більшою чи меншою. Все залежить від вашої мотивації. Наприклад, вам потрібно 20.000 доларів, щоб розпочати процес купівлі житла.

За підрахунками, вам необхідно відкладати 192 долара з кожної зарплати протягом 2 років. 2 роки? Ого, це дуже довго, скажете ви. Як каже китайська приказка: “Найкращий час, щоб посадити дерево, був 20 років тому. Другий найкращий час – зараз”. Ви навіть не підозрюєте, як швидко плине час і як швидко ви назбираєте необхідну суму.

Особливо коли ви налаштуєте автоматичний перерахунок коштів з поточного на ощадний рахунок. Я рекомендую 3 банки, які роблять безкоштовні операції, вони є дуже зручними і в яких можна відкривати необмежену кількість додаткових рахунків.

  1. Capital 360
  2. Ally bank
  3. Sallie mae

Навіщо додаткові рахунки? Наприклад, ви хочете відкладати гроші на машину і на перший внесок за житло. Тож перший додатковий рахунок називаєте “Блакитно-Жовтий Ламборгіні”… (або як ви забажаєте), а другий – “Дім Моєї Мрії”.

Далі налаштовуєте автоматичне переведення коштів на депозити і все. Справа зроблена. Потім забудьте про рахунки на 6-12 місяців. Не чіпайте їх, за винятком, якщо ви бажаєте докласти туди кошти.

***декілька років тому вийшов новий закон. Ви не можете знімати з ощадного рахунку більше ніж 6 разів на місяць (читайте тут більше). Америка думає про вас!

А якщо вам необхідно мати гроші на чорний день, створіть ще один рахунок або тримайте готівку вдома.

Є багато історій про це, як даний метод допоміг людям досягти того, що вони хотіли (введіть в Google “Pay Yourself First” – “Заплатіть Спочатку Собі”). Я пишу цю статтю не просто так – завдяки цьому методу я багато чого добився і завжди плачу собі першому.

  1. Придбав квартиру в Україні і зробив ремонт (32.000 доларів).
  2. Купив новий Volkswagen Jetta з салону (5.000 доларів перший внесок), потім продав її і втратив 10.000 доларів, але про це пізніше.
  3. Інвестував з друзями кошти на дім в Пенсильванії для здачі в оренду (моя частина – 10.000 доларів), втратив 1.000 доларів після того, як продав свою частину, але про це пізніше.
  4. Купив житло, в якому зараз проживаємо (20.000 доларів перший внесок, плюс оформлення документів).

І це при тому, що я працював на простих роботах з невеликою заробітною платнею. Перших 3 роки я працював за 10-12 доларів (готівкою) у неповний робочий день і купив квартиру. Потім працював за 18 доларів (чек) протягом 4 років і купив машину та інвестував у дім для бізнесу. Потім отримував 22 долари (чек) і купив свою головну оселю (primary residence).

Скільки б ви не заробляли, платіть спочатку собі, а потім всім іншим. По-друге, визначте для себе, що ви хочете купити на заощаджені кошти. Поганими цілі не бувають. Погано, коли їх нема.

Я вивчив це правило від Jim Rohn, прочитавши його книгу “7 Стратегій Успіху та Щастя” (“ 7 Strategies for Wealth & Happiness”), а також від George S. Clason та його книги “Найбагатша Людина у Вавилоні” (“The Richest Man in Babylon”).

Я дуже їм вдячний, оскільки вони змінили моє життя на краще.

Тож, підсумуємо. Порада №1 Перш за все заплатіть собі.

Поділіться цією статтею з іншими на Facebook, vkontakte, Google+. Якщо у вас є запитання, пишіть їх в коментарі нижче або на е-мейл в Контактах.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com